Click Here!
      "Gerçekten" haber verir 11 Şubat 2007

Eski tarihli sayılar

Görüş, teklif ve
eleştirilerinizi
okurhatti@yeniasya.com.tr
adresine bekliyoruz.
 

Dünya

Irak’ı ‘Iraklıyım’ diyebilenler yönetmeli

Irak Türkmen Cephesi Türkiye Temsilciliği’nden yapılan açıklamada, Irak’ta Türkmen yetkililere yönelik suikast girişimleri ve bombalı saldırıların sürdüğü belirtilirken, son saldırının da, Irak Türkmen Meclisi Genel Sekreteri Yunus Bayraktar’a yönelik olarak gerçekleştirildiği belirtildi.


Washington İran’a karşı yumuşuyor

ABD Savunma Bakanı Robert Gates, Washington’ın İran’a karşı konuşma tarzını sertleştirdiği yolundaki iddiaları reddederek bilâkis Tahran’la gerginlik

“İran kendine kuyu kazıyor”

ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Nicholas Burns, İran’ın nükleer programıyla ilgili anlaşmazlıkta, bu ülkenin adeta ‘’kendisine derin mi derin bir kuyu


  Malezya’dan İsrail’e hafriyat tepkisi

İslâm Konferansı Teşkilâtı (İKT) dönem başkanı Malezya, Haremüşşerif yakınlarında başlatılan, yasadışı olarak nitelendirdiği hafriyat çalışmasını kınadı.


  Barış, İsrail’i rahatsız etti

İsrail Dışişleri Bakanı Tzipi Livni, Filistin’de ulusal birlik hükümeti kurulması için El Fetih ile anlaşan Hamas’ın, ‘’Filistin’in ulusal çıkarlarını temsil etmediğini’’ savundu.


  3 haftada 6 ABD helikopteri düştü

ABD ordusu, son 3 haftada Irak’ta düşen ABD helikopterlerinin sayısının 6 olduğunu açıkladı.


  Türkmenistan'da ilk kez çok taraflı seçim

Orta Asya’nın eski Sovyet cumhuriyetlerinden, az nüfuslu, ancak enerji açısından stratejik ülkesi Türkmenistan’da bugün ilk kez düzenlenecek çok taraflı devlet başkanlığı seçiminin favorisi gösterilen Gurbanguli Berdimuhammedov, kariyerini Devlet Başkanı Saparmurat Türkmenbaşı’nın gölgesinde yaptı.


  Karikatür terbiyesizliği İngiltere’de

İngiltere’de bulunan Cambridge Üniversitesi’nin öğrenci dergilerinden birinde Hz. Muhammed’in (asm) tepki çeken karikatürleri yayımlandı. Danimarka’daki bir gazetede yayımlandığında bütün dünyada yoğun bir şekilde eleştirilen karikatürler krize sebep olmuştu.


  PKK’lılar tutuklu yargılanacak

Paris banliyölerinde geçen pazartesi günü düzenlenen operasyonlarda gözaltına alınan terör örgütü yandaşlarının ifadelerinin alınması, önceki gece geç saatlere kadar devam etti.


  Hispanikler İslâma yöneliyor

İspanyol ve Latin Amerika kökenli ABD’lerin İslâma yönelişi her geçen gün artıyor. 

Bütün haberler


 Son Dakika Haberleri
Kadın ve Aile Dergisi Çocuk Dergisi Gençlik Dergisi Fikir Dergisi
Ana Sayfa | Dünya | Haberler | Görüş | Lahika | Basından Seçmeler | Yazarlar
Copyright YeniAsya 2004