"Gerçekten" haber verir 01 Şubat 2009
Anasayfam Yap | Sık Kullanılanlara Ekle | Reklam | Künye | Abone Formuİletişim
ASYA'NIN BAHTININ MİFTAHI , MEŞVERET ve ŞÛRÂDIR

Eski tarihli sayılar

Görüş, teklif ve
eleştirilerinizi

adresine bekliyoruz.

 

Haberler

Erdoğan: İsrail ayrı, hükümeti ayrı

Washington Post’a konuşan Başbakan Erdoğan, “İsrail'le ilişkiniz sona erdi mi?” sorusuna şu karşılığı verdi: “Ciddî bir ilişkimiz var. Ama şu anki İsrail hükümeti kendisini kontrol etmeli. Bu konuyu önümüzdeki seçimler için istismar etmemeli.”


BAŞBAKAN ORADA KALIP SÖZLERİNİ BİTİRMELİYDİ

Türkiye'nin İsrail'le silâh anlaşmalarının iptal edilmesi gerektiğini belirten DP Genel Başkanı Süleyman Soylu, “Orada Türkiye Cumhuriyetinin Başbakan

Gazze’ye yardımları engellemeyin

Şu anda yardım için Gazze’ye günde ortalama 120 kamyonun girebildiğini belirten AB Komisyonunun İnsanî Yardımdan Sorumlu üyesi Michel’in sözcüsü, 2007


  GEREKİRSE TEKRAR VURURUZ

İsrail Savunma Bakanı Ehud Barak “Hamas’ı tekrar vurmamız gerekirse, vururuz” dedi. Hamas’a karşı bir anlaşmadan değil, “kararlılık ve caydırıcılıktan” yana olduğunu iddia eden Dışişleri Bakanı Livni de, bu sebeple yapılması gereken en doğru şeyin “Dökme Kurşun” operasyonunun sürdürülmesi olduğunu söyledi.


  “Keşke böyle bir olay hiç olmasaydı”

9'UNCU CUMHURBAŞKANI Süleyman Demirel, Davos’ta yaşanan gerginlikle ilgili olarak, ‘’Bu çeşit olaylar, uluslar arası toplantılarda olmaz, pek rastlanmaz.


  “Tepki; haklı, meşrû ve yerinde”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a, Davos’taki toplantıda gösterilen üslûp ve yaklaşımı ‘’küstahlık örneği’’ değerlendirerek, Erdoğan’ın tepkilerinin, yöntemleri tartışılsa bile haklı, meşrû ve yerinde olduğunu bildirdi.


  Sivil anayasaya ihtiyaç var

Gazi Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Levent Köker, yeni bir anayasa yerine, maddeler üzerinde değişiklikler yapıldığına dikkat çekerek, Türkiye’nin artık tamamen sivil bir anayasaya ihtiyacı olduğunu vurguladı.


  DOĞALGAZDA % 17 İNDİRİM

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bugünden itibaren doğalgaz fiyatını evlerde yüzde 17, sanayide yüzde 18 oranında indirdiklerini bildirdi.


  Yeni ÖSS ehven-i şer

Bağımsız Eğitimciler Sendikası YÖK’ün 2010 yılından itibaren geçerli olmak üzere ÖSS’yi iki aşamalı hale getiren ve ikinci aşaması 5 sınavdan oluşan yeni sistemini “ehven-i şer” olarak değerlendirdi: Olumlu değişiklikler var, ama ezberci sisteme ve dersane bağımlılığına çare getirmiyor.


  HIZLI TREN İKİ AY ÜCRETSİZ OLSUN

ULAŞTIRMA Bakanı Binali Yıldırım, Ankara-Eskişehir arasında hızlı tren işletmeciliğine Mart ayının ilk yarısında başlamayı hedeflediklerini belirterek, “TCDD’nin 1-2 ay bilet ücreti almayarak vatandaşın ayağını alıştırmasını beklediğini” söyledi.


  Yeni metro İstanbul halkının yüzünü güldürdü

BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımıyla hizmete sokulan Taksim - Şişhane ve 4. Levent - Atatürk Oto Sanayi Sitesi metro hattı vatandaşların yüzünü güldürdü.


  Bisikletini Filistinli çocuklara bağışladı

BATMAN'DA Filistin’e yardım amaçlı düzenlenen kermese gelen bir çocuk, bisikletini bağışladı. Çocuğun bu davranışı karşısında duygulanan kadınlar da yüzüklerini çıkarıp destek oldu.


  Cardin Mobilya, ihracatını büyütmeyi hedefliyor

CARDİN Mobilya Yönetim Kurulu Üyesi Eyüp Teker, küresel krizden çıkış formülleri aramak için ihracatı büyütmeyi hedeflediklerini kaydetti.


  Kar kapımıza dayandı

YAĞMURLU havalara alışan Türkiye, yeniden karla tanışacak.


  İsveç’te Fittja Ulu Camii törenle açıldı

İSVEÇ'İN başşehri Stockholm’de, Diyanet İşleri Başkanlığı ve İsveç’teki Türklerin katkılarıyla yaptırılan Fittja Ulu Camii, Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu’nun da katıldığı törenle ibadete açıldı.


  Kriz, hediyeyi unutturdu

EKONOMİK kriz sebebiyle hediyelik eşya satışlarında düşüş olduğunu belirten hediyelik eşyalar satan dükkân işletmecileri, dükkân kiralarını ödemekte zorlandıklarını belirtti.


  Fırtına, bin 907 hektar ekili alana zarar verdi

ANTALYA'DA hafta içinde yaşamı olumsuz etkileyen şiddetli yağış ve fırtınanın bin 907 hektar ekili alanda zarara yol açtığı bildirildi.


  Körfez kaynaklar Türkiye'ye açık

KÖRFEZ ülkelerinin bankacıları, Türkiye’nin, körfez yatırım fonları ile merkez bankalarıyla, döviz takas anlaşması yapabileceğini belirttiler.


  İhracatın rotası değişiyor

TÜRKİYE'NİN ihracatı, krizin sarstığı ABD’ye yüzde 25 düştü.


  İngiltere’de Müslümanlar 10 kat daha hızlı artıyor

İngiltere’de Müslüman toplumun nüfusu, toplumun diğer kesimlerine göre 10 kat daha hızlı artıyor.


  Atalay: Seçimlerin hoşgörü içinde geçmesi için çaba sarf edeceğiz

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, ‘’Demokrasi şöleni olan seçimlerin hoşgörü ve coşku içinde geçmesi için çaba sarf edeceğiz’’ dedi. 

Bütün haberler

Sitemizle ilgili görüş ve önerileriniz için adresimiz:
Yeni Asya Gazetesi Gülbahar Cd. Günay Sk. No.4 Güneşli-İSTANBUL T:0212 655 88 59 F:0212 515 67 62 | © Copyright YeniAsya 2008.Tüm hakları Saklıdır