28 Ağustos 2009 ASYA'NIN BAHTININ MİFTAHI , MEŞVERET VE ŞÛRÂDIR İletişim Künye Abonelik Reklam Bugünkü YeniAsya!

Eski tarihli sayılar

Günün Karikatürü
Dergilerimiz

Haberler

Ergenekon’da olaylı duruşma

1.“Ergenekon” dâvâsının 107. duruşmasında, Danıştay ve Cumhuriyet gazetesine yönelik saldırılara ilişkin dâvânın tutuklu sanıklarından Alparslan Arslan ile Mahkeme Başkanı Köksal Şengün’le sözlü tartıştı.

DANIŞTAY ve Cumhuriyet gazetesine yönelik saldırılara ilişkin dâvâ ile birleştirilen birinci ‘’Ergenekon’’ dâvâsının 107. duruşmasına dün devam edildi. İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesince Silivri Ceza ve İnfaz Kurumları Yerleşkesi’ndeki salonda görülen duruşmaya, emekli Tuğgeneral Veli Küçük, emekli Yüzbaşı Muzaffer Tekin, Alparslan Arslan ve Osman Yıldırım’ın da aralarında bulunduğu 33 tutuklu sanıktan 28’i katıldı. Duruşmada, tutuksuz sanıklar Güler Kömürcü Öztürk ve Ferit İlsever de hazır bulundu. Danıştay ve Cumhuriyet gazetesine yönelik saldırılara ilişkin dâvânın tutuklu sanıklarından Alparslan Arslan, duruşma başlamadan önce diğer sanıklarla birlikte salona alındı. Dikkat çeken tavırlarıyla işaret parmağını uyarı şeklinde etrafa sallayarak giren Arslan, yerine oturduktan hemen sonra dışarı çıkmak istediğini söyledi ve dışarı çıkarıldı. Arslan, Mahkeme heyeti yerini aldıktan sonra tekrar salona getirildi. Mahkeme Başkanı Köksal Şengün, ‘’hasta olduğunu ve dışarı çıkmak istediğini’’ ifade eden Alparslan Arslan’a yerine oturmasını söyledi. Sol eli cebinde olan Arslan’ın rahat tavırları dikkati çekti. Mahkeme Başkanı Şengün ile Alparslan Arslan arasında yerine oturması konusunda ilginç diyalog yaşandı. Şengün’ün talimatı doğrultusunda Alparslan Arslan, bir jandarma görevlisi tarafından oturtuldu ve jandarma görevlisi eliyle Arslan’ı kalkmaması için tuttu. Arslan, Ferit İlsever’in savunması sırasında 20 kez salondan çıkmak için ayağa kalkma girişiminde bulundu.

İLSEVER, BAHÇELİ’NİN DİNLENİLMESİNİ İSTEDİ

Duruşmada savunmasını yapan Birinci ‘’Ergenekon’’ dâvâsının tutuksuz sanıklarından İP Genel Başkan Yardımcısı, Talat Paşa Komitesi Genel Sekreteri ve Ulusal Kanal Genel Yayın Yönetmeni Ferit İlsever de, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin şahit olarak dinlenilmesini istedi. İlsever, MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin, Tuncay Güney’in iddiasına göre, ‘’Ergenekon Terör Örgütü’nün finansörü’’ olduğunu öne sürerek, ‘’Mahkemenizden, Devlet Bahçeli’nin tanık olarak dinlenmesini ve kendisine sorulmasını talep ediyorum’’ dedi. Bu arada Birinci ‘’Ergenekon’’ dâvâsı ile birleştirilen Danıştay ve Cumhuriyet gazetesine yönelik saldırılara ilişkin dâvânın tutuklu sanıklarından Alparslan Arslan’ın Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne sevki için sağlık kurulu raporunun beklendiği öğrenildi. İstanbul / aa

28.08.2009

 
Sayfa Başı  Yazıcıya uyarla  Arkadaşıma gönder  Geri

Bütün haberler

Başlıklar

  İNSANLAR ŞÜPHE DUYAR

  Ergenekon’da olaylı duruşma

  Hükümet cesur olsun

  Anayasayı millet yapmalı

  Başörtüsünü çıkarttıran hakime dâvâ

  1.3 milyon öğrenci okulla tanışacak

  İftar sonrası hasat

  Dinî Yayınlar Fuarı açılıyor

  Lübnan'da, Ramazan heyecanı bir başka

  İHH Gezici Aşevi, yemek dağıttı

  Sözleşmeli öğretmene üvey evlât muamelesi

  Hizmet var, bilen yok

  Doktorlar, gönüllü gece mesaisine kalıyor

  Lise kayıtları için son gün

  İslâm’a hakarete geçit verilmedi

  Evlilik yıl dönümünde hayat hediye etti

  Microsoft’tan ırkçılık özrü

  Askıda ekmek fakirleri sevindirdi

  Cepte en pahalı Amerikalılar alo diyor

  Şahin: KKTC’ye kısıtlamalar, insanlık ayıbı

  Gül, 2 yılda 231 kanun onayladı

  Askere güven için şeffaflık şart

  Evlat acısını başka analar çekmesin

  YHT'nin sefer sayısı artıyor

  Körfez'de feci kaza: 4 ölü

  Türkiye'den "Gazze'ye Ev"

  DTP bürosuna molotof kokteyli

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Mehmet Kutlular’ın STV Haber’deki programını izlemek için tıklayın.
Dergilerimize abone olmak için tıklayın.
Hava Durumu
Yeni Asya Gazetesi, Yeni Asya Medya Grubu Yayın Organıdır.