09 Şubat 2010 ASYA'NIN BAHTININ MİFTAHI , MEŞVERET VE ŞÛRÂDIR Mobil İletişim Künye Abonelik Reklam Bugünkü YeniAsya!

Eski tarihli sayılar

Günün Karikatürü
Gün Gün Tarih
Dergilerimiz

Kültür-Sanat

Kur’ân bülbülleri Bursa’da kulakların pasını sildi

BURSA İlim Kültür Ahlak ve Çevre Derneği (BİKAÇED) ile Kur’ân’ın Anlamıyla Buluşmak Platformu (KAB) tarafından düzenlenen ‘Kur’ân-ı Kerim’i ve Mealini Güzel Okuma Yarışması Marmara Bölge Finali’ Bursa Mihraplı Camii’nde yapıldı.

Yarışmada birinci Kocaeli Fevziye İmam Hatibi Faruk Çoban olurken, ikinci ve üçüncü açıklanmadı. Birbirinden güzel sesli Kur’ân bülbüllerinin perfonmansı Bursalıları mestetti. Mihraplı Camiinde yapılan finale Bursa, Sakarya, Kocaeli, Kırklareli ve Karabük illerinden 5 kişi katıldı. Bursa İlim Kültür Ahlak ve Çevre Dernek Başkanı Fatih Genç, “İnancımızın temel kaynağı olan Kur’an’ın anlaşılmasına yönelik yapılacak hizmetleri önemsediğimiz için böyle bir çalışmanın içerisine girmiş bulunuyoruz. Yarışmada, gönüllerimizin pası silindi” dedi.

Bursa Müftüsü Mahmut Gündüz de yarışmanın büyük bir heyecan içerisinde geçtiğini kaydetti. Müftü Gündüz, “Kur’ân-ı Kerim okuma yarışmasına gösterilen ilgi bizleri memnun etmiştir. Kur’ân bülbülleri kulaklarımızın pasını sildi” diye konuştu. Yarışmada, Kocaeli Fevziye Camii İmam Hatibi Faruk Çoban birinci oldu. Diğer dereceler ise açıklanmadı. Yarışmanın birincisine bir turizm şirketi tarafından Umre seyahati ile çok sayıda hediye verildi. Diğer yarışmacılara ise Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar çeşitli hediyeler verdi. Yarışma sonrası vatandaşlara aşure ikram edildi.

09.02.2010

 
Sayfa Başı  Geri

Bütün haberler

Başlıklar

  “Öğrencilerin başarısında, huzur çok önemli”

  ‘Dünya Öykü Günü’ İzmir’de kutlanacak

  Kur’ân bülbülleri Bursa’da kulakların pasını sildi

  Londra Fuarında İstanbul ve Türkiye’ye büyük ilgi

  Dedesinin restore ettirdiği camiye torunu sahip çıktı

  1400 yıllık gelenek devam ediyor

  Çocuklar masal dünyasına dalıyor

Dergilerimize abone olmak için tıklayın.
Hava Durumu

Yeni Asya Gazetesi, Yeni Asya Medya Grubu Yayın Organıdır.
Kurumsal Linkler: Risale-i Nur Kongresi - Bediüzzaman Haftası - Risale-i Nur Enstitüsü - Yeni Asya Vakfı - Demokrasi100 - Yeni Asya Gazetesi - YASEM - Bizim Radyo
Sentez Haber - Yeni Asya Neşriyat - Yeni Asya Takvim oktay usta yemek tarifleri Köprü Dergisi - Bizim Aile - Can Kardeş - Genç Yaklaşım - Yeni Asya 40. Yıl