23 Haziran 2009 ASYA'NIN BAHTININ MİFTAHI , MEŞVERET VE ŞÛRÂDIR İletişim Künye Abonelik Reklam Bugünkü YeniAsya!

Eski tarihli sayılar

Günün Karikatürü
Dergilerimiz

Haberler

Darbeciler alışkanlıklarını terk etmiyor

Türkiye’yi sarsan skandal ‘eylem planı’nı yorumlayan İngiliz The Economist dergisi, haberde “Yerinde duramayan albay ve generaller” başlığını kullandı. Bu olayların Türkiye’de yeni olmadığının altını çizen dergi, ordunun daha önce üç kez iktidarı doğrudan devirdiğini hatırlattı.


DEMOKRASİ CİDDİ TEHDİT ALTINDA

Avrupa Parlamentosu Milletvekili Emine Bozkurt, ‘’İrtica Eylem Planı’’nı içerdiği iddia edilen belgenin gerçek çıkması durumunda, bunun Avrupa Birliği

Başörtüsünü biz çözeriz!

Konya’nın Akşehir ilçesine bağlı Cankurtaran köyü Deveboynu Yaylası’nda düzenlenen 13. Yörük Türkmen Kültür Şöleni’ne katılan CHP Grup Başkanvekili Ke


  TSK kamuoyunu tatmin edemedi

AKP Ankara Milletvekili Haluk Özdalga, ‘’İrticayla Mücadele Eylem Planı hakkında Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından kamuoyunu tatmin edecek bir açıklamanın hala yapılmadığını’’ ifade etti.


  Demokrasiden dönüş yok

Başbakanlık’ta AB ülkeleri büyükelçileriyle öğle yemeğinde buluşan Başbakan Tayyip Erdoğan, geçen hafta bazı kirli senaryoları içeren bir belge ile ilgili olarak “Türkiye’yi demokrasi ve ilerleme rayından çıkarmak, bu yarıştan koparmak asla mümkün olamaz. Buna da kimsenin gücü yetmez” dedi.


  AB’de sadık ve güvenilir dostlarımız var

AB dönem başkanı Çek Cumhuriyeti’nin Ankara Büyükelçisi Eva Filipi, Türkiye’nin güvenilir ve önemli bir müttefik olduğunu belirterek, “Avrupa bizim ortak kaderimizdir.


  Ciğerlerimiz yanıyor

FOÇA’DAKİ orman yangını, rüzgarın etkisiyle büyürken, tedbir amaçlı olarak 500 konutun boşaltıldığı bildirildi.


  Başbuğ’dan sivillik vurgusu

Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, günümüzün kaotik uluslararası ortamındaki risk ve tehditlerin sadece askeri güçle ele alınamayacağını bildiklerini kaydederek, ‘’Bu tür tehditleri ortadan kaldırmak için uluslararası toplumun hem askeri, hem sivil güç unsurlarının kullanılması ihtiyacı yüksek önceliğe sahip bir gereklilik haline gelmiştir’’ dedi.


  Lübnan’daki birliğimizin görev süresi uzatılıyor

Lübnan’dakİ Birleşmiş Milletler (BM) Geçici Görev Gücü (UNIFIL) bünyesindeki Türk askerinin görev süresinin, 5 Eylül 2009 tarihinden itibaren 1 yıl daha uzatılması için Hükümete izin verilmesini öngören Başbakanlık Tezkeresi, bugün TBMM Genel Kurulunda görüşülecek.


  İsveç’in döneminde müzakereler sürdürülecek

AB dönem başkanlığını Temmuz başında Çek Cumhuriyeti’nden devralacak olan İsveç, Türkiye ile üyelik müzakerelerini ilerletme kararlılığını vurguladı.


  TURİSTLERE TABİAT RİSÂLESİ

ICBA (Kültürler Arası Köprü Derneği) üye ve gönüllüleri tarafından önceki gün Sultanahmet’te farklı ülkelerden gelen turistlere İngilizce Tabiat Risâlesi dağıtıldı.


  800 bin ton mahsül tarlada kalıyor

Tahıl ambarı Konya ve Çukurova’da hasat mevsimi başladı.


  Ağrı’da sel yolları kapattı, hayvanlar telef oldu

AĞRI’NIN Doğubayazıt ilçesinde gece boyunca devam eden yağışlarda çok sayıda ev ve iş yeri hasar gördü. Hasar gören köylerde birçok hayvan da telef oldu.


  Vuslat bu yıl 7-17 Aralık’ta

HZ. Mevlânâ’nın 736. Vuslat Yıl Dönümü etkinliklerinin bu yıl 7-17 Aralık tarihlerinde gerçekleştirileceği bildirildi.


  40 yıldır personel bekliyor

VAN’IN Saray ilçesine bağlı Çakmak köyünde 40 yıl önce yapımı tamamlanan sağlık evinde henüz hiç sağlık personeli çalışmadı.


  Nevşehir’de gönüller buluştu

GAZETEMİZİN okuyucularına hediye edeceği üç kitaplık Ramazan setinin tanıtım toplantısı, Nevşehir’de gerçekleştirildi.Bütün haberler

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Mehmet Kutlular’ın STV Haber’deki programını izlemek için tıklayın.
Dergilerimize abone olmak için tıklayın.
Hava Durumu
Yeni Asya Gazetesi, Yeni Asya Medya Grubu Yayın Organıdır.