08 Eylül 2010 ASYA'NIN BAHTININ MİFTAHI , MEŞVERET VE ŞÛRÂDIR İletişim Künye Abonelik Reklam Bugünkü YeniAsya!

Eski tarihli sayılar

Günün Karikatürü
Gün Gün Tarih
Dergilerimiz

Güncel

Gündem yeni anayasa olsun

Türk-İş Başkanı Mustafa Kumlu, ‘’Referanduma sunulan anayasa değişiklik maddelerinin, toplumun demokratikleşme ihtiyacını karşılamaya yeterli olmadığı herkes tarafından kabul edilmektedir. Referandum sonucu ne olursa olsun, 13 Eylül günü Türkiye’nin gündeminde yine anayasa değişikliği olacaktır’’ dedi.

TÜRK-İŞ Başkanı Mustafa Kumlu, ‘’Referanduma sunulan Anayasa değişiklik maddelerinin, toplumun demokratikleşme ihtiyacını karşılamaya yeterli olmadığı herkes tarafından kabul edilmektedir. Referandum sonucu ne olursa olsun, 13 Eylül günü Türkiye’nin gündeminde yine Anayasa değişikliği olacaktır’’ dedi.

Kumlu, Ramazan Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajında, Türkiye’yi 12 Eylül’de yapılacak Anayasa değişikliği referandumuna götüren sürecin adeta bir seçim atmosferi içinde gerçekleştiğini kaydetti. Tartışılması gerekenin Anayasa değişiklik maddelerinin içeriği olması gerekirken, referandumun asli konusunun göz ardı edildiğini ifade eden Kumlu, Türk-İş’in bu güne kadar hiçbir siyasi partinin ya da siyasi oluşumun konu mankeni olmadığını ve bundan sonra da olmayacağını vurguladı. Kumlu, şunları ifade etti:

‘’Referandum sürecinde kullanılan siyasi üslup da son derece rahatsız edici bir düzeyde olmuştur. Liderlerin birbirlerine sarf ettikleri kırıcı ve neredeyse hakarete varan sözler parti liderlerinden çok toplumu incitmiş, referandum sonrasında ülkenin birçok sorununun çözümü için omuz omuza olması gerekenlerin ‘kötü söz’ temelinde bu denli ayrı düşmesi, toplumu, ülkenin geleceği adına umutsuzluğa düşürmüştür. Demokratikleşme, toplumumuzun su kadar, ekmek kadar zaruri bir ihtiyacıdır. Hiç kuşkusuz Anayasanın demokratikleşmesi bu ihtiyacın mihenk taşını oluşturmaktadır. Bu nedenledir ki Türk-İş, yıllardan beri 12 Eylül Anayasasının bir bütün olarak ele alınarak değiştirilmesi gerektiğini savunmuş, kimi zaman da diğer emek ve meslek örgütleriyle birlikte bu talebini dile getirmiştir. Referanduma sunulan Anayasa değişiklik maddelerinin, toplumun demokratikleşme ihtiyacını karşılamaya yeterli olmadığı herkes tarafından kabul edilmektedir. Şu çok açıktır ki, referandum sonucu ne olursa olsun, 13 Eylül günü Türkiye’nin gündeminde yine Anayasa değişikliği olacaktır. Türk-İş, ülkemiz demokratik bir

Anayasaya kavuşuncaya kadar bu konudaki uyarı ve önerilerini sürdürecektir.’’

08.09.2010

 
Sayfa Başı  Yazıcıya uyarla  Arkadaşıma gönder  Geri


Son Dakika Haberleri

Bütün haberler

Başlıklar

  Bayram namazı saatleri

  Bayram trafiği ikazı

  Mezarlıklarda Kur’ân okuyacaklar için sınav yapıldı

  BİTSİN BU AYRIMCILIK

  KPSS’de 40 gözaltı

  Tek tip askerlikte kafalar karışık

  Sınır kapıları bayrama hazırlanıyor

  Hava Kuvvetlerinden F-4 açıklaması

  Paket kapsamlı değişiklik içermiyor

  Gündem yeni anayasa olsun

  PKK saldırıları din adamlarına yöneldi

  Tunceli’de 1 uzman çavuş şehit edildi

  Türkiye Felâkete sessiz kalmadı

  İzmir’de astsubay intihar etti

  Yargı tarafsızlığını kaybetti

  Referandum tartışması başka istikametlere kaydı

  Kılıçdaroğlu: Başkan disipline sevk edilecek

  Referandumda parmaklara mürekkep sürülmeyecek

Dergilerimize abone olmak için tıklayın.
Hava Durumu
Yeni Asya Gazetesi, Yeni Asya Medya Grubu Yayın Organıdır.