Click Here!
      "Gerçekten" haber verir 20 Temmuz 2007

Eski tarihli sayılar

Görüş, teklif ve
eleştirilerinizi
okurhatti@yeniasya.com.tr
adresine bekliyoruz.
 

Haberler

Ağar'dan Erdoğan'a: Milleti tehdit mi ediyorsun?

DP Genel Başkanı Mehmet Ağar, Başbakan Erdoğan’ın ‘’iktidara gelemezse siyaseti bırakacağı’’ yönündeki açıklamalarına ilişkin, ‘’(Ben muhalefete geçersem ayrılırım) diyor tutan yok elinden kardeşim, milleti tehdit mi ediyorsun? İktidara getirirken iyi de muhalefete getirirken kötü mü?’’ dedi.


Özgürlük gerekli

AB’nin Genişlemeden Sorumlu Komiseri Oli Rehn, Alman Die Welt gazetesine verdiği mülakatta, “Bizler, Türkiye’den genel seçimler sonrasında reformları

Faiz, borsa, kur üçgenini değiştireceğiz

DP Genel Başkan Yardımcısı Nüzhet Kandemir, ekonomik açıdan yatırım ve üretime yönelik bir ekonomik programın sahibi olacaklarını ifade ederek, Hüküme


  Sivil anayasayı DP yapar

Demokrat Parti (DP), Konya’dan birinci sıra milletvekili adayı Recep Konuk, Türkiye’nin yeni dönemde ihtiyaç duyduğu sivil anayasayı DP’nin hayata geçirebileceğini söyledi.


  TBMM'de yeni döneme hazırlık sürüyor

TBMM Genel Sekreteri Ali Osman Koca, Mecliste geçici kadroyla danışman, sekreter ve şoför olarak çalışan yaklaşık 500 personelin, 22 Temmuzda görevlerine son verilerek kurumlarına gönderileceğini söyledi.


  Seçim öncesi HRW’den uyarılar

İnsan Hakları İzleme Örgütü (Human Rights Watch – HRW) Türkiye’de yaklaşan seçimlerle ilgili bir açıklama yaptı. Türkiye’de ordunun siyasi alana müdahelesinin ülkedeki insan hakları alanındaki ilerlemeyi tehdit ettiğine dikkat çeken örgüt, AB sürecinin rayında gitmesinin de insan hakları açısından önemli olduğunu vurguladı.


  Basın ordusu seçime kilitlendi

Başbakanlık Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü, yerli ve yabancı basın mensuplarının 22 Temmuz Pazar günü yapılacak milletvekili genel seçimini rahat ve güvenilir şekilde izleyebilmesi için teknik cihazla donatılmış bir basın merkezi kuracak.


  Seçimde yol güvenliği sağlansın

Pazar günü yapılacak milletvekili genel seçimlerinde, tatil yapan birçok seçmenin yolda olacağı belirtilerek, ana yolların, günün belli saatlerinde kamyon, tır ve iş makinelerine yasaklanması istendi.


  OKS’ye itirazlarda 28 Temmuz son gün

Millî Eğitim Bakanlığı (MEB) Eğitim Teknolojileri (EĞİTEK) Genel Müdürü Nizami Aktürk, ‘’İlköğretim başarı puanının yanlış hesaplanmasıyla ilgili itiraz başvuruları, EĞİTEK’e bugün mesaî saati bitimine kadar, kendi okul müdürlüklerine ise 28 Temmuz Cuma gününe kadar yapılabilecek’’ dedi.


  Simsar uyarısı

Dilruba Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Said Özadalı, kur’ada adı çıkmayan hacı adaylarını başka ülkeler aracılığıyla hacca götürmek isteyen simsarların, hacıların duygularını kullanarak kâbusa dönüştürdüğünü söyledi.


  Sivil anayasa hazırlansın

Avrasya Sanayici ve İşadamları Derneği Genel Başkanı Ömer Faruk Başaran, yeni hükümetten, “Bilim ve Teknoloji Bakanlığının kurulmasını ve Türkiye’nin kendine özgü kalkınma modeli oluşturmasında öncü olmasını, kayıt dışılığın kayıt altına alınmasını ve sivil anayasa oluşturulmasını” istedi.


  Öğretmenler tatil günlerinde ek ders ücreti alabilecek

Millî Eğitim Bakanlığı (MEB) öğretmenlerin ek ders ücret esasları kararında değişiklik yaptı. Buna göre, yönetici ve öğretmenler, millî bayramlar dolayısıyla tatil edilen günler ile ayakta tedavi sebebiyle ders görevlerini yerine getiremedikleri günlerde de ek ders ücretinden yararlanabilecekler.


  Suçluya kitap okuma cezası

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde çeşitli suçlar sebebiyle mahkemeye çıkarılan 4 kişiye, kitap okuma cezası verildi.


  Zarakolu’na soykırımla mücadele ödülü

Belge Uluslararası Yayıncılık’ın Yayın Yönetmeni Ragıp Zarakolu, Saraybosna’da gerçekleştirilen 7. Bienal Toplantısı’nda soykırımla yaptığı mücadele dolayısıyla ödül verildi.


  Her gün C vitamini almak yetmiyor

Avusturyalı ve Finli bilim adamları, 11 bin 350 kişinin katılımı ile yapılan 30 çalışmadan derledikleri araştırmada hergün C vitamını almanın soğuk algınlığına yakalanmayı engellemediğini söyledi.


  Dağlardaki sular da azaldı

Yeryüzünde küresel ısınmayla birlikte yaşanan değişimler insanoğlunu gelecek endişesine sevk ederken, dağlardaki su kaynaklarının da gözle görülür şekilde azalma yaşandığına dikkat çekildi. 

Bütün haberler


 Son Dakika Haberleri
Kadın ve Aile Dergisi Çocuk Dergisi Gençlik Dergisi Fikir Dergisi
Ana Sayfa | Dünya | Haberler | Görüş | Lahika | Basından Seçmeler | Yazarlar
Copyright YeniAsya 2004