"Ümitvar olunuz, şu istikbal inkılâbı içinde en yüksek gür sada İslâm'ın sadası olacaktır."

Piyasalar

Ziyaretçi Defteri

Aşağıdaki formu kullanarak sitemize mesaj bırakabilirsiniz.

Okunma Sayısı: 501493

Yorumlar

(*)

(*)

(*)

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. İstendiğinde yasal kurumlara verilebilmesi için IP adresiniz kaydedilmektedir.
 • Kazım H.

  18.6.2019 09:21:28

  Üniversite sınavına giren öğrenci sayısı niye arttı?Üniversiteyi kazanan öğrencilerle yapılan geniş ölçekli anket sonuçları,bu öğrencilerin internet ihtiyaçlarını internet kafe ile giderdikleri ve bir hobiye sahip olduklarını gösteriyor.Sınadan yüksek puan alanların ise kitap okuma alışkanlıklarının olduğunu gösteriyor.Bu anket, 5 kez tekrarlanmıştır farklı öğrenciler arasında.

 • BÜNYAMİN

  5.5.2019 17:57:32

  ülkemizin içinden geçtiği şu puslu günlerde hakkı ve hakikati özgürce dile getirecek, mazlumun , mağdurun , sessizlerin sesi olacak ; özgür , adalet eksenli bir yayına ehemmiyetle ihtiyaç duyulan bu zamanda varlığınız sesi kesilen bir zümreye nefes aldırmaktadır.yayınınızı ilgiyle takip ediyorum. ancak bir gerçek daha var ki o da mağduriyetlerin her geçen gün katlanarak arttığı ve acının , ızdırabın insanların imanlarıyla imtihanına sebep olduğu bir ortamda sessiz kalmak da suça ortak olmak anlamına geleceğinden siz ve sizler gibi hakkı hakikati önemseyenlerin sesine soluğuna ihtiyaç daha da önem arz etmektedir. yaptığınız sorumlu yayıncılıktan dolayı da teşekkür ediyorum.

 • Nurhan Ç.

  26.4.2019 15:46:33

  Mezarlık.Canlıların,insanlardan zarar görmeden rahat edebileceği yerler arasında.Mezarlıklar,ekosistemde ki bozulmanın en az olduğu yerler içinde yer alır.Ne kadar çok mezarlık ve bir o kadar ağaç dikilmeli mezarlık içine.Örneğin;çevreyi kirleten malzemelerin(?) fiyatını yükseltmek en güzeli gibi.Mezarlık mı,ekosistemin bozulma oranı çok düşük.Mezarlıklara,daha fazla ağaç dikilmeli.

 • Cem J.

  28.3.2019 09:54:09

  Eğer, üniversite sınavına 2-3 ay kalmışsa o zaman da 2 konu anlatımlı test kitabı ile ders çalışmaya devam edilir.Bu kısım,sayısal öğrenciler için geçerlidir.Çok ders çalışan öğrenci için hırslanmamaya dikkat.Fakat az ders çalışan öğrenci ise 2. kısma yönelik kısa konulara çalışarak netini yükseltmeli.Bu aylar,net yükseltme ayı.Bırakmayın.

 • Ali Tam

  24.3.2019 14:32:52

  Deniz M. Karsilastigimiz tüm olaylara Evet veya Hayir karariyla kazandirdigimiz durum KADERIMIZE yazilir. A ile nisanlanir iki sene nisanli iken herhangibir olay yüzünden nisani atmis 10 sene sonra 8 ve 6 yasinda iki cocuk sahibi olarak B ile evli olabilirsiniz. Her halukarda sizin kararlariniz bu durumu belirler ve kaderiniz olur. Bütün kaderiniz levh-i mahfuz da yazilidir ancak sizin kaderiniz orada yazdigi icin degil siz öyle yasadiginiz ve karar verdiginiz veya vereceginiz icin öyle yazilidir. Allah ezeli-simdiki zamani- ve ebediyeti bir anda görüp bildigi icin yapacagimiz seyin yazmasi sasilacak bir sey degil. Kader Risalesini defalarca okuyun ve merhum Kirkinci Hocanin Kader kitabini alin okuyun bu tür sorular sormaniza gerek kalmayacaktir.

 • Deniz M

  20.3.2019 10:37:28

  Kişinin evleneceği kişi kaderinde yazılımıdır? Verdiğimiz kararlara göre bu kişi değişirmi veya kaderimizdeki kişi başka birisine değişir mi? Kaderimizdeki kişi A şahsı ise verdiğimiz karalar ile B şahsı olabilir mi? Yazarlar cevaplayabilirse çok memnun kalırım Teşekkürler

 • Ayşegül N.

  15.3.2019 14:49:50

  Teknolojik ilerleme Çin Komünist Cumhuriyeti için büyük problem oldu.Örneğin;artan cep telefonu kullanımı yanında diğer kontrolsüz kullanımı da getirdi.Tabi diğer kontrolsüz kullanım,ahlaki büyük problemi yanına koydu.Çin Komünist Cumhuriyeti için ise öğrencilik kavramını sildi attı.Çözüm?

 • erhan

  6.3.2019 07:50:42

  ezan vakitlerini zaman zaman sizin sayfanız dan takip ediyorum. Güzel bir hizmet teşekkür ederim. Ancak, yazı rengi rakamları görmemizde sıkıntı oluşturuyor. sizden ricam daha koyu bir renk seçmeniz. yayın hayatınızın daim olmasını dilerim. Mazlumları yalnız bırakmadığınız için de ayrıca teşekkür ederim.

 • Ayşe E.

  22.2.2019 15:15:38

  Çin'i,kendisine büyük bir tehdit gibi gören ülkeler acaba Çin gibi bir ülkede öğrencilik kavramının bittiğini de biliyorlar mıydı.Büyük ihtimal bilmiyorlardı veya göz ardı ediyorlardı.Üzerinde düşünülmesi gereken ciddi bir konu.Dijital devrim,dijital bir devrim mi olmuş.Yoksa,Çin gibi bir ülkenin öğrencilik kavramını mı bitirmiş.

 • Ece N.

  6.2.2019 09:20:32

  Okulda,öğretmenler alan derslerini ilk elden anlatmadıkça cevaplı testlerde ilerlemek çok zor.Resmı ve özel lıse.Onun için,okuldaki öğretmenlere çok görev düşüyor.Gerisi ne söylerse söylesin.

 • Ayşegül N.

  17.1.2019 15:03:11

  Üniversite sınavında,2. kısma yönelik hiçbir derste konuları yarılayamamış ve Cevaplı Test çözemeyen(ZOR KONULARI VE BAZI ALAN ÖĞRETMENLERİNİN GÖRÜNCE KAÇACAK DELİK ARADIĞI) bir öğrenci Tıp Fak. istiyorsa,...kaybedecektir.Hem çevreci hem dindar,bu bir İmamhatip öğrencisine uyar.Veya bir derste uzmanlaşamamışsa,ODTÜ kaçar herhalde.Fen-Edebiyat Fakültesi ise,tutmaz.Tutsa mı,okumak çok zor.Merhametsizine gelirse mi,...

 • Ramazan ADIBELLİ

  10.1.2019 12:33:23

  yeni yılda demokrat hürriyetperver çizginizin muhafazasında Rabbimden inayet dilerim. O nuru gönder ilahi asırlar oldu yeter! Bunaldı milletin afakı bir sabah ister. M.Akif ERSOY

 • eser

  2.1.2019 10:20:49

  Sitede dijital Kuran-ı Kerim de olsa çok iyi olur.

 • toprak n

  29.12.2018 19:30:12

  kitap okumaya başlayanlar ilk okulda hikaye türü kitaplar.batı klasikleri ve resimlendirilmiş dini hikayeler.çizgi roman ve çocuk şiirleri.öğrencilere bilgi kazandırmak için öğretmenlerin çeşitli seçenekleri var.hayal gücünün sınırlarında gezinen küçük prens ve aya yolculuk gibi kitaplar.fen alanında matematik zekası için hazırlanmış kitaplar.bilim adamlarının dünyasını kavratmak için bilim tarihine ışık tutacak araştırma amaçlı yazılar.bütün bunlardan sonra hayal dünyasını kanatlandıran risaleler örnekleme yöntemiyle öğrencilerin anlayacağı seviyede bir öğrenme metodu uygulanabilir.

 • İsmail Ç.

  28.12.2018 15:02:19

  Fen lisesi öğrencileri,genelde 1. sınıftan itibaren test kitapları ile haşir neşir olduğu için Cevaplı Test düzeyine çabuk geçebiliyorlar.Fizik,Kimya veya Biyoloji konu anlatımlı test kitaplarını en az 3 defa bitiriyorlar.Bu derslerin (2. kısma yönelik)soru bankalarını,1 haftada bitirebiliyorlar.Hatta,aynı soru bankalarını kitabın yüzünü bile karalamadan 2-3 defa bitirenleri de çoktu.Öğretmenlik deneyimlerim.

 • Ramazan E.

  14.12.2018 15:13:02

  2018-Çevre Raporu.Ötücü bir kuşun,bir tek yavruyu tabiata salı verdiklerini gördüm.Tarla kuşu değil.Çil keklik yuvasına, rastlamadım,son 5 yıldır.Bir sürü yavrusu ile su kaynaklarına su içmeye gelen.Büyükleri değiştirmek zor,onun yerine küçük çocuklara çevre kirliliği ve canlıların önemi anlatılmalı.Acilen.

 • hutoğlu

  6.12.2018 23:33:30

  türkiyede özel yetenek sınavı yok.burs imkanları öğrenci için bir umut değil.zira eğitim kitap kültürü kazandırmıyor öğrencilere.sanatçı vasfı kazanmak için istekli değil öğrenciler sanat akademileri yaratıcı zekaya önem vermiyor.her şeyden önce çağdaşlığı temsilde yanlış bir yol izlemişiz.soğuk savaş döneminde ve ondan önceleri de maarif için irfan gibi olgular vardı.toplumuz yaşadığı depresif ruh hali bir cinneti çağrıştırıyor.gelecekten söz etmek için küçüp hesaplardan vaz geçerek çalışmaları yakından takip etmek gerekiyor.

 • Kamile A.

  14.11.2018 09:56:05

  Üniversite sınavı.Sayısal bir öğrenci 2. Kısma yönelik Matematik veya Fizik Soru Bankasını kısa bir zaman aralığında bitiremiyorsa,bir daha ki seneye tekrar girecektir kesinlikle.Biyoloji,çok zor.Kimya,puan getiren kısa konuları tekrar tekrar çalışın çözümlü örnekleri inceleyin.Sözel bir öğrenci,kaliteli konu anlatımlı bir Cografya Test Kitabı ve diğer derslerin ise Soru Bankasına ihtiyaç duyacaktır.Tarih zor,Eskiden bir soru bankasını 1 aydan daha kısa sürede bitiren sayısal veya sözel öğrenciler olmuş.Hak edip,bir üniversite okumak isteyen yok mu?

 • Feride Ç.

  22.10.2018 10:21:16

  İnternetin, yeni zamanları.Google'a girmek tam yarım saatimizi alıyor.Hele,bir hukuk fak. öğrencisini internetten ders çalıştığınını anlatmak,diğer öğrencilere anlatınca aylarca kahkaha konusu aluyordu.''... varya,internetten ders çalışor.''Ya şimdi, internet herkeste.Fakat ders çalışmak oldukça zorlaştı gibi.Konsantrasyon kabiliyetini çok zayıflattı.Bazı dersler çok zor.Çok zor.Üniversite sınavını kazanmak zor.Şimdi daha zorlaşmış.

 • Hande Y.

  9.10.2018 14:53:20

  Türkiye,Avrupa'da da sürüngen konusunda tür zenginiydi.Görünmeyen bir sürü tür var.Ne yapıyorlar acaba?Kuru tarımda,ilaç kullanımı fazladır.İlaç birikimi arttı.Zirai ilaç birikimi.Oysa Amerika'da,bir göle gelen yaban ördeği ertesi yıla gelmeyince bunu gören bir çiftçi göle atık sularını akıtan fabrikayı mahkeme kararı ile kapattırmış.Milyar dolarlık bir fabrikayı.Zirai ilaç kullanımı ve birikimi arttı.Çok arttı.

 • ENES ALPER

  4.10.2018 22:39:57

  Yazarlarınızın yazdıkları sonuna kadar doğru ve anlamlı ki! Okudukça insanın içi huzur doluyor. Nice güzel yıllar devam edersiniz inşAllah!

 • Ali Tam

  20.9.2018 16:05:25

  Haberleri Yeni Asya teyid ediyorsa tamamdir. Yeni Asya'da haber yoksa, Avrupa medyasina havuz medyasindan daha cok güveniyorum. Havuz medyasi kuvvet kimdeyse o haklidir prensibine bagli. Biz bu zalimane ve batil prensibin karsisindayiz. Havuz medyanin boyun egdigi güclü de kendinden güclüye boyun egiyor. Bakin Ayasofya'yi ibadete acacak gücü, darbe ve Kemalizm baglantisindan arindirilmis bir ANAYASA yi YAPACAK gücü yok zira daha ondan güclü ona sakin ha bir yap alirim ayagimin altina diyor. Dolayisiyla kuvvete tapanlara biz riayet ve itibar etmiyoruz.

 • Muhammet T.

  18.9.2018 14:46:53

  Üniversite hocası ile devletin kadrolu ortaokul ve lise öğretmeni arasında farkkalmadı.Kaldı mı?Üniversite hocaları,bence ders anlatım düzeyindeler.Sadece bir yorum.Tartışılır.Zaten MEB'de kadro almak çok zor,Aşılması zor bir KPSS var.KPSS,sadece yazılı bir sınav olduğu için çok zor.

 • ahmet

  14.8.2018 23:15:32

  güzel site haberler güncel elinize sağlık.

 • Birce H.

  6.8.2018 10:33:26

  Çevre çok kirletildi.Pet şişeler,kola şişeleri,kola tenekeleri vb.İnsanlar, yaşamaya alışmış.Ya dünya endemiği içine giren böcek türleri,yılan çeşitleri,kelebek türleri vb.!Oysa Türkiye böcek türleri açısından da dünya endemiği zengini birincisi.Onları korumak şimdi çok daha zor.Çünkü;çevre,son hızda ya çöplüğe çevrilmeye çalışılıyor ya da canlıların su kaynakları daha fazla hızda kirletiliyor.Vitesi,sona at.Oysa eskiden,bilim adamları bunlar üzerine kitap yazmak için kıtalar arası yolculuk yapıyordu.Yıllarca para biriktirip,kitap yazanlar bile olmuş.Bence mi,bireysel önlem.

(*)

Namaz Vakitleri

 • İmsak

 • Güneş

 • Öğle

 • İkindi

 • Akşam

 • Yatsı