Click Here!
      "Gerçekten" haber verir 07 Haziran 2007

Eski tarihli sayılar

Görüş, teklif ve
eleştirilerinizi
okurhatti@yeniasya.com.tr
adresine bekliyoruz.
 

Dünya

Olmert: Suriye’yle savaş istemiyoruz

İsrail Başbakanı Ehud Olmert, Suriye’yle savaş istemediklerini ifade etti. Savunma Bakanı Amir Peretz de her türlü olumsuzluğa hazır olduklarını ama diplomasiyi tercih ettiklerini söyledi.

İsrail Başbakanı Ehud Olmert, güvenlik kabinesi toplantısının ardından yaptığı açıklamada Suriye’yle savaş istemediklerini ifade etti. Olmert, bununla birlikte ‘yanlış hesaplamaların’ taraflar arasında çatışmaya yol açabileceği uyarısını yaptı. Yazılı açıklamada, bu mesajın Suriye’ye farklı diplomatik kanallar aracılığıyla gönderildiği kaydedildi.

Suriye’nin savaşa hazırlandığı yönünde istihbarat raporları İsrail basınına yansırken, Tel Aviv’in güvenlik kabinesi konuyu görüşmek üzere toplandı. Toplantı, Suriye ile sınırda bir çatışma ihtimalini konu alan tatbikattan bir gün sonra gerçekleştirildi.

Toplantı öncesinde ordu radyosuna açıklama yapan Savunma Bakanı Amir Peretz, ordunun Suriye cephesinde her türlü olumsuz gelişmeye hazır olmak zorunda olduğunu vurguladı. Suriye’ye karşı saldırgan niyetlerinin olmadığını savunan Peretz, diplomatik müzakerelere başlamak için her ihtimali değerlendireceklerini söyledi.

OLMERT-ABBAS GÖRÜŞMESİ ERTELENDİ

Bu arada Ehud Olmert’le Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas arasında birkaç gün içerisinde yapılması beklenen görüşmenin süresiz olarak ertelendiği bildirildi. Abbas’ın yardımcılarından Nebil Amr, zirve için daha fazla hazırlık yapılması gerektiğini kaydetti. İsrail tarafı da, görüşmenin Filistin tarafının isteği üzerine ertelendiğini doğruladı. İki lider en son 15 Nisan’da bir araya gelmişti.

/ KUDÜS

07.06.2007

 
Sayfa Başı  Yazıcıya uyarla  Arkadaşıma gönder  Geri

 

Bütün haberler

Başlıklar

  BM’den Kıbrıs’a diyalog çağrısı

  BM Kuzey Irak’ı yakından izliyor

  Olmert: Suriye’yle savaş istemiyoruz

  İsrail genişlemeyi sürdürüyor

  Ambargo Sudan’a zarar verir

  Yasakçı başkan pişman

  Görev uzatmaya Irak meclisinden onay şartı

  Sistani’nin yardımcısı öldürüldü

  G-8’de gündem küresel ısınma

  Almanya’da nüfus azalıyor

  Britanya’da en sevilen isim: Muhammed

  İngilizlere katlı mezar


 Son Dakika Haberleri
Kadın ve Aile Dergisi Çocuk Dergisi Gençlik Dergisi Fikir Dergisi
Ana Sayfa | Dünya | Haberler | Görüş | Lahika | Basından Seçmeler | Yazarlar
Copyright YeniAsya 2004