27 Haziran 2009 ASYA'NIN BAHTININ MİFTAHI , MEŞVERET VE ŞÛRÂDIR İletişim Künye Abonelik Reklam Bugünkü YeniAsya!

Eski tarihli sayılar

Günün Karikatürü
Dergilerimiz

Haberler

Açıklamalar CHP’yi tatmin etmedi

CHP Grup Başkanvekili Hakkı Suha Okay, ‘’Başbakan, Genelkurmay Başkanlığı Askeri Savcılığının kararından tatmin olmadıysa, Milli Savunma Bakanına, O da askeri savcıya talimat versin, dava açılsın’’ dedi.


ASKERî YARGIYI SAVUNDU, SİVİL SAVCILARA TALİMAT VERDİ

Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, “irticayla mücadele eylem belgesi” ile ilgili olarak düzenlediği basın toplantısında, “belge”yi “kâğıt par

Rehn: Türkiye’nin kendi içinde yapması gereken bir tartışma

AB Komisyonu’nun genişlemeden sorumlu üyesi Olli Rehn, Taraf gazetesinde yayımlanan belgeyle ilgili gelişmeleri “Türkiye’nin kendi içinde yapması gere


  Demokrasinin yıpratılmasına müsaade etmeyeceğiz

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Belçika’nın başkenti Brüksel’de “eylem planı”na ilişkin yaptığı açıklamada, “Demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti içerisinde, biz demokrasinin yıpratılmasına müsaade edemeyiz.” diye konuştu.Belge ile ilgili askerî savcılığın görevsizlik kararı verdiğine dikkati çeken Başbakan, “Bundan sonraki süreç sivil yargı ile alâkalıdır. Sivil yargı bunu takip edecektir. Biz de yürütme olarak kurum ve kuruluşlarımızla bunu takip edeceğiz. Aslına ulaştığımız anda, tabiî ki bunu da yargıya taşıyacağız” diye konuştu.


  Türkiye 600 yıldır Avrupalı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin 600 yıldır Avrupalı olduğunu, Batı’dan Türkiye’ye bakış hatalarının düzeltilmesi işinin aydınlara düştüğünü belirtti.


  İstanbul’da mezarlıktan bir torba mermi çıktı

Güngören’de bir mezarlıkta polis tarafından yapılan aramada bir torba dolusu mermi bulundu. Edinilen bilgiye göre, bir ihbarı değerlendiren İstanbul Polisi, Güngören Güneştepe Mezarlığı’nda arama çalışması başlattı.


  Giresun Fırkateyni yurda döndü

Aden Körfezi, Somali açıkları ve Arap Denizi’nde deniz haydutluğuyla mücadele kapsamında görev yapan TCG Giresun Fırkateyni yurda döndü.


  Bağış: AB bizimle doğuya açılacak

Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Türkiye’nin AB üyeliğinin, AB’nin, doğuya ulaşmasını sağlayacağını söyledi. Bağış, “AB’nin de Türkiye’ye, en azından Türkiye’nin AB’ye olduğu kadar ihtiyacı var” dedi.


  Müzakereler stratejik öneme sahip

AB dönem başkanlığını 1 Temmuzda devir alacak İsveç’in Başbakanı Fredik Reinfeldt, Türkiye ile tam üyelik müzakerelerinin Avrupa için “en üst stratejik öneme sahip olduğunu” belirterek, “yeni fasıl açılması için çaba göstereceklerini” söyledi.


  ‘’Torba Kanun’’ yasalaştı

TBMM Genel Kurulunda, ‘’torba kanun olarak’’ adlandırılan bütçe kanunlarında yer alan bazı hükümlerin ilgili kanunlara taşınmasını öngören yasa tasarısı kabul edilerek yasalaştı.


  Adana’da domuz gribi şüphesi

Düğün törenine katılmak için KKTC’den uçakla geldikleri Adana’da yüksek ateş tespit edilmesi üzerine domuz gribi şüphesiyle hastaneye kaldırılan damat ile kaynanasından boğaz salgısı örnekleri alındı. Damat ile kaynanası, bir düğün törenine katılmak üzere KKTC’den Adana Havaalanı’na geldi. Buradaki termal kameralarda yüksek ateş tespit edilen kaynana ve damat, H1N1 virüsü şüphesiyle Adana Devlet Hastanesinde kontrol altına alındı. Karantina önlemlerinin uygulandığı farklı odalarda tutulan damat ve kaynanasından boğaz salgısı örnekleri alınarak Ankara Hıfzıssıhha Enstitüsüne gönderildiği belirtildi. Hastaların ateşlerinin kontrol altına alındığı ifade edilirken, herhangi bir hayati tehlikelerinin de bulunmadığı öğrenildi.


  Suriye’de görülecek çok yer var

Rehberimiz Şam şehrini Kasyon tepesinden seyretme zevkinin bir başka olduğunu söylediğinde hepimize bir uyarıda bulunmuştu.


  Bardakoğlu: Dünya hevesleri içinde kaybolmayalım

Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu, üç ayların ‘’Bütün işlerimizi bırakıp, kendimizi ibadete verelim’’ anlamına gelmediğini, dünya ve ahiret dengesinin gözetilmesi gerektiğini belirterek ‘’Varlığımızı ve Yaradanımızı fark etmemiz, tüm işlerimizi bir denge içinde götürmemiz gerekiyor’’ dedi.


  Isparta Bediüzzaman Mevlidi yarın

ISPARTA Merkez Ulu Camii’nde yarın öğle namazını müteakiben, başta Peygamber Efendimiz (asm) olmak üzere bütün peygamberler, ashab-ı kiram, Bediüzzaman Said Nursî ve ahirete intikal eden Risale-i Nur talebeleri ile ehl-i iman ve şehitlerimizin ruhuna ithafen bir Mevlid-i Şerif programı icra edilecek.


  Yolcu otobüsü ile TIR çarpıştı: 1 ölü, 7 yaralı

ANKARA - Eskişehir kara yolundaki trafik kazasında 1 kişi öldü, 7 kişi yaralandı.


  Boşanmada binde 1.40 artış

TÜRKİYE’DE geçen yıl 641 bin 973 çift evlenirken, 99 bin 663 çift boşandı. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 2008 yılına ilişkin evlenme ve boşanma istatistiklerini yayımlaBütün haberler

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Mehmet Kutlular’ın STV Haber’deki programını izlemek için tıklayın.
Dergilerimize abone olmak için tıklayın.
Hava Durumu
Yeni Asya Gazetesi, Yeni Asya Medya Grubu Yayın Organıdır.