"Ümitvar olunuz, şu istikbal inkılâbı içinde en yüksek gür sada İslâm'ın sadası olacaktır."

Piyasalar

AKP biterken, memleketi de...

Ömer Faruk ÖZAYDIN
29 Ağustos 2021, Pazar
AKP, 19 yılda zor belâ ayakta duran Cumhuriyetin genleriyle oynadığı gibi kurumlara olan güvenin, müsbet siyasetin, partilerin, parlamentonun, yargının, liyakatin ve emanetin daha kötüsü dinin içini boşalttı.

Tek parti dönemi hariç, hiçbir dönemde bunca dejenerasyon, kokuşmuşluk, istibdat, zulüm, dizileri sollayacak entrikalar, tuhaf ve kirli ilişkiler, cunta hükûmetleri dahil yaşanmadı, hemde dindar denilen bir iktidarla. Hani “rüyada görsem inanmazdım” denir ya! AKP kurulurken bu yaşananların yüzde birisi olacak denseydi, “hadi canım sende, daha ne-ler” denilirdi her halde.

Evet, bu memleket, tek partiden, darbelerden ve onun vesayetindeki hükûmetlerden çok çekti. Ancak son 70 yılın onlarca hükûmetinin menfiliklerinin toplamından fazlası şu son on senede yaşandı dense abartı sayılmamalı.

İfsad komiteleri, faraza “ne yapalım, nasıl bir düzen kuralım” deseydi AKP döneminden daha münbit bir zemin bulamazdı her halde. Buna sebep; darbeciler dahil, bütün uluso(a)lcular, dine mesafeli kesim, bu güne kadar yapılan icraatları yapamaz, üç günde gönderilirdi. İşte bu yüzden AKP’nin iş başına gelmesinde destekleri olan ve BOP eş başkanı yapanlar için kaymaklı kadayıf dense yeridir. 

Bu tezi doğrulayan hipotezler:

Kim diyebilirdi ki...

On binlerce insanın ölümüne sebep olan, evlere ateş düşüp ocakları söndüren ve sene- lerdir orduyu o bölgede meşgul edip trilyonlarca liralık ekonomi kaybına uğratan PKK, dağdan halayla karşılanacak, ellerini kollarını sallaya sallaya yol kesecek, kolluk kuvvetleri onları yakalamak istediğinde (valilerin itirafıyla) yukarıdan gelen emirle onlara dokunulmayacak..

Kim diyebilirdi ki...

Emperyal güçlerin, global çetelerin çökmesi ve parçalanma planlarına dur demek, diplomasî ile çözüm üretmek yerine “tarihi bağlarımız var, bizde orada olmalıyız” diyerek Türkiye’nin de katılması ve asırlarca içiçe yaşamış komşu ülkenin içişlerine müdahele edip (haklı da olsa) devlete baş kaldıran çetelere silâh ve lojistik destek vererek, Suriye’nin kan gölüne çevrilmesinde ve 9 mil- yon mültecinin 4/5 milyonu Türkiye’ye, bir o kadarı da Avrupa’ya ilticaya mecbur eden politikaların, İslâm birliği diyen bir hükûmet tarafından hayata geçirilmesi...

Kim diyebilirdi ki...

12 Mart, 12 Eylül ve 28 Şubat’ta tutuklanan, yargılanan, tehcire zorlanan cemaatler ve kanaat önderlerine topyekûn sahip çıkılırken, özellikle 28 Şubat’ta bütün dindar/demokratlar yapılan tehcir, zulüm ve kıyımlara bir ve beraber karşı dururken, 17/25 Aralık’tan sonra sol cenah “durun bakalım, evet, biz cemaat ve tarikatlara karşı durduk, kamuda olmaları bizi rahatsız ediyor ancak o kadar da değil, çoluk çocuğa, kadına, işçiye memura, manava yapılan zulümlere” karşı dururken dindarlar, darbecilerin yapamadığı bölünmelere teşne oldular. 

Sahi kim diyebilirdi ki, dindarlar ve cemaatler birbirini yiyecek, terörle, hainlikle suçlanacak? 

KHK’lı olan, hapse atılan evlâdını, gelinini yok sayan, akrabasıyla alâkasını kesen, sene-lerdir çok sevdiği insanları dışlayan, terörist diyen dindarları gördü bu memleket.

Acı olan da budur, Süfyanizm’in bir asır yapamadığını, dindarları ve cemaatleri kullanarak yaptılar.

Binlerce tahribatın içinde en büyüğü de bu olsa gerek..

Yapılan tahribatların sadece bir kaç misalini yazabildik. Bu dönem için kitap ve kitaplar yazılacak elbet. Biz sadece ucundan tutup ta-rihe not düştük.

AKP elbet gidecek, gitmez algısı kırıldı, Dünya Sultan Süleyman’a kalmadı, bunlara da kalmayacak.

Ancak yeni gelecek hükûmetlerin işi zor, zira 19 senelik tahribatı tamir etmek epey zaman alacak. Bunun da en önemli yolu Türkiye’nin topyekûn bir helâllik alması, geçmişiyle yüzleşmesi lâzım.

Okunma Sayısı: 3420
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haber ve yazıların tüm hakları Yeni Asya Gazetesi'ne aittir. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar

(*)

(*)

(*)

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. İstendiğinde yasal kurumlara verilebilmesi için IP adresiniz kaydedilmektedir.
 • h.bulat

  29.8.2021 18:54:31

  Kimin arkasında kim var belli olmuyor mu? Afganistan da talibanı baska yerde IŞID i besleyen büyüten güç tehlike gördüğü her ülkede bir iktidar oluşturur ve tüm dünyada islama yönelişin önü böylece kesilir. Kele kesenin , hırsizlik yapanin , başka düşüncelere, fikirlere hayat hakki tanımayan kendine oy vermeyenleri hain , terörist denilenlerin yönetiği yöneticilerin dinine kimse girmez müslüman olmaz değil mi? onun icin Akp ye "dinini de al git" demeye basladı bazı müsluman muhalifler. "çalmayı çırpmayı helal gören , "yolsuzluğun hirsızlık " sayilmadığı ,Akp dinin" demek istiyorlar her halde. Erbakan dememiş miydi bizim haricimizdekiler "patetes dinin de" diye kimin Hakiki islam , kimin patetes dininden olduğunu anlamak kolay olmada gerek(!!!!!)

 • Ali TAM

  29.8.2021 16:14:40

  3) Her an Dessas Ingilizin kurup eğittiği Kemalizm ve kemalistler dessas İngilizin taşeronu ABD üzerinden EMİR-KOMUTA ile her zaman DARBEYE HAZIR sahibinin KÖPEKLERİ olarak Türkiye de DARBE YAPMISTIR. Dessas İngiliz şaşırtmacali olarak Marksist/Komünist yani İSLAM DİNİ DÜŞMANI (Şimdiki DEAŞ'in muadili) PKK yi Abdullah Öcelan’ı seçerek, eğiterek kurmuştur. Tüm silah destekleri UYUŞTURUCU üretim ve ticaret yollarını açık tutarak tavşana kaç tazıya tut diyen Dessas Ingiliz ve taşeronu ABD KEMALİSTLERİ ve PKK DİNSİZLERİNİ Emir ve komuta ile Kanka yapmıştır.

 • Ali TAM

  29.8.2021 16:14:19

  2) HAİN ile TERÖRİST arasinda hiçbir fark kalmamıştır. Doğu Anadolu’da PKK cirit atarken Dessas İngiliz ve ABD nin TSK da yuvalanmış KÖPEKLERİ KEMALİSTLER TSK nin imanlı masum ve canı pahasına görev yapan vatan evlatlarınca PKK ya ZARAR VERİLMEMESİ İÇİN dörtgözle onları takip ediyorlardı. Bugünkü DEAŞ denen KEFERELER aynı Dessas Ingiliz ve taşeronu ABD tarafından Kemalizm /PKK ve bilmem ne bela uzantıları gibi ayni FİTNE ve FESAT Milletinin soyundan Ahirzamandaki İslam Deccali son FİTNELERİNİN bir parçası.

 • Ali TAM

  29.8.2021 16:14:02

  1) ANADOLU neden bunların MERKEZİ YAPILDIĞI ve NEDEN AHİRZAMANIN BÜYÜK MEHDİSİNİN BU ANADOLUDA ZUHUR ETME MECBURİYETİNİ de izah ediyor. Bunu da -Lâ yahzunuhumul fezaul ekber, Inne hizballahi humul galibun'a inanarak - bila perva dile getirebilen bir kısım Büyük Mehdi'nin SADIK talebeleridir.

 • Osman

  29.8.2021 13:31:22

  Evet akp başta din olmak üzere çok büyük zararlar verdi Fakat çok önemli bir durumu açığa çıkardı dindar insanların din anlayışlarının nasıl bozuk olduğu nu gösterdi maalesef mevcut din anlayışının islamla hiç alakası yok Çare Risalei Nurlarda

 • Mehmet FIRAT

  29.8.2021 13:16:30

  Geçenlerde sosyal medyada ülkenin en önemli promlemi ne diye bir anket vardı. Şıklar; Eğitim, pahalılık, işsizlik, adalet şeklinde idi ve ağırlıklı cevap '' adalet'' oldu. Mazlumun ahı yıkacak şahı.

 • Halil İbrahin KARAHAN

  29.8.2021 12:36:29

  Allah razı olsun.

 • Seyit Ali

  29.8.2021 08:06:49

  Kısa ve öz olarak özetlemişsiniz. Zulme uğrayan onca insandan helallik almak bir o kadar da zor olacak gibi gözüküyor. Memlekette yüzbinleri aşkın okumuş namaz kılan dindar insanda sırf benden değilsin diye benim gibi düşünmüyorsun diye cok büyük sıkıntılara işkencelere maruf kaldı. Isın garip tarafida dindarlarda zulmu seyretti bazen zulme alkışladı. Bu zulmü yapanlarda dindar bilinen insanlardı belki arkasında dinle alakası olmayan insanlar vardı. Her ne ise bu yazından dolayı Allah sizden bir değil bin defa razı olsun.

 • ilhan

  29.8.2021 01:00:52

  Teşekkürler..

(*)

Namaz Vakitleri

 • İmsak

 • Güneş

 • Öğle

 • İkindi

 • Akşam

 • Yatsı