Click Here!
      "Gerçekten" haber verir 11 Temmuz 2006

Eski tarihli sayılar

Görüş, teklif ve
eleştirilerinizi
okurhatti@yeniasya.com.tr
adresine bekliyoruz.
 

Haberler

46 bin aday “sıfır” çekti

Ortaöğretim Kurumları Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavında (OKS), 46 bin 733 adayın ham puanı, “yanlışları doğrularını götürdüğü için” sıfırlandı. Millî Eğitim Bakanı Çelik’in verdiği bilgiye göre, sınava başvuran 809 bin 21 adaydan 798 bin 307’si sınava girdi. Adaylardan 798 bin 296’sının sınavı geçerli sayılırken 11 adayın sınavı iptal edildi.

Ortaöğretim Kurumları Seçme Sınavı’nda (OKS) yanlışları doğrularını götürdükten sonra ham puanı sıfırlanan öğrenci sayısı 46 bin 733 olarak tesbit edildi. 798 bin 307 adayın girdiği sınavda iki öğrenci hiçbir soruya doğru cevap veremezken en başarılı ilk üç il ise Edirne, Burdur ve Ankara olarak açıklandı.

OKS ÜÇ YIL SONRA KALKACAK

Bakanlık Başöğretmen Salonu’nda yapılan basın toplantısında OKS değerlendirmesini yapan Millî Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, önümüzdeki üç yılın sonunda yeni ilköğretim müfredatının Türkiye’de tüm okullarda uygulanmaya başlayacağını ve ardından Ortaöğretim Kurumları Öğrenci Seçme Sınavı (OKS)’nın kaldırılacağını açıkladı. Çelik, dersaneleri de birikimlerini okullaşma yönünde değerlendirmeye davet etti. OKS’nin üç yıl daha devam edecek olması sebebiyle içeriğinde bazı iyileştirmelerin yapılacağını belirten Çelik, sınavın muhtevasıyla ilgili düzenlemelerin 2006-2007 eğitim öğretim yılının başında açıklanacağını bildirdi.

İLK YERLEŞTİRME 28 TEMMUZ’DA

Sınav takvimi hakkında da bilgi veren Çelik, öğrencilerin 11-21 Temmuz tarihleri arasında birinci tercihlerini yapacaklarını, 28 Temmuz’da birinci yerleştirme sonuçlarının açıklanacağını bildirdi. 29 Temmuz - 4 Ağustos tarihlerinde birinci kesin kayıtlar gerçekleşeceğini, 6 Ağustos’ta dolmayan boş kontenjanların ilân edileceğini de aktaran Çelik, ikinci tercihlerin 7-13 Ağustos tarihleri arasında alınacağını, sonuçların ise 20 Ağustos’ta açıklanacağını söyledi. Çelik, ikinci kesin kayıt tarinin de 21-24 Ağustos arası olduğunu belirtti. Sınav sonuçları -www.meb.gov.tr- ya da -sinavlar.meb.gov.tr- internet adreslerinden öğrenilebilecek.

BİRİNCİ İSTANBUL’DAN

Sınavda İstanbul’dan Yiğit Yargıç ve Selin İşgüven tüm sorulara doğru cevap vererek birinciliği paylaştı. Türkçe- Matematik (TM) ve Matematik- Fen (MF) alanlarında bütün sorulara doğru cevap vererek birinci olan iki kişi Özel Çınar İlköğretim Okulu’ndan Yiğit Yargıç ve Özel Üsküdar S.E.V İlköğretim Okulu’ndan Selin İşgüven oldu.

/ ANKARA

11.07.2006

 
Sayfa Başı  Yazıcıya uyarla  Arkadaşıma gönder  Geri

 

Bütün haberler

Başlıklar

  TMK’da, BM dikkate alınmadı

  CHP’nin derdi Kur’ân kursları

  46 bin aday “sıfır” çekti

  AB ile bütünleşmede demokratik katılımcılık önemli

  Ağar: İttifakı milletle yaparız

  CHP'ye ‘hayırlı olsun’ ziyareti

  Filistin’e 1 milyon dolarlık hibe

  Arınç: Medya kendini yenilemeli

  AB: Kıbrıs'ta çözüm gecikmesin

  Aygün: İttifak arayışı hayalden öte gitmez

  Kapanmadan sayılacağız

  Baydemir’e 2 yılda 129 soruşturma

  Stk’lar Ankara’da biraraya geldi

  Yağlıdereliler İHH yardımıyla sevindi

  Suçun çaresi ahlâkî değerler

  HRW, Mardin İnsan Hakları Kurulu’nu örnek gösterdi

  Emniyet, teknolojiyle yakalayacak

  Pratisyene ilâç yazma yetkisi kısıtlanmadı

  Olaylı yıkımda 57 kişi gözaltına alındı

  Arazi yüzünden iki kardeşini öldürdü

  İştahınızı kapatmak mı istiyorsunuz?

  Keneyi eski yöntemle çıkartmayı denemeyin

 Son Dakika Haberleri
Kadın ve Aile Dergisi Çocuk Dergisi Gençlik Dergisi Fikir Dergisi
Ana Sayfa | Dünya | Haberler | Görüş | Lahika | Basından Seçmeler | Yazarlar
Copyright YeniAsya 2004