Click Here!
      "Gerçekten" haber verir 05 Mart 2008

Eski tarihli sayılar

Görüş, teklif ve
eleştirilerinizi
okurhatti@yeniasya.com.tr
adresine bekliyoruz.
 

Görüş

Talat-Hristofyas görüşmesi için tarih belirlenemedi

BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun’un Kıbrıs Özel Temsilcisi Michael Möller, KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat ile Kıbrıs Rum Yönetimi lideri Dimitris Hristofyas’ın bir araya gelmesi için henüz bir tarih belirlenmediğini, ancak birkaç gün içinde bir tarih belirleneceğini söyledi.

Möller, Cumhurbaşkanı Talat ile görüşmesinin ardından yaptığı açıklamada, Talat ile iyi bir görüşme yaptığını, her iki liderin de buluşmaya ve çözüme istekli olduğunu, liderlerin bu ayın ikinci yarısında görüşeceklerini ifade etti.

Özel Temsilci, Talat ve Hristofyas’ın ne zaman görüşeceklerine dair bir tarih belirlenmediğini, ancak birkaç gün içinde bir tarih belirleneceğini söyledi. Möller, Lokmacı kapısının açılmasıyla ilgili soru üzerine, her iki tarafın da kapının açılmasına olumlu baktığını, karar verilmesi halinde kapının kısa sürede açılabileceğini söyledi. Möller, “Açılmasından umutluyum” dedi. Michael Möller, başka bir soru üzerine, BM misyonunun Kıbrıs’a ne zaman geleceğinin henüz belli olmadığını kaydederek, Mart sonu, Nisan başı olabileceğini belirtti.

/ LEFKOŞA

05.03.2008

 
Sayfa Başı  Yazıcıya uyarla  Arkadaşıma gönder  Geri

 

 Son Dakika Haberleri