11 Temmuz 2009 ASYA'NIN BAHTININ MİFTAHI , MEŞVERET VE ŞÛRÂDIR İletişim Künye Abonelik Reklam Bugünkü YeniAsya!

Eski tarihli sayılar

Günün Karikatürü
Dergilerimiz

Haberler

Çin, sistematik soykırım yapıyor

Çİn’İn Doğu Türkistan bölgesinde bulunan Uygur Türkleri’ne yönelik şiddet uygulamaları devam ediyor.


Gül: Kaygı ile takip ediyorum

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Doğu Türkistan’da yaşanan olaylarla ilgili olarak, ‘’Olup bitenleri kaygı, endişe ve büyük üzüntü ile takip ediyorum’’ ded

Toptan: Tatmin edici açıklama bekliyoruz

TBMM Başkanı Köksal Toptan da, Nijerya Temsilciler Meclisi Başkanı Dimeji Bankole ile görüşmesinde, gazetecilerin Sincan Uygur Özerk Bölgesi’ndeki ola


  Şirin: UNICEF’in sessiz kalması düşündürücü

ÇOCUK Vakfı Başkanı Mustafa Ruhi Şirin, şu ana kadar UNICEF’in Sincan Uygur Özerk Bölgesi’nde yaşananlar karşısında açıklama yapmaması ve bölgeye insanî yardım göndermemesinin düşündürücü olduğunu bildirdi.


  Vahşet, yarın lânetlenecek

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı’nca, Sincan Uygur Özerk Bölgesi’nde yaşanan olaylara ilişkin yarın saat 17.00’de Çağlayan Meydanı’nda miting düzenlenecek.


  Bakan Kavaf da Dostluk Grubundan istifa etti

DEVLET Bakanı Selma Aliye Kavaf, Türkiye-Çin Parlamentolararası Dostluk Grubundan istifa etti.


  ÖSS sonuçları yarın açıklanacak

ÖĞRENCİ Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan, 2009-ÖSS sonuçlarının 12 Temmuz Pazar günü açıklanacağını bildirdi.


  Jandarmadan zabıtaya baskın

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Edirnekapı’da bulunan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Avrupa Yakası Zabıta Müdürlüğü’ne baskın düzenledi. Çok sayıda jandarma timinin katıldığı operasyonda bazı çalışanların gözaltına alındığı ve çok sayıda belgeye de incelenmek üzere el konulduğu öğrenildi.


  Dağlıca için görevsizlik talebi

AĞIR cezalık suç işleyen askerlerin sivil mahkemede yargılanmasının önünü açan yasanın yürürlüğe girmesiyle Van Askerî Mahkemesi’nde görülen Dağlıca dâvâsından yargılanan Ramazan Yüce’nin avukatı mahkemeye görevsizlik talebinde bulundu.


  Tüketici, akaryakıtta gerçek indirim istiyor

Tüketİcİ Dernekleri Federasyonu (TÜDEF) Genel Başkanı Ali Çetin, akaryakıtta tavan fiyat uygulamasını eleştirdi ve ‘’Bizler akaryakıt fiyatlarında gerçek indirim istiyoruz’’ dedi.


  Sağlık kuruluşları SGK’nın yakın takibinde

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), bir genelgeyle sağlık hizmeti sunucularının denetim usul ve esaslarını belirledi.


  Sağlık Bakanlığı’na, bin 750 personel alınacak

SağlIk Bakanlığı, Kamu Personel Seçme Sınavı sonuçlarına göre, ÖSYM aracılığıyla merkez ve taşra teşkilâtına bin 750 personel alacak.


  Kapasite kullanımı azaldı

İmalat sanayinde kapasite kullanım oranı Haziran ayında, geçen yılın aynı ayına göre 9,6 puan azaldı ve yüzde 72,7 seviyesinde gerçekleşti.


  Ergün: Devletçi model işlevini tamamladı

Sanayİ ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, “Devletçi modelin işlevini tamamladığını ve Türkiye için artık özel sektör eliyle kalkınma modelinin, dışa açık rekabetçi bir piyasa ekonomisi modelinin vazgeçilmez bir yol olduğunu kabul etmemiz gerekiyor” dedi.


  Nabucco’da imzalar Ankara’da atılacak

Doğal gazın Türkiye-Bulgaristan-Romanya ve Macaristan üzerinden Avusturya’ya taşınmasını öngören Nabucco Projesi’ne ilişkin hükümetler arası anlaşmanın, Pazartesi günü Ankara’da imzalanmasıyla birlikte önemli bir safha daha aşılacak.


  3. köprüden tren de geçecek

KARAYOLLARI Genel Müdürü Cahit Turhan, İstanbul Boğazı’na yapılması planlanan 3. köprünün 2x3 şerit karayolu, 1 gidiş 1 geliş de demiryolu olarak yapılmasının öngörüldüğünü söyledi.


  Denizli’de deprem

DENİZLİ'NİN Akköy ilçesinde 3.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi.


  Lee, 120. yılını kutluyor

ORİJİNAL denim giyiminin mimarlarından biri olan Lee, 120. yıl dönümünü kutluyor. 1889 yılında kurulan efsanevî denim markası, devamlı yaptığı yeniliklerle ismini duyurmaya devam ediyor.


  Gurbetçilerin gelişi hızlandı

EDİRNE Gümrük ve Muhafaza Başmüdürü Kaptan Kılıç, ‘’Sistemde kayıtlı bir aracın gümrük işlemlerinin yapılması en fazla 1 dakika sürüyor’’ dedi.


  “Kul hakkı” sıraya soktu

MERSİN’DE Sosyal Riski Azaltma Projesi (SRAP) kapsamında ‘’Şartlı Nakit Transferi Uygulaması’nda çocuk başına 20 ile 45 lira para alacak kadınlar Ziraat Bankası önünde yine izdihama sebep oldu.


  THY’den yeni uçuş noktası

TÜRK Hava Yolları (THY) İstanbul-Lviv (Ukrayna) seferlerine 27 Temmuzda başlayacak. Şirketin 118’inci yurt dışı uçuş noktası olacak Lviv uçuşlarında, 27 Temmuzdan itibaren 1 ay süreyle vergi ve harçlar dahil gidiş-dönüş 99 Avro’dan başlayan promosyon fiyat uygulanacak.


  Yol yap, adın kalsın

KONYA'NIN Beyşehir ilçesine bağlı Kayabaşı beldesinde, ‘’Mahallenin yolunu yap, ismini caddeye verelim’’ kampanyasına, çoğu iş adamı 18 kişi, 100 bin liradan fazla destek verdi.


  Büyük Adana Kebapçısı artık Avrupalı oldu

İSTANBUL Kadıköy’deki üç şubesiyle müşterilerine uzun yıllardır hizmet veren Büyük Adana Kebapçısı, dördüncü şubesini Avrupa yakasında açtı. Güneşli’deki şubesinin açılışını gerçekleştiren Avrupa Büyük Adana Kebap salonunda en az Adana’nın havası kadar sıcak bir ortam müşterilerini bekliyor.Bütün haberler

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Mehmet Kutlular’ın STV Haber’deki programını izlemek için tıklayın.
Dergilerimize abone olmak için tıklayın.
Hava Durumu
Yeni Asya Gazetesi, Yeni Asya Medya Grubu Yayın Organıdır.