26 Haziran 2009 ASYA'NIN BAHTININ MİFTAHI , MEŞVERET VE ŞÛRÂDIR İletişim Künye Abonelik Reklam Bugünkü YeniAsya!

Eski tarihli sayılar

Günün Karikatürü
Dergilerimiz

Haberler

Askerî savcı yetkisini aştı

Eski savcı Gültekin Avcı, askerî savcılığın, belgeyle ilgili olarak üç kriminal laboratuvarın tanzim ettiği raporu görmezden gelerek takipsizlik kararı vermesinin skandal olduğunu belirtti. Avcı, “İlk defa olarak savcının kendi yetkilerini, görevini ve statüsünü zorlayarak takipsizlik kararı verdiğini görüyoruz” dedi.


HUKUKÇULAR: YARGI SÜRECİ DEVAM ETMELİ

Genelkurmay Askerî Savcılığının, Taraf gazetesinde yayınlanan skandal belgenin Genelkurmay’da hazırlanmadığına ve Albay Çiçek hakkında kovuşturmaya ye

Çevik Bir, Ergenekon savcılarına ifade verdi

ERGENEKON soruşturması kapsamında eski Genelkurmay II. Başkanı Çevik Bir ile eski MİT’çi Nuri Gündeş ifade verdi.


  Ergenekon’da bir sağlık tahliyesi daha

“ERGENEKON” soruşturması kapsamında tutuklu bulunan ve önceki gün by-pass ameliyatı geçiren eski Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Yurtkuran tahliye oldu.


  Adlî süreç işler

AKP Siyasî ve Hukukî İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Abdülkadir Aksu, "Genelkurmay Başkanlığı Askerî Savcılığının, Taraf'ta yayımlanan belgeye ilişkin kararı konusunda sürecin işlediğini, sorumluların yargı önünde hesap vermesine büyük önem verdiklerini” söyledi.


  ÇİÇEK: SÜREÇ DEVAM EDİYOR

DEVLET Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, askeri savcılığının kararı değerlendirirken, şunları söyledi: ‘’Karar var ama bu karar sadece Genelkurmay Askeri Savcılığınca verilen bir karar.


  Mayın yasası yargıda

5903 sayılı Türkiye ile Suriye Arasındaki Kara Sınırı Boyunca Yapılacak Mayın Temizleme Faaliyetleri ile İhale İşlemleri Hakkında Kanun’un bazı maddelerinin iptali ve yürürlüğünün durdurulması talebiyle Anayasa Mahkemesinde dava açıldı.


  TBMM Onur Ödülü Kemal Karpat’a

TBMM Onur Ödülünün, Prof. Dr. Kemal Karpat’a verilmesi kararlaştırıldı.


  Mardin uçağında “bomba” paniği

ANKARA-MARDİN seferini yapan Anadolu Jet’e ait uçak, havalanmasına kısa bir süre kala bomba ihbarı yapıldığı gerekçesiyle boşaltıldı.


  Geçici 15. madde görüşmesi

CHP Grup Başkanvekilleri Hakkı Süha Okay ve Kemal Kılıçdaroğlu, darbecilerin yargılanmasının önündeki Anayasanın Geçici 15. madde engelinin kaldırılmasıyla ilgili olarak AKP grubuyla görüştü. AKParti Grup Başkanvekili Bekir Bozdağ, teklifle ilgili olarak partisinin yetkili organlarında değerlendirme yaptıktan sonra bir karar vereceklerini açıkladı.


  Bu anayasa ile yola devam

Başbakan Erdoğan, anayasa değişikliğiyle ilgili olarak muhalefeti eleştirdi ve “Yaklaşımlar böyle olunca bu çalışmanın içerisine girmek sadece ülkede zamanı boşa harcamaktan öte bir şey olmayacak. Biz mevcut, şu andaki anayasayla gitmek durumunda kalacağız” dedi.


  Günay: İçki reklamlarına aşırı kısıtlama olmasın

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, alkollü içkilere getirilen reklam kısıtlamalarıyla ilgili olarak, ‘’Aşırı bir kısıtlama getirilmesini doğru bulmuyorum.


  “Pippa Bacca”nın katiline müebbet

Kocaelİ’nİn Gebze ilçesinde, aracına aldığı ‘’Pippa Bacca’’ ismiyle tanınan İtalyan sanatçı Giuseppina Pasqualina Di Marineo’ya tecavüz ettikten sonra boğarak öldürdüğü iddia edilen sanığa, ömür boyu ağır hapis cezası cezası verildi.


  İnekler devlet malına zarar verdi, sahipleri de ifade

Malatya Sultansuyu Tarım İşletmesi arazisine girerek otlayan 12 ineğin sahiplerinin ifadeleri alındı, ‘’kamu malına zarar verdikleri’’ gerekçesiyle haklarında soruşturma başlatıldı.


  Giyimkent, bilişim merkezi olacak

Giyimkent Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Çınar, Giyimkent’le ilgili iki önemli projesini, Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu ile birlikte Giyimkent’te düzenlenen toplantıda kamuoyuna açıkladı.


  Yeni Asya’dan Gaziosmanpaşa Belediyesine ziyaret

YENİ Asya Gazetesi Gaziosmanpaşa İlçe Temsilcisi ve Neşriyat Komisyonu Sekreteri Ferhat Meydan, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Dr. Erhan Erol’u ziyaret etti.


  KPSS hafta sonu yapılacak

LİSANS düzeyinde sadece A grubu ve öğretmenlik kadroları için yapılacak Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS), hafta sonu yapılacak.


  Kırşehirli gençlerden okuma programı

KIRŞEHİRLİ Genç Yaklaşım lise okuyucuları Çankırı’da 6 günlük okuma programı düzenledi. 12 kişilik bir katılımcıyla yapılan programda, Risâle-i Nurlar okundu ve mütalâa edildi.


  Camsil’den su tutmasını ve buğu oluşmasını engelleyen ürün

CAMSİL’İN yeni ürünleri, kullanılan yüzeylerde su tutmuyor ve buğu oluşmasını engelliyor. Tibet A.Ş. Pazarlama Müdür Yardımcısı Nur Köz, her zaman daha iyiyi üretmek, var olan müşteri memnuniyetinin devamını sağlamanın en büyük hedefleri olduğunu söyledi.


  GÖZYAŞI VE HÜZÜN ŞEHRİ: ŞAM

Beş saatlik Halep-Şam yolculuğunda güneşin ilk ışıklarıyla birlikte girdiğimiz Malula’da arabamıza aldığımız 9 yaşlarındaki Malula’lı gencin antik dil kategorisine giren ”Aramice” şarkısı ile uyandık.Bütün haberler

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Mehmet Kutlular’ın STV Haber’deki programını izlemek için tıklayın.
Dergilerimize abone olmak için tıklayın.
Hava Durumu
Yeni Asya Gazetesi, Yeni Asya Medya Grubu Yayın Organıdır.