"Ümitvar olunuz, şu istikbal inkılâbı içinde en yüksek gür sada İslâm'ın sadası olacaktır."

Piyasalar

Ziyaretçi Defteri

Aşağıdaki formu kullanarak sitemize mesaj bırakabilirsiniz.

Okunma Sayısı: 241726

Yorumlar

(*)

(*)

(*)

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. İstendiğinde yasal kurumlara verilebilmesi için IP adresiniz kaydedilmektedir.
 • Ece N.

  6.2.2019 09:20:32

  Okulda,öğretmenler alan derslerini ilk elden anlatmadıkça cevaplı testlerde ilerlemek çok zor.Resmı ve özel lıse.Onun için,okuldaki öğretmenlere çok görev düşüyor.Gerisi ne söylerse söylesin.

 • Ayşegül N.

  17.1.2019 15:03:11

  Üniversite sınavında,2. kısma yönelik hiçbir derste konuları yarılayamamış ve Cevaplı Test çözemeyen(ZOR KONULARI VE BAZI ALAN ÖĞRETMENLERİNİN GÖRÜNCE KAÇACAK DELİK ARADIĞI) bir öğrenci Tıp Fak. istiyorsa,...kaybedecektir.Hem çevreci hem dindar,bu bir İmamhatip öğrencisine uyar.Veya bir derste uzmanlaşamamışsa,ODTÜ kaçar herhalde.Fen-Edebiyat Fakültesi ise,tutmaz.Tutsa mı,okumak çok zor.Merhametsizine gelirse mi,...

 • Ramazan ADIBELLİ

  10.1.2019 12:33:23

  yeni yılda demokrat hürriyetperver çizginizin muhafazasında Rabbimden inayet dilerim. O nuru gönder ilahi asırlar oldu yeter! Bunaldı milletin afakı bir sabah ister. M.Akif ERSOY

 • eser

  2.1.2019 10:20:49

  Sitede dijital Kuran-ı Kerim de olsa çok iyi olur.

 • toprak n

  29.12.2018 19:30:12

  kitap okumaya başlayanlar ilk okulda hikaye türü kitaplar.batı klasikleri ve resimlendirilmiş dini hikayeler.çizgi roman ve çocuk şiirleri.öğrencilere bilgi kazandırmak için öğretmenlerin çeşitli seçenekleri var.hayal gücünün sınırlarında gezinen küçük prens ve aya yolculuk gibi kitaplar.fen alanında matematik zekası için hazırlanmış kitaplar.bilim adamlarının dünyasını kavratmak için bilim tarihine ışık tutacak araştırma amaçlı yazılar.bütün bunlardan sonra hayal dünyasını kanatlandıran risaleler örnekleme yöntemiyle öğrencilerin anlayacağı seviyede bir öğrenme metodu uygulanabilir.

 • İsmail Ç.

  28.12.2018 15:02:19

  Fen lisesi öğrencileri,genelde 1. sınıftan itibaren test kitapları ile haşir neşir olduğu için Cevaplı Test düzeyine çabuk geçebiliyorlar.Fizik,Kimya veya Biyoloji konu anlatımlı test kitaplarını en az 3 defa bitiriyorlar.Bu derslerin (2. kısma yönelik)soru bankalarını,1 haftada bitirebiliyorlar.Hatta,aynı soru bankalarını kitabın yüzünü bile karalamadan 2-3 defa bitirenleri de çoktu.Öğretmenlik deneyimlerim.

 • Ramazan E.

  14.12.2018 15:13:02

  2018-Çevre Raporu.Ötücü bir kuşun,bir tek yavruyu tabiata salı verdiklerini gördüm.Tarla kuşu değil.Çil keklik yuvasına, rastlamadım,son 5 yıldır.Bir sürü yavrusu ile su kaynaklarına su içmeye gelen.Büyükleri değiştirmek zor,onun yerine küçük çocuklara çevre kirliliği ve canlıların önemi anlatılmalı.Acilen.

 • hutoğlu

  6.12.2018 23:33:30

  türkiyede özel yetenek sınavı yok.burs imkanları öğrenci için bir umut değil.zira eğitim kitap kültürü kazandırmıyor öğrencilere.sanatçı vasfı kazanmak için istekli değil öğrenciler sanat akademileri yaratıcı zekaya önem vermiyor.her şeyden önce çağdaşlığı temsilde yanlış bir yol izlemişiz.soğuk savaş döneminde ve ondan önceleri de maarif için irfan gibi olgular vardı.toplumuz yaşadığı depresif ruh hali bir cinneti çağrıştırıyor.gelecekten söz etmek için küçüp hesaplardan vaz geçerek çalışmaları yakından takip etmek gerekiyor.

 • Kamile A.

  14.11.2018 09:56:05

  Üniversite sınavı.Sayısal bir öğrenci 2. Kısma yönelik Matematik veya Fizik Soru Bankasını kısa bir zaman aralığında bitiremiyorsa,bir daha ki seneye tekrar girecektir kesinlikle.Biyoloji,çok zor.Kimya,puan getiren kısa konuları tekrar tekrar çalışın çözümlü örnekleri inceleyin.Sözel bir öğrenci,kaliteli konu anlatımlı bir Cografya Test Kitabı ve diğer derslerin ise Soru Bankasına ihtiyaç duyacaktır.Tarih zor,Eskiden bir soru bankasını 1 aydan daha kısa sürede bitiren sayısal veya sözel öğrenciler olmuş.Hak edip,bir üniversite okumak isteyen yok mu?

 • Feride Ç.

  22.10.2018 10:21:16

  İnternetin, yeni zamanları.Google'a girmek tam yarım saatimizi alıyor.Hele,bir hukuk fak. öğrencisini internetten ders çalıştığınını anlatmak,diğer öğrencilere anlatınca aylarca kahkaha konusu aluyordu.''... varya,internetten ders çalışor.''Ya şimdi, internet herkeste.Fakat ders çalışmak oldukça zorlaştı gibi.Konsantrasyon kabiliyetini çok zayıflattı.Bazı dersler çok zor.Çok zor.Üniversite sınavını kazanmak zor.Şimdi daha zorlaşmış.

 • Hande Y.

  9.10.2018 14:53:20

  Türkiye,Avrupa'da da sürüngen konusunda tür zenginiydi.Görünmeyen bir sürü tür var.Ne yapıyorlar acaba?Kuru tarımda,ilaç kullanımı fazladır.İlaç birikimi arttı.Zirai ilaç birikimi.Oysa Amerika'da,bir göle gelen yaban ördeği ertesi yıla gelmeyince bunu gören bir çiftçi göle atık sularını akıtan fabrikayı mahkeme kararı ile kapattırmış.Milyar dolarlık bir fabrikayı.Zirai ilaç kullanımı ve birikimi arttı.Çok arttı.

 • ENES ALPER

  4.10.2018 22:39:57

  Yazarlarınızın yazdıkları sonuna kadar doğru ve anlamlı ki! Okudukça insanın içi huzur doluyor. Nice güzel yıllar devam edersiniz inşAllah!

 • Ali Tam

  20.9.2018 16:05:25

  Haberleri Yeni Asya teyid ediyorsa tamamdir. Yeni Asya'da haber yoksa, Avrupa medyasina havuz medyasindan daha cok güveniyorum. Havuz medyasi kuvvet kimdeyse o haklidir prensibine bagli. Biz bu zalimane ve batil prensibin karsisindayiz. Havuz medyanin boyun egdigi güclü de kendinden güclüye boyun egiyor. Bakin Ayasofya'yi ibadete acacak gücü, darbe ve Kemalizm baglantisindan arindirilmis bir ANAYASA yi YAPACAK gücü yok zira daha ondan güclü ona sakin ha bir yap alirim ayagimin altina diyor. Dolayisiyla kuvvete tapanlara biz riayet ve itibar etmiyoruz.

 • Muhammet T.

  18.9.2018 14:46:53

  Üniversite hocası ile devletin kadrolu ortaokul ve lise öğretmeni arasında farkkalmadı.Kaldı mı?Üniversite hocaları,bence ders anlatım düzeyindeler.Sadece bir yorum.Tartışılır.Zaten MEB'de kadro almak çok zor,Aşılması zor bir KPSS var.KPSS,sadece yazılı bir sınav olduğu için çok zor.

 • ahmet

  14.8.2018 23:15:32

  güzel site haberler güncel elinize sağlık.

 • Birce H.

  6.8.2018 10:33:26

  Çevre çok kirletildi.Pet şişeler,kola şişeleri,kola tenekeleri vb.İnsanlar, yaşamaya alışmış.Ya dünya endemiği içine giren böcek türleri,yılan çeşitleri,kelebek türleri vb.!Oysa Türkiye böcek türleri açısından da dünya endemiği zengini birincisi.Onları korumak şimdi çok daha zor.Çünkü;çevre,son hızda ya çöplüğe çevrilmeye çalışılıyor ya da canlıların su kaynakları daha fazla hızda kirletiliyor.Vitesi,sona at.Oysa eskiden,bilim adamları bunlar üzerine kitap yazmak için kıtalar arası yolculuk yapıyordu.Yıllarca para biriktirip,kitap yazanlar bile olmuş.Bence mi,bireysel önlem.

 • enes

  31.7.2018 09:56:56

  Oncelerde hic takip etmedigim bir yayin organiydiniz. Simdi goruyorum ki cok gec kalmisim sizleri bulmakta. Ozellikle haksizliklar karsisinda dilsiz seytan olmamaniz, cesurca korkmadan gercegi haykirmaniz Ustadí sozde degil fikri ve davranis planinda da ne kadar guzel ornek aldiginizi kor gozlere bile gosteriyor.Allah ebeden razi olsun

 • AHMED SAİD G

  20.7.2018 11:49:47

  YENİASYA ailesine binler tebrikler.Allah hızmetlerınızı daım ve kaim eylesin bu hukuksuz adeletsiz ortamda hak hukuk adalet diye haykıran tek yayın evi olarak sızlere duacıyız muvaffakiyetinizi cenab-ı haktan niyaz ediyoruz.Allah yar ve yardımcınız olsun tüm YeniAsya ailesine en içten ve kalbi selam ve dualarımızla...

 • Mustafa Ceylan

  13.6.2018 12:06:28

  Yaklaşık 1 aydır İnternet sitenizi ve yazarlarınızı takip ediyorum. Üslubu, fikriyatı, bilgilendiriciliği ile her şeyiyle herkesin faydalanması gerektiğine inanıyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ederim

 • Burcu N.

  28.5.2018 09:25:24

  Eğıtım.Yeteneklı veya çalışkan öğrencılerın çoğunluğu şımdı ya Imamhatıpte veya METEM'de okuyor.Lıse,öğrencılerın harcandığı veya topluma kazandırıldığı yerdır.Yeter kı,unıversıte yolunun onlara da açık olduğu hatırlatılsın.Örneğın;nasıl ders çalışacakları anlatılarak.Hayır,P. Danışmanlık ve Rehber öğretmen ıle değıl de tecrubelı öğretmenlerın ümıtlendırmesı ıle.Ders müfredatlarının değıştırılmesı, hıçbır fayda vermez.Zarar bıle verır.

 • Muhammet

  25.5.2018 14:56:11

  Sizleri tebrik ediyorum. Allah razi olsun

 • YUSUF

  12.4.2018 12:53:37

  bu zor zamanda hakkın hakikatin savunucusu oldugunuz ve mazlum insanların sesi oldugunuz için sonsuz teşekkürlerimi sunarım bu tür yayınlarınızın devamı dilegiyle...

 • Ahmet Zeki

  6.3.2018 09:54:41

  Hakk ve hakikatin savunucusu olan YENİ ASYA'nın 49. yılını kutlar, Kıyamet'e kadar yayın hayatının devamını temenni ederim.

 • şahin

  25.2.2018 06:47:14

  Diyarbakırla ilgili güzel haberleri paylaştığınız için teşekkür ediyorum. Diyarbakırın manevi önderlerini tanıtan yazı dizisinin yapılmasında fayda var.

 • Yunus E.

  10.12.2017 15:09:47

  İsrail,Filistin topraklarına ne kadar çok girse de,başkent konusu çözülmüş.Başkent,Tel Aviv.İsrail'in başkenti,Tel Aviv.Kudüs,sadece ziyaret yeri.Başka ülkeler,hangi şehri tanısa.Ne çıkar.Başka ülkeler ile bilim ve teknoloji yarışında geride kalmış İsrail,başka şeylerle ilgilense ne güzel olurdu.

(*)

Namaz Vakitleri

 • İmsak

 • Güneş

 • Öğle

 • İkindi

 • Akşam

 • Yatsı