Click Here!
      "Gerçekten" haber verir 06 Mayıs 2007

Eski tarihli sayılar

Görüş, teklif ve
eleştirilerinizi
okurhatti@yeniasya.com.tr
adresine bekliyoruz.
 

Ekonomi

Seçim turizmcileri korkutmuyor

Türkiye’nin en büyük gelir kaynaklarından biri olan turizm sektörünün temsilcileri yaz aylarına denk gelecek olan erken seçim kararının turizm gelirlerinde herhangi bir kayba sebep olmayacağını belirttiler.

Turizm sektör temsilcileri seçim kararının turizm sektörü açısından olumsuzluk oluşturmasını beklemediklerini bildirdiler. Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Ahmet Barut seçim kararı konusunda yaptığı açıklamada, Türkiye’nin demokratik bir süreç yaşadığını belirterek, sosyal hukuk devletinin bu süreci kendi sistematiği içinde çözeceğini belirtti. Barut, Türkiye’nin şu an içinde bulunduğu türden sürecin her demokratik ülkede yaşanabileceğine işaret ederek, köklü bir demokrasiye sahip Türkiye’de bu dönemin herhangi bir krize dönüşmeden kendi içinde çözüleceğine inandığını söyledi.

Turizm sektörünün yaz sezonuna hazırlandığı kritik bir dönemde Türkiye’nin içine girdiği siyasî sürecin ekonomik kayıp oluşturacağı düşüncesinde olmadığını vurgulayan Barut, şunları kaydetti: ‘’Bu yılın, geçen yıl yaşanan kayıpları telafi edebileceğimiz, yaralarımızı sarabileceğimiz bir sezon olmasını bekliyoruz. Kanunlarla belirlenmiş demokratik bir sürecin, büyük umutlar bağladığımız sezona herhangi bir olumsuz etkisi olacağını sanmıyorum. Nehir, akması gerektiği gibi akacaktır.’’

Akdeniz Turistik Otelciler Birliği (AKTOB) Başkanı Asman Ayık da gerginliğin olmadığı her ortamın, turizmcilerin aradığı ortam olduğunu belirtti.

/ ANTALYA

06.05.2007

 
Sayfa Başı  Yazıcıya uyarla  Arkadaşıma gönder  Geri

 

Bütün haberler

Başlıklar

  İstanbul’da üretmek zor

  IMF politikalarını seçimle değiştirebiliriz

  İTO: Halkın seçmesi krizi önler

  TZOB yöneticileri için suç duyurusu

  ‘Telekazığın’ iptali için imza kampanyası

  Çukurova doğalgaz ihalesi Temmuz’da

  TL’ye dönüş 2009'da

  Alternatif ürün yetiştirene destek

  Kaçak petrol piyasaya markerle dönecek

  Tekstil ihracatı yüzde 19 arttı

  Seçim turizmcileri korkutmuyor


 Son Dakika Haberleri
Kadın ve Aile Dergisi Çocuk Dergisi Gençlik Dergisi Fikir Dergisi
Ana Sayfa | Dünya | Haberler | Görüş | Lahika | Basından Seçmeler | Yazarlar
Copyright YeniAsya 2004