"Ümitvar olunuz, şu istikbal inkılâbı içinde en yüksek gür sada İslâm'ın sadası olacaktır."

Piyasalar

Ziyaretçi Defteri

Aşağıdaki formu kullanarak sitemize mesaj bırakabilirsiniz.

Okunma Sayısı: 582567

Yorumlar

(*)

(*)

(*)

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. İstendiğinde yasal kurumlara verilebilmesi için IP adresiniz kaydedilmektedir.
 • erhan

  24.9.2020 20:38:20

  İyi geceler.Sayfanızı yenilemişsiniz güzel de yazıların hem puntosu hem de beyaz kullanılması okunmayacak duruma getirmiş.

 • MUSA YILMAZ

  10.9.2020 16:15:50

  Ben ne zaman Bizim şu ekranlara baksam(YENİ ASYA) bir haber bir umutla ve heyecanla, Yeni yeni bilgiler edinmekten haz alıyorum: Tabi öbür yandan diğer haber ekranlarına bakmak artık gerçekten bulantı yapar oldu: Şahsen ben öyle hissediyorum. Sebebi ise şu; Bu Haber sitemize giriyor güncel Haberleri alıyor, öğreniyor ama üzülüyoruz ama seviniyoruz: Lakin düşündüm'de ne kadar güzel birşey fark ettim... Diğer dünyevi Haber kanallarında-da takılıp kalınca mevzu haber bakmaktan çıkıyor; Onun şunun bunu özel hayatı vs. derken müthiş bir gıybet ve dedikoduya dökülürken bizim kanalımız_da ise dünya Haberleri bitti biraz'da Ahiret Haberlerine,Müjdelerine,Bilgilerine geçelim de gibi düzenlenmiş site bugünü Hatırlattığı gibi ahirete_de hazırlıyor. Ne kadar güzel Üstad'ın Hayat boyu verdiği mücadeleyi devralmış gibi devam ediyor: Teşekkür Ediyorum ALLAH(c.c.) Razı olsun hepinizden:

 • reşat

  28.6.2020 00:05:55

  cok guzel bravo

 • Ali S.

  26.4.2020 01:36:55

  Sitede dijital Kuran-ı Kerim de olsa çok iyi olur.

 • Bayram Deniz

  22.2.2020 10:04:36

  Selamün Aleyküm. 51. yılımızı kutlarken, özel sayımızda iktidar cenahından bir isim bulunamaz mıydı diye bir eksikliğimizi düşündüm. Çalışmalarınızda başarılar dilerim.

 • Hüseyin Gökçe

  13.2.2020 22:14:48

  1971 yılında Denizli muhabiri idim Yeni Asya Gazetemizin. Ayrıca değişik yarışmalarında dereceye girdim. Yani ben de 50. yılımı kutluyorum sizlerle. Ne mutlu hepimize... Gazeteyi alarak her gün dikkatle, gururla takip ediyorum. Özellikle İBRAHİM ÖZDABAK beyin gazeteye çok büyük katkıları olduğunu görüyorum şahsen. Çünkü günümüzde vitrin, öz kadar önemli. Gazetemizin tasarımını çok beğeniyorum. Öncelikle tasarımda emeği geçenleri tebrik etmek isterim... Yazı yazan, nutuk atan çok çıkar ama iyi tasarım özel ve kaliteli insanları işidir. Hepinize selam, saygı ve muvaffakiyet dualarımla...

 • Ömer Murat UYGUN

  11.12.2019 12:48:22

  Selamun Aleykum Hizmetlerle ilgili yapılacak olan seminer, konferans, bilgilendirme ve ilmi toplantılara katılım sağlamak için yer zaman ve konular hakkında davetiye/bilgilendirme gönderilmesini rica ederim.

 • Serhat Taşkıran

  20.11.2019 12:20:40

  Gazete okurlarımız bulmaca sayfası istemektedir. Kolay gelsin. Bilginize...

 • zafer k.

  23.10.2019 18:53:40

  YENİ ASYA CAĞALOĞLUNUN HİZMETTEKİ YERİNE DAİR … Evet, tarihî yarımadanın en kıymetli yerlerinden biri olan Cağaloğlu’nda bulunan Yeni Asya Mağazası risale-i nur okuyucusu ile “müfritane irtibat” düsturunun yaşatıyor… Kıyamet yaklaştıkça fitnenin şiddetinin arttığı şu zamanda manevi siper ve cephelerin sayısını artırmak elzemdir. Keza Aziz Üstadımızın da dediği gibi “Bu zamanda Nurlarla hizmet-i imaniye her tarafta ilânatla ve muhtaç olanların nazar-ı dikkatlerini celp etmekle olur..” (Lem’alar s. 581) Bu düsturu göz önüne aldığımızda risaleleri henüz yeni tanıyanların veya hiç tanımayanların nazar-ı dikkatlerini celp eden Can Kardeş, Köprü, Bizim Aile ve Genç Yorum gibi dergilerin Cağaloğlu gibi merkezi bir neşriyat alanında boy göstermesi de hizmetin varlığına ve devamına büyük katkı sağlamaktadır. Acizane kanaatim şudur ki: Yeni Asya Cağaloğlu mağazasına daha çok kuvvet vermeli, varlığını korumanın idrakine varmada daha çok derinleşilmelidir.

 • Kazım H.

  18.6.2019 09:21:28

  Üniversite sınavına giren öğrenci sayısı niye arttı?Üniversiteyi kazanan öğrencilerle yapılan geniş ölçekli anket sonuçları,bu öğrencilerin internet ihtiyaçlarını internet kafe ile giderdikleri ve bir hobiye sahip olduklarını gösteriyor.Sınadan yüksek puan alanların ise kitap okuma alışkanlıklarının olduğunu gösteriyor.Bu anket, 5 kez tekrarlanmıştır farklı öğrenciler arasında.

 • BÜNYAMİN

  5.5.2019 17:57:32

  ülkemizin içinden geçtiği şu puslu günlerde hakkı ve hakikati özgürce dile getirecek, mazlumun , mağdurun , sessizlerin sesi olacak ; özgür , adalet eksenli bir yayına ehemmiyetle ihtiyaç duyulan bu zamanda varlığınız sesi kesilen bir zümreye nefes aldırmaktadır.yayınınızı ilgiyle takip ediyorum. ancak bir gerçek daha var ki o da mağduriyetlerin her geçen gün katlanarak arttığı ve acının , ızdırabın insanların imanlarıyla imtihanına sebep olduğu bir ortamda sessiz kalmak da suça ortak olmak anlamına geleceğinden siz ve sizler gibi hakkı hakikati önemseyenlerin sesine soluğuna ihtiyaç daha da önem arz etmektedir. yaptığınız sorumlu yayıncılıktan dolayı da teşekkür ediyorum.

 • Nurhan Ç.

  26.4.2019 15:46:33

  Mezarlık.Canlıların,insanlardan zarar görmeden rahat edebileceği yerler arasında.Mezarlıklar,ekosistemde ki bozulmanın en az olduğu yerler içinde yer alır.Ne kadar çok mezarlık ve bir o kadar ağaç dikilmeli mezarlık içine.Örneğin;çevreyi kirleten malzemelerin(?) fiyatını yükseltmek en güzeli gibi.Mezarlık mı,ekosistemin bozulma oranı çok düşük.Mezarlıklara,daha fazla ağaç dikilmeli.

 • Cem J.

  28.3.2019 09:54:09

  Eğer, üniversite sınavına 2-3 ay kalmışsa o zaman da 2 konu anlatımlı test kitabı ile ders çalışmaya devam edilir.Bu kısım,sayısal öğrenciler için geçerlidir.Çok ders çalışan öğrenci için hırslanmamaya dikkat.Fakat az ders çalışan öğrenci ise 2. kısma yönelik kısa konulara çalışarak netini yükseltmeli.Bu aylar,net yükseltme ayı.Bırakmayın.

 • Ali Tam

  24.3.2019 14:32:52

  Deniz M. Karsilastigimiz tüm olaylara Evet veya Hayir karariyla kazandirdigimiz durum KADERIMIZE yazilir. A ile nisanlanir iki sene nisanli iken herhangibir olay yüzünden nisani atmis 10 sene sonra 8 ve 6 yasinda iki cocuk sahibi olarak B ile evli olabilirsiniz. Her halukarda sizin kararlariniz bu durumu belirler ve kaderiniz olur. Bütün kaderiniz levh-i mahfuz da yazilidir ancak sizin kaderiniz orada yazdigi icin degil siz öyle yasadiginiz ve karar verdiginiz veya vereceginiz icin öyle yazilidir. Allah ezeli-simdiki zamani- ve ebediyeti bir anda görüp bildigi icin yapacagimiz seyin yazmasi sasilacak bir sey degil. Kader Risalesini defalarca okuyun ve merhum Kirkinci Hocanin Kader kitabini alin okuyun bu tür sorular sormaniza gerek kalmayacaktir.

 • Deniz M

  20.3.2019 10:37:28

  Kişinin evleneceği kişi kaderinde yazılımıdır? Verdiğimiz kararlara göre bu kişi değişirmi veya kaderimizdeki kişi başka birisine değişir mi? Kaderimizdeki kişi A şahsı ise verdiğimiz karalar ile B şahsı olabilir mi? Yazarlar cevaplayabilirse çok memnun kalırım Teşekkürler

 • Ayşegül N.

  15.3.2019 14:49:50

  Teknolojik ilerleme Çin Komünist Cumhuriyeti için büyük problem oldu.Örneğin;artan cep telefonu kullanımı yanında diğer kontrolsüz kullanımı da getirdi.Tabi diğer kontrolsüz kullanım,ahlaki büyük problemi yanına koydu.Çin Komünist Cumhuriyeti için ise öğrencilik kavramını sildi attı.Çözüm?

 • erhan

  6.3.2019 07:50:42

  ezan vakitlerini zaman zaman sizin sayfanız dan takip ediyorum. Güzel bir hizmet teşekkür ederim. Ancak, yazı rengi rakamları görmemizde sıkıntı oluşturuyor. sizden ricam daha koyu bir renk seçmeniz. yayın hayatınızın daim olmasını dilerim. Mazlumları yalnız bırakmadığınız için de ayrıca teşekkür ederim.

 • Ayşe E.

  22.2.2019 15:15:38

  Çin'i,kendisine büyük bir tehdit gibi gören ülkeler acaba Çin gibi bir ülkede öğrencilik kavramının bittiğini de biliyorlar mıydı.Büyük ihtimal bilmiyorlardı veya göz ardı ediyorlardı.Üzerinde düşünülmesi gereken ciddi bir konu.Dijital devrim,dijital bir devrim mi olmuş.Yoksa,Çin gibi bir ülkenin öğrencilik kavramını mı bitirmiş.

 • Ece N.

  6.2.2019 09:20:32

  Okulda,öğretmenler alan derslerini ilk elden anlatmadıkça cevaplı testlerde ilerlemek çok zor.Resmı ve özel lıse.Onun için,okuldaki öğretmenlere çok görev düşüyor.Gerisi ne söylerse söylesin.

 • Ayşegül N.

  17.1.2019 15:03:11

  Üniversite sınavında,2. kısma yönelik hiçbir derste konuları yarılayamamış ve Cevaplı Test çözemeyen(ZOR KONULARI VE BAZI ALAN ÖĞRETMENLERİNİN GÖRÜNCE KAÇACAK DELİK ARADIĞI) bir öğrenci Tıp Fak. istiyorsa,...kaybedecektir.Hem çevreci hem dindar,bu bir İmamhatip öğrencisine uyar.Veya bir derste uzmanlaşamamışsa,ODTÜ kaçar herhalde.Fen-Edebiyat Fakültesi ise,tutmaz.Tutsa mı,okumak çok zor.Merhametsizine gelirse mi,...

 • Ramazan ADIBELLİ

  10.1.2019 12:33:23

  yeni yılda demokrat hürriyetperver çizginizin muhafazasında Rabbimden inayet dilerim. O nuru gönder ilahi asırlar oldu yeter! Bunaldı milletin afakı bir sabah ister. M.Akif ERSOY

 • eser

  2.1.2019 10:20:49

  Sitede dijital Kuran-ı Kerim de olsa çok iyi olur.

 • toprak n

  29.12.2018 19:30:12

  kitap okumaya başlayanlar ilk okulda hikaye türü kitaplar.batı klasikleri ve resimlendirilmiş dini hikayeler.çizgi roman ve çocuk şiirleri.öğrencilere bilgi kazandırmak için öğretmenlerin çeşitli seçenekleri var.hayal gücünün sınırlarında gezinen küçük prens ve aya yolculuk gibi kitaplar.fen alanında matematik zekası için hazırlanmış kitaplar.bilim adamlarının dünyasını kavratmak için bilim tarihine ışık tutacak araştırma amaçlı yazılar.bütün bunlardan sonra hayal dünyasını kanatlandıran risaleler örnekleme yöntemiyle öğrencilerin anlayacağı seviyede bir öğrenme metodu uygulanabilir.

 • İsmail Ç.

  28.12.2018 15:02:19

  Fen lisesi öğrencileri,genelde 1. sınıftan itibaren test kitapları ile haşir neşir olduğu için Cevaplı Test düzeyine çabuk geçebiliyorlar.Fizik,Kimya veya Biyoloji konu anlatımlı test kitaplarını en az 3 defa bitiriyorlar.Bu derslerin (2. kısma yönelik)soru bankalarını,1 haftada bitirebiliyorlar.Hatta,aynı soru bankalarını kitabın yüzünü bile karalamadan 2-3 defa bitirenleri de çoktu.Öğretmenlik deneyimlerim.

 • Ramazan E.

  14.12.2018 15:13:02

  2018-Çevre Raporu.Ötücü bir kuşun,bir tek yavruyu tabiata salı verdiklerini gördüm.Tarla kuşu değil.Çil keklik yuvasına, rastlamadım,son 5 yıldır.Bir sürü yavrusu ile su kaynaklarına su içmeye gelen.Büyükleri değiştirmek zor,onun yerine küçük çocuklara çevre kirliliği ve canlıların önemi anlatılmalı.Acilen.

(*)

Namaz Vakitleri

 • İmsak

 • Güneş

 • Öğle

 • İkindi

 • Akşam

 • Yatsı