Click Here!
      "Gerçekten" haber verir 23 Haziran 2006

Eski tarihli sayılar

Görüş, teklif ve
eleştirilerinizi
[email protected]
adresine bekliyoruz.
 

Ekonomi

Dalgalanmaya tedbir

Piyasalarda yaşanan dalgalanmanın ardından hükümet, malî revizyona gitti. Yabancı çıkışına tedbir olarak stopaj oranı sıfıra indirilirken, borsa ve bonoya vergi indirimi getirilmesine karar verildi. Maliye Bakanı Kemal Unakıtan ile Devlet Bakanı Ali Babacan, ortak basın toplantısı yaptı. Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, mali sistemde revizyon niteliğinde yapılan “8 maddelik” değişiklikleri açıkladı.


ATO: Hükümet sıcak paranın esiri

Ankara Ticaret Odası Başkanı Sinan Aygün, “Hükümet yalancı sermayenin getireceği sıcak paranın esiri olmuştur. Yerli sermayeye stopaj koy, ‘yalancı’ s

Üretimde çalışan sayısı azaldı

Türkiye’de bu yılın birinci çeyreğinde (Ocak-Şubat-Mart) bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla imalat sanayiinde, üretimde çalışanların sayısında yüz


   İhracat yüzde 25 arttı

Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, haziran ayının 20 günlük bölümünde, geçen yıla oranla yüzde 25 ihracat artışı gerçekleştiğini bildirdi.


  Tüketici yeniden güvensizlik sınırında

Piyasalarda yaşanan krizle birlikte tüketiciler de yeniden güvensizlik sınırına geldi. Güvendeki bu azalışta geleceğe yönelik beklentilerin olumsuz olması önemli rol oynadı.


  Yabancılar 4 ayda bin 34 şirket kurdu

Hazine Müsteşarlığı’nın verilerine göre, Türkiye’de bu yılın ilk dört aylık döneminde toplam 1034 yabancı sermayeli firma kuruldu. Geçen yılın aynı dönemine göre kurulan şirket sayısında yüzde 22.8 artış yaşanırken, Almanya, 2 bin 236 adet firmayla en çok şirket kuran ülke oldu.


  Tatil sezonu petrol fiyatlarını yükseltti

Uluslararası petrol fiyatları, ABD’de rezervlerin, beklentilerin altında açıklanması sebebiyle yükseldi.


  Konfeksiyon ihracatını denim pantolon uçurdu

İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri (İHKİB) Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Akbalık, denim pantolon ihracatının 2005’te 1.4 milyar dolara ulaştığını söyledi. 

Bütün haberler

 Son Dakika Haberleri
Kadın ve Aile Dergisi Çocuk Dergisi Gençlik Dergisi Fikir Dergisi
Ana Sayfa | Dünya | Haberler | Görüş | Lahika | Basından Seçmeler | Yazarlar
Copyright YeniAsya 2004