"Ümitvar olunuz, şu istikbal inkılâbı içinde en yüksek gür sada İslâm'ın sadası olacaktır."

Piyasalar

Ziyaretçi Defteri

Aşağıdaki formu kullanarak sitemize mesaj bırakabilirsiniz.

Okunma Sayısı: 747478

Yorumlar

(*)

(*)

(*)

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. İstendiğinde yasal kurumlara verilebilmesi için IP adresiniz kaydedilmektedir.
 • KADİR ARABCI

  21.11.2023 13:12:47

  İnternetten hergün gazetenizi (haberleri,üstadı,ayet ,hadisleri ve nurdan damlaları) okumaya çalışıyorum. Sayfanın hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür eder hizmetinizin devamını dilerim.

 • sinan yeşiltepe

  20.11.2023 01:18:16

  siyasetteki değişim nedir.tamamıyla uzak durmak mümkünmüdür siyasetten akla geliyorsa meşrutiyet ve demokrasi.belkide politikadaki lümpenliktir tenkit edilen.anayasal düzen hak talebinde bulunanları dikkate alır.peki neden uygulanmıyor yasalar.çoğulcu demokrasi islami hayat tarzına manimi.bu sualları akla getiriyor şeriat tartışması.hükümlerin ne ifade ettiğine bakılırsa.kitap yüklü merkeplerle bu konu anlaşılmaz kurana göre.öğrencileri marksist felsefeden uzak tutmak mümkün değilse.asıl tehlikenin ahlaksızlık olduğu biliniyor.bunlar fazlasıyla var mekteplerde.kendini ve maddeyi tanımanın uzağındaysa kültür.enel kavramı içinde kendi özünü aramak felsefede.buda freud gibi filozofların benlik analizi kantın öz tanımına aykırı düşen.

 • İlhan Arslan

  9.7.2023 07:48:45

  Selamun aleykum;yeni Asya’yı mazlumların yanında duruşundan dolayı tebrik ediyor,bilhassa risalelerin cezaevlerine ulaştırılması hizmetinizin dünya ahiret şahidiyim.

 • sinan yeşiltepe

  4.6.2023 23:43:18

  öğrenmenin kuralları nedir.bilginin ortaya çıkışında hangi bilişsel etmen var.matematik soyut olduğu kadar uygulanma safhasında teknik eğitimin bir parçası.cern deneyinde atom altı parçacıklar hareketin bir parçasına dönüştürüldü.elektronların varlığında zerrenin maddede bulunması kadar mekanik bir yolculuğa imkan tanıması fiziğin.özkütlenin bir çekimle bizi uzayda yolculuğa çıkarması.bu durumda dünya saldırılara açıktır.nasanın ufoları bir tehdit görmesinde bu etken var.metrixin sayılara yüklenen anlamda olması gibi artık metawersin sanal dünyası için yaşıyor uygar dünya.

 • SAİD HAKTAN

  26.10.2022 09:52:10

  Yeni Asya Gazetesinin değerli çalışanları Allah cc hepinizden razı olsun. Bu gazetede Kuran ve sünnete muhalif bir reklam-yazı göremiyoruz. Bu da hayalimize ve aklımıza kötü bir düşünce gelmesine mani oluyor.Ahirzaman fitnesinden bizi uzak tutan Allahtan cc Yeni Asya ya uzun soluklu bir yayın hayatı niyaz ediyorum.

 • ORHAN BAŞGEL

  30.3.2022 16:36:28

  Allah cc sizlerden razı olsun, Nurların neşrinden dolayı.Siyasi düşüncenizden dolayı sizi tenkid etmem. Ancak risale-i Nurlardan her gün bir bölüm yayınlıyor olmanızdan, Süleyman Hocamın Fıkıh Günlüğünden ve diğer yazanlardan çokça istifade ediyoruz. Mevla cc Rızkınızı Bereketlendirsin....

 • İmdat Su

  2.1.2022 11:23:27

  Özellikle 15 TEMMUZ'dan sonra sık okumaya çalıştığım bir gazete(tek de denilebilir.). 15-20 Temmuz'dan sonra yapılan hak ihlallerini korkusuzca dile getirmeye çalıştınız. "Hakkın hatırı alidir, hiçbir hatıra feda edilemez" özlü sözü yerine getirdiniz. Mevlam her daim var etsin sizleri inşallah.

 • Esin Keleş

  5.11.2021 10:59:50

  Esselamu aleykum değerli Yeni Asya ailesi, ben sizin rastgele bir okuyucunuzum ancak siz benim rastgele okuduğum bir gazete değilsiniz, siz benim her açıp baktığımda ümide sarılmama vesile olan deniz fenerisiniz, tüm samimiyetlimle ifade ediyorum, son yıllarda başına türlü türlü işler gelmiş bir ferd olarak her sıkışma da açarım gazetenizi bir miktar okuduktan sonra sakinleşir ve sabırla yoluma devam etmeye çalışırım. Allah sizden iki cihanda razı olsun, Rabbim şu cuma hürmetine gelmiş gelecek günahlarınızı affetsin ve sizi salih nesillerle dünyada firdevsiyle ahirette mükafatlandırsın. Kalın sağlıcakla

 • MEHMET SAİT KAYA

  26.8.2021 00:32:59

  GÜNEŞİ BEKLERKEN İnsan her şeyi elinde tutamaz hiçbir zaman Ne gücünü ne güçsüzlüğünü ne de yüreğini Ve açtım derken kollarını bir haç olur gölgesi Ve sarıldım derken mutluluğuna parçalar o şeyi Hayatı garip ve acı dolu bir ayrılıktır her ‘an Mutlu aşk yoktur Hayatı bu silahsız askerlere benzer Bir başka kader için giyinip kuşanan Ne yarar var onlara sabah erken kalkmaktan Onlar ki akşamları aylak kararsız insan Söyle güneşi bekleyen çocuk En küçük şarkı için nice mutsuzluk gerek Bir ürperişi nice pişmanlıkla ödemek Nice hıçkırık gerek bir gitar ezgisine Mutlu aşk yoktur. Bir sonbahar sabahı Terk etti yaprakları yeşil Uçtu bulutlara doğru Ağaçların kurumuş olduğu Dökülen yaprakları…

 • Bayram ŞAHİN

  29.3.2021 12:28:53

  Merhaba, Öncelikle yayın hayatınızda başarı ve muvaffakiyetler dilerim. Koca Türkiye'de, hizada duran birçok gazeteye karşın, Hak ve Adalet adına duruşunuzu önemsiyorum. Bu meyanda basılı yayına ulaşma sıkıntısından dolayı bir süredir e-gazete abonesi olarak takip etmeye çalışıyorum sizleri. Bir eleştirimi iletmek isterim; zaman zaman çeşitli hafta etkinlikleri veya tebrik ilanları yayınlanıyor sayfalarınızda, bazıları yarım bazıları tam sayfa. Aynı ilanı farklı il ya da bölgedekiler sanki bir yarış içine girmişler gibi, ve sanki daha büyük ilan veren il-bölge daha büyük aferinler alıyormuş izlenimi edindim şahsen. Gazetenin gelir kaynaklarından en büyüğü belki de ilanlar ama hem gazete sayfalarında kapladığı koca koca alanlar ve hem de basılı kağıt olarak israf olduğunu düşünüyorum. Tüm bu ilanlara ait belli kurallar geliştirilebilir ve makul ölçülerde belli çerçevelere alınabilirse daha doğru olacağı kanaatindeyim. Bilgi ve görüşlerinize sunar İyi çalışmalar dilerim...

 • Serhat Taşkıran

  17.12.2020 17:21:26

  Selamün aleyküm. Gemlikte yaşamaktayım. Gözlemlediğim kadarıyla hafta sonları gazete satan bayilerden kapalı olan yok ayrıca bizim cenahta gazeteyi basmayan tek gazeteyiz. Hafta sonları gazete çıkarmama kararını birkez daha değerlendirmenizi rica edecektim. İyi çalışmalar...

 • Haluk

  13.12.2020 14:12:22

  İyi günler. Benim bir ricam olacak. Külliyatların içerisinde üstadın hayatının anlatıldığı kısmın sonuna vefatından sonra geride kalan eşyalarını da yazabilir misiniz. Yeni basılacak olan kitaplarda bu ayrıntının da belirtilmesi güzel olur. Eski talebeler biliyor ama yeni neslin de bunları bilmesi açısından yazılabilir mi? Ayrıca gazetemizde de bu konu ile alakalı yazı yayınlanabilir ise okuyucular faydalanmış olur diye düşünüyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

 • Ahmet Faik Albayrak

  17.11.2020 03:05:32

  Selamlar, 1970 yılı gazete arşivinize nereden ve nasıl ulaşabilirim, çocukken okumuş olduğumuz bir gazete olduğundan yeniden görmek istiyorum. Selamlar

 • erhan

  24.9.2020 20:38:20

  İyi geceler.Sayfanızı yenilemişsiniz güzel de yazıların hem puntosu hem de beyaz kullanılması okunmayacak duruma getirmiş.

 • MUSA YILMAZ

  10.9.2020 16:15:50

  Ben ne zaman Bizim şu ekranlara baksam(YENİ ASYA) bir haber bir umutla ve heyecanla, Yeni yeni bilgiler edinmekten haz alıyorum: Tabi öbür yandan diğer haber ekranlarına bakmak artık gerçekten bulantı yapar oldu: Şahsen ben öyle hissediyorum. Sebebi ise şu; Bu Haber sitemize giriyor güncel Haberleri alıyor, öğreniyor ama üzülüyoruz ama seviniyoruz: Lakin düşündüm'de ne kadar güzel birşey fark ettim... Diğer dünyevi Haber kanallarında-da takılıp kalınca mevzu haber bakmaktan çıkıyor; Onun şunun bunu özel hayatı vs. derken müthiş bir gıybet ve dedikoduya dökülürken bizim kanalımız_da ise dünya Haberleri bitti biraz'da Ahiret Haberlerine,Müjdelerine,Bilgilerine geçelim de gibi düzenlenmiş site bugünü Hatırlattığı gibi ahirete_de hazırlıyor. Ne kadar güzel Üstad'ın Hayat boyu verdiği mücadeleyi devralmış gibi devam ediyor: Teşekkür Ediyorum ALLAH(c.c.) Razı olsun hepinizden:

 • reşat

  28.6.2020 00:05:55

  cok guzel bravo

 • Ali S.

  26.4.2020 01:36:55

  Sitede dijital Kuran-ı Kerim de olsa çok iyi olur.

 • Bayram Deniz

  22.2.2020 10:04:36

  Selamün Aleyküm. 51. yılımızı kutlarken, özel sayımızda iktidar cenahından bir isim bulunamaz mıydı diye bir eksikliğimizi düşündüm. Çalışmalarınızda başarılar dilerim.

 • Hüseyin Gökçe

  13.2.2020 22:14:48

  1971 yılında Denizli muhabiri idim Yeni Asya Gazetemizin. Ayrıca değişik yarışmalarında dereceye girdim. Yani ben de 50. yılımı kutluyorum sizlerle. Ne mutlu hepimize... Gazeteyi alarak her gün dikkatle, gururla takip ediyorum. Özellikle İBRAHİM ÖZDABAK beyin gazeteye çok büyük katkıları olduğunu görüyorum şahsen. Çünkü günümüzde vitrin, öz kadar önemli. Gazetemizin tasarımını çok beğeniyorum. Öncelikle tasarımda emeği geçenleri tebrik etmek isterim... Yazı yazan, nutuk atan çok çıkar ama iyi tasarım özel ve kaliteli insanları işidir. Hepinize selam, saygı ve muvaffakiyet dualarımla...

 • Ömer Murat UYGUN

  11.12.2019 12:48:22

  Selamun Aleykum Hizmetlerle ilgili yapılacak olan seminer, konferans, bilgilendirme ve ilmi toplantılara katılım sağlamak için yer zaman ve konular hakkında davetiye/bilgilendirme gönderilmesini rica ederim.

 • Serhat Taşkıran

  20.11.2019 12:20:40

  Gazete okurlarımız bulmaca sayfası istemektedir. Kolay gelsin. Bilginize...

 • zafer k.

  23.10.2019 18:53:40

  YENİ ASYA CAĞALOĞLUNUN HİZMETTEKİ YERİNE DAİR … Evet, tarihî yarımadanın en kıymetli yerlerinden biri olan Cağaloğlu’nda bulunan Yeni Asya Mağazası risale-i nur okuyucusu ile “müfritane irtibat” düsturunun yaşatıyor… Kıyamet yaklaştıkça fitnenin şiddetinin arttığı şu zamanda manevi siper ve cephelerin sayısını artırmak elzemdir. Keza Aziz Üstadımızın da dediği gibi “Bu zamanda Nurlarla hizmet-i imaniye her tarafta ilânatla ve muhtaç olanların nazar-ı dikkatlerini celp etmekle olur..” (Lem’alar s. 581) Bu düsturu göz önüne aldığımızda risaleleri henüz yeni tanıyanların veya hiç tanımayanların nazar-ı dikkatlerini celp eden Can Kardeş, Köprü, Bizim Aile ve Genç Yorum gibi dergilerin Cağaloğlu gibi merkezi bir neşriyat alanında boy göstermesi de hizmetin varlığına ve devamına büyük katkı sağlamaktadır. Acizane kanaatim şudur ki: Yeni Asya Cağaloğlu mağazasına daha çok kuvvet vermeli, varlığını korumanın idrakine varmada daha çok derinleşilmelidir.

 • Kazım H.

  18.6.2019 09:21:28

  Üniversite sınavına giren öğrenci sayısı niye arttı?Üniversiteyi kazanan öğrencilerle yapılan geniş ölçekli anket sonuçları,bu öğrencilerin internet ihtiyaçlarını internet kafe ile giderdikleri ve bir hobiye sahip olduklarını gösteriyor.Sınadan yüksek puan alanların ise kitap okuma alışkanlıklarının olduğunu gösteriyor.Bu anket, 5 kez tekrarlanmıştır farklı öğrenciler arasında.

 • BÜNYAMİN

  5.5.2019 17:57:32

  ülkemizin içinden geçtiği şu puslu günlerde hakkı ve hakikati özgürce dile getirecek, mazlumun , mağdurun , sessizlerin sesi olacak ; özgür , adalet eksenli bir yayına ehemmiyetle ihtiyaç duyulan bu zamanda varlığınız sesi kesilen bir zümreye nefes aldırmaktadır.yayınınızı ilgiyle takip ediyorum. ancak bir gerçek daha var ki o da mağduriyetlerin her geçen gün katlanarak arttığı ve acının , ızdırabın insanların imanlarıyla imtihanına sebep olduğu bir ortamda sessiz kalmak da suça ortak olmak anlamına geleceğinden siz ve sizler gibi hakkı hakikati önemseyenlerin sesine soluğuna ihtiyaç daha da önem arz etmektedir. yaptığınız sorumlu yayıncılıktan dolayı da teşekkür ediyorum.

 • Nurhan Ç.

  26.4.2019 15:46:33

  Mezarlık.Canlıların,insanlardan zarar görmeden rahat edebileceği yerler arasında.Mezarlıklar,ekosistemde ki bozulmanın en az olduğu yerler içinde yer alır.Ne kadar çok mezarlık ve bir o kadar ağaç dikilmeli mezarlık içine.Örneğin;çevreyi kirleten malzemelerin(?) fiyatını yükseltmek en güzeli gibi.Mezarlık mı,ekosistemin bozulma oranı çok düşük.Mezarlıklara,daha fazla ağaç dikilmeli.

 • Cem J.

  28.3.2019 09:54:09

  Eğer, üniversite sınavına 2-3 ay kalmışsa o zaman da 2 konu anlatımlı test kitabı ile ders çalışmaya devam edilir.Bu kısım,sayısal öğrenciler için geçerlidir.Çok ders çalışan öğrenci için hırslanmamaya dikkat.Fakat az ders çalışan öğrenci ise 2. kısma yönelik kısa konulara çalışarak netini yükseltmeli.Bu aylar,net yükseltme ayı.Bırakmayın.

 • Ali Tam

  24.3.2019 14:32:52

  Deniz M. Karsilastigimiz tüm olaylara Evet veya Hayir karariyla kazandirdigimiz durum KADERIMIZE yazilir. A ile nisanlanir iki sene nisanli iken herhangibir olay yüzünden nisani atmis 10 sene sonra 8 ve 6 yasinda iki cocuk sahibi olarak B ile evli olabilirsiniz. Her halukarda sizin kararlariniz bu durumu belirler ve kaderiniz olur. Bütün kaderiniz levh-i mahfuz da yazilidir ancak sizin kaderiniz orada yazdigi icin degil siz öyle yasadiginiz ve karar verdiginiz veya vereceginiz icin öyle yazilidir. Allah ezeli-simdiki zamani- ve ebediyeti bir anda görüp bildigi icin yapacagimiz seyin yazmasi sasilacak bir sey degil. Kader Risalesini defalarca okuyun ve merhum Kirkinci Hocanin Kader kitabini alin okuyun bu tür sorular sormaniza gerek kalmayacaktir.

 • Deniz M

  20.3.2019 10:37:28

  Kişinin evleneceği kişi kaderinde yazılımıdır? Verdiğimiz kararlara göre bu kişi değişirmi veya kaderimizdeki kişi başka birisine değişir mi? Kaderimizdeki kişi A şahsı ise verdiğimiz karalar ile B şahsı olabilir mi? Yazarlar cevaplayabilirse çok memnun kalırım Teşekkürler

 • Ayşegül N.

  15.3.2019 14:49:50

  Teknolojik ilerleme Çin Komünist Cumhuriyeti için büyük problem oldu.Örneğin;artan cep telefonu kullanımı yanında diğer kontrolsüz kullanımı da getirdi.Tabi diğer kontrolsüz kullanım,ahlaki büyük problemi yanına koydu.Çin Komünist Cumhuriyeti için ise öğrencilik kavramını sildi attı.Çözüm?

 • erhan

  6.3.2019 07:50:42

  ezan vakitlerini zaman zaman sizin sayfanız dan takip ediyorum. Güzel bir hizmet teşekkür ederim. Ancak, yazı rengi rakamları görmemizde sıkıntı oluşturuyor. sizden ricam daha koyu bir renk seçmeniz. yayın hayatınızın daim olmasını dilerim. Mazlumları yalnız bırakmadığınız için de ayrıca teşekkür ederim.

 • Ayşe E.

  22.2.2019 15:15:38

  Çin'i,kendisine büyük bir tehdit gibi gören ülkeler acaba Çin gibi bir ülkede öğrencilik kavramının bittiğini de biliyorlar mıydı.Büyük ihtimal bilmiyorlardı veya göz ardı ediyorlardı.Üzerinde düşünülmesi gereken ciddi bir konu.Dijital devrim,dijital bir devrim mi olmuş.Yoksa,Çin gibi bir ülkenin öğrencilik kavramını mı bitirmiş.

 • Ece N.

  6.2.2019 09:20:32

  Okulda,öğretmenler alan derslerini ilk elden anlatmadıkça cevaplı testlerde ilerlemek çok zor.Resmı ve özel lıse.Onun için,okuldaki öğretmenlere çok görev düşüyor.Gerisi ne söylerse söylesin.

 • Ayşegül N.

  17.1.2019 15:03:11

  Üniversite sınavında,2. kısma yönelik hiçbir derste konuları yarılayamamış ve Cevaplı Test çözemeyen(ZOR KONULARI VE BAZI ALAN ÖĞRETMENLERİNİN GÖRÜNCE KAÇACAK DELİK ARADIĞI) bir öğrenci Tıp Fak. istiyorsa,...kaybedecektir.Hem çevreci hem dindar,bu bir İmamhatip öğrencisine uyar.Veya bir derste uzmanlaşamamışsa,ODTÜ kaçar herhalde.Fen-Edebiyat Fakültesi ise,tutmaz.Tutsa mı,okumak çok zor.Merhametsizine gelirse mi,...

 • Ramazan ADIBELLİ

  10.1.2019 12:33:23

  yeni yılda demokrat hürriyetperver çizginizin muhafazasında Rabbimden inayet dilerim. O nuru gönder ilahi asırlar oldu yeter! Bunaldı milletin afakı bir sabah ister. M.Akif ERSOY

 • eser

  2.1.2019 10:20:49

  Sitede dijital Kuran-ı Kerim de olsa çok iyi olur.

 • toprak n

  29.12.2018 19:30:12

  kitap okumaya başlayanlar ilk okulda hikaye türü kitaplar.batı klasikleri ve resimlendirilmiş dini hikayeler.çizgi roman ve çocuk şiirleri.öğrencilere bilgi kazandırmak için öğretmenlerin çeşitli seçenekleri var.hayal gücünün sınırlarında gezinen küçük prens ve aya yolculuk gibi kitaplar.fen alanında matematik zekası için hazırlanmış kitaplar.bilim adamlarının dünyasını kavratmak için bilim tarihine ışık tutacak araştırma amaçlı yazılar.bütün bunlardan sonra hayal dünyasını kanatlandıran risaleler örnekleme yöntemiyle öğrencilerin anlayacağı seviyede bir öğrenme metodu uygulanabilir.

 • İsmail Ç.

  28.12.2018 15:02:19

  Fen lisesi öğrencileri,genelde 1. sınıftan itibaren test kitapları ile haşir neşir olduğu için Cevaplı Test düzeyine çabuk geçebiliyorlar.Fizik,Kimya veya Biyoloji konu anlatımlı test kitaplarını en az 3 defa bitiriyorlar.Bu derslerin (2. kısma yönelik)soru bankalarını,1 haftada bitirebiliyorlar.Hatta,aynı soru bankalarını kitabın yüzünü bile karalamadan 2-3 defa bitirenleri de çoktu.Öğretmenlik deneyimlerim.

 • Ramazan E.

  14.12.2018 15:13:02

  2018-Çevre Raporu.Ötücü bir kuşun,bir tek yavruyu tabiata salı verdiklerini gördüm.Tarla kuşu değil.Çil keklik yuvasına, rastlamadım,son 5 yıldır.Bir sürü yavrusu ile su kaynaklarına su içmeye gelen.Büyükleri değiştirmek zor,onun yerine küçük çocuklara çevre kirliliği ve canlıların önemi anlatılmalı.Acilen.

 • hutoğlu

  6.12.2018 23:33:30

  türkiyede özel yetenek sınavı yok.burs imkanları öğrenci için bir umut değil.zira eğitim kitap kültürü kazandırmıyor öğrencilere.sanatçı vasfı kazanmak için istekli değil öğrenciler sanat akademileri yaratıcı zekaya önem vermiyor.her şeyden önce çağdaşlığı temsilde yanlış bir yol izlemişiz.soğuk savaş döneminde ve ondan önceleri de maarif için irfan gibi olgular vardı.toplumuz yaşadığı depresif ruh hali bir cinneti çağrıştırıyor.gelecekten söz etmek için küçüp hesaplardan vaz geçerek çalışmaları yakından takip etmek gerekiyor.

 • Kamile A.

  14.11.2018 09:56:05

  Üniversite sınavı.Sayısal bir öğrenci 2. Kısma yönelik Matematik veya Fizik Soru Bankasını kısa bir zaman aralığında bitiremiyorsa,bir daha ki seneye tekrar girecektir kesinlikle.Biyoloji,çok zor.Kimya,puan getiren kısa konuları tekrar tekrar çalışın çözümlü örnekleri inceleyin.Sözel bir öğrenci,kaliteli konu anlatımlı bir Cografya Test Kitabı ve diğer derslerin ise Soru Bankasına ihtiyaç duyacaktır.Tarih zor,Eskiden bir soru bankasını 1 aydan daha kısa sürede bitiren sayısal veya sözel öğrenciler olmuş.Hak edip,bir üniversite okumak isteyen yok mu?

 • Feride Ç.

  22.10.2018 10:21:16

  İnternetin, yeni zamanları.Google'a girmek tam yarım saatimizi alıyor.Hele,bir hukuk fak. öğrencisini internetten ders çalıştığınını anlatmak,diğer öğrencilere anlatınca aylarca kahkaha konusu aluyordu.''... varya,internetten ders çalışor.''Ya şimdi, internet herkeste.Fakat ders çalışmak oldukça zorlaştı gibi.Konsantrasyon kabiliyetini çok zayıflattı.Bazı dersler çok zor.Çok zor.Üniversite sınavını kazanmak zor.Şimdi daha zorlaşmış.

 • Hande Y.

  9.10.2018 14:53:20

  Türkiye,Avrupa'da da sürüngen konusunda tür zenginiydi.Görünmeyen bir sürü tür var.Ne yapıyorlar acaba?Kuru tarımda,ilaç kullanımı fazladır.İlaç birikimi arttı.Zirai ilaç birikimi.Oysa Amerika'da,bir göle gelen yaban ördeği ertesi yıla gelmeyince bunu gören bir çiftçi göle atık sularını akıtan fabrikayı mahkeme kararı ile kapattırmış.Milyar dolarlık bir fabrikayı.Zirai ilaç kullanımı ve birikimi arttı.Çok arttı.

 • ENES ALPER

  4.10.2018 22:39:57

  Yazarlarınızın yazdıkları sonuna kadar doğru ve anlamlı ki! Okudukça insanın içi huzur doluyor. Nice güzel yıllar devam edersiniz inşAllah!

 • Ali Tam

  20.9.2018 16:05:25

  Haberleri Yeni Asya teyid ediyorsa tamamdir. Yeni Asya'da haber yoksa, Avrupa medyasina havuz medyasindan daha cok güveniyorum. Havuz medyasi kuvvet kimdeyse o haklidir prensibine bagli. Biz bu zalimane ve batil prensibin karsisindayiz. Havuz medyanin boyun egdigi güclü de kendinden güclüye boyun egiyor. Bakin Ayasofya'yi ibadete acacak gücü, darbe ve Kemalizm baglantisindan arindirilmis bir ANAYASA yi YAPACAK gücü yok zira daha ondan güclü ona sakin ha bir yap alirim ayagimin altina diyor. Dolayisiyla kuvvete tapanlara biz riayet ve itibar etmiyoruz.

 • Muhammet T.

  18.9.2018 14:46:53

  Üniversite hocası ile devletin kadrolu ortaokul ve lise öğretmeni arasında farkkalmadı.Kaldı mı?Üniversite hocaları,bence ders anlatım düzeyindeler.Sadece bir yorum.Tartışılır.Zaten MEB'de kadro almak çok zor,Aşılması zor bir KPSS var.KPSS,sadece yazılı bir sınav olduğu için çok zor.

 • ahmet

  14.8.2018 23:15:32

  güzel site haberler güncel elinize sağlık.

 • Birce H.

  6.8.2018 10:33:26

  Çevre çok kirletildi.Pet şişeler,kola şişeleri,kola tenekeleri vb.İnsanlar, yaşamaya alışmış.Ya dünya endemiği içine giren böcek türleri,yılan çeşitleri,kelebek türleri vb.!Oysa Türkiye böcek türleri açısından da dünya endemiği zengini birincisi.Onları korumak şimdi çok daha zor.Çünkü;çevre,son hızda ya çöplüğe çevrilmeye çalışılıyor ya da canlıların su kaynakları daha fazla hızda kirletiliyor.Vitesi,sona at.Oysa eskiden,bilim adamları bunlar üzerine kitap yazmak için kıtalar arası yolculuk yapıyordu.Yıllarca para biriktirip,kitap yazanlar bile olmuş.Bence mi,bireysel önlem.

 • enes

  31.7.2018 09:56:56

  Oncelerde hic takip etmedigim bir yayin organiydiniz. Simdi goruyorum ki cok gec kalmisim sizleri bulmakta. Ozellikle haksizliklar karsisinda dilsiz seytan olmamaniz, cesurca korkmadan gercegi haykirmaniz Ustadí sozde degil fikri ve davranis planinda da ne kadar guzel ornek aldiginizi kor gozlere bile gosteriyor.Allah ebeden razi olsun

 • AHMED SAİD G

  20.7.2018 11:49:47

  YENİASYA ailesine binler tebrikler.Allah hızmetlerınızı daım ve kaim eylesin bu hukuksuz adeletsiz ortamda hak hukuk adalet diye haykıran tek yayın evi olarak sızlere duacıyız muvaffakiyetinizi cenab-ı haktan niyaz ediyoruz.Allah yar ve yardımcınız olsun tüm YeniAsya ailesine en içten ve kalbi selam ve dualarımızla...

 • Mustafa Ceylan

  13.6.2018 12:06:28

  Yaklaşık 1 aydır İnternet sitenizi ve yazarlarınızı takip ediyorum. Üslubu, fikriyatı, bilgilendiriciliği ile her şeyiyle herkesin faydalanması gerektiğine inanıyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ederim

(*)

Namaz Vakitleri

 • İmsak

 • Güneş

 • Öğle

 • İkindi

 • Akşam

 • Yatsı