Click Here!
      "Gerçekten" haber verir 25 Şubat 2008

Eski tarihli sayılar

Görüş, teklif ve
eleştirilerinizi
okurhatti@yeniasya.com.tr
adresine bekliyoruz.
 

Spor

Beşiktaş'ın 42 bin kişilik stadına ilk temel Mayıs'ta

Kulüp Başkanı Yıldırım Demirören, yenin stad projesini anlattı. Demirören, "Avrupa'nın en modern statlarından biri olacak yeni stadımızın üstü tamamen kapalı olacaktır. 80 milyon Avro maliyeti olacak stadımızdan yıllık 40 milyon Avro gelir bekliyoruz" dedi.

Beşiktaş Kulübü Olağan Yıllık İdari ve Mali Genel Kurul toplantısı başlarken, Kulüp Başkanı Yıldırım Demirören, yeni stat projelerini genel kurul üyelerine açıkladı. Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda gerçekleştirilen toplantının açılış konuşmasını yapan Yıldırım Demirören, başta yeni stat projesi olmak üzere, diğer projelerle ilgili bilgiler verdi. ''Beşiktaş'tan korkuyorlar. Onun için de bilinçli bir şekilde yıpratma karalama kampanyası yapıyorlar'' diyen Demirören, daha sonra Beşiktaş Kulübü'nün projelerini anlattı.

YENİ STAT PROJESİNİ ANLATTI

Demirören, yeni stat projesi ile ilgili olarak dünyanın önde gelen bir firması ile anlaştıklarını belirterek, ''Bu firma, Wembley, Arsenal'in Emirates ve Benfica statlarını yapmıştır. Yeni stadımız spor ve kültür hizmetlerini birarada yapacaktır. Amacımız stadımızı yılda 200 gün boyunca çalıştırmaktır'' dedi. Avrupa'nın en modern statlarından birine sahip olacaklarını kaydeden Demirören, ''Stadımız üstü kapalı olarak yapılacaktır. Stat projesinin bugünlere gelmesinde desteği olan Spordan Sorumlu Devlet Bakanımız Sayın Murat Başesgioğlu'na ve federasyon başkanımız Sayın Hasan Doğan'a teşekkür ederim'' diye konuştu. Yıldırım Demirören, stat ve kültür merkezinin istanbul ve Türkiye'nin gözbebeği olacağına inandığını dile getirerek, şöyle devam etti:

İLK KAZMA MAYIS SONU

''Gerekli izinleri tamamladıktan sonra, en kısa zamanda hatta mayıs ayı sonunda kazmayı vurup bu stat ve kültür merkezini 18 ay gibi kısa bir sürede Beşiktaşımız'a kazandırmak istiyoruz. Stadımız 42 bin kişi kapasiteli olacaktır. 18 bin kişilik üst tribün, 18 bin kişilik alt tribün, 6 bin loca olacak. Bu projeyi hazırlarken en çok dikkat ettiğimiz husus, tarihsel yapıyla yeniliği biraraya getirmek oldu. 2500 araçlık otopark ve stadın bünyesinde 5 bin kişilik tiyatro, konferans ve fuar alanı bulunacaktır.''

Z.BURNU'NDA OYNAYACAK

Stadın inşaası sürerken bir sezon boyunca Zeytinburnu veya Kasımpaşa stadında oynamayı planladıklarını anlatan Demirören, Avrupa maçlarını ise Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynamayı düşündüklerini ifade etti. Demirören, yeni stadın maliyetinin 80 milyon Avro civarında olacağını belirterek, şöyle devam etti: ''Şu an 40 gün maç için çalışan stadımız, üstü kapalı olduğu için 200 gün çalışacaktır. Bu da kulübümüze kombine ve loca satışlarımızla beraber senelik 40 milyon Avro gelir getirecektir. Bu benim değil, Beşiktaş'ın projesidir. Bana göre spor alanında en önemli projedir. Bu proje, Her Beşiktaşlı'nın sahip çıkması gereken, engellemelere set çekmesi gereken, bilmeden konuşanları susturması gereken, yardım ve destek olması gereken bir projedir. Camiamıza hayırlı olsun.'' Seba'nın telgrafı ayakta alkışlandı Beşiktaş'ın Onursal Başkanı Süleyman Saba, kongreye telgraf göndererek kutlamada bulundu. Seba'nın telgrafının okunmasının ardından salonda büyük bir alkış tufanı koptu. Üyeler ayağa kalkarak Seba'yı dakikalarca ayakta alkışladı. 23 Şubat 2003 tarihinde vefat eden Beşiktaş'ın efsane futbolcusu Güven Önüt unutulmadı.

Melih Doyuran

25.02.2008

 
Sayfa Başı  Yazıcıya uyarla  Arkadaşıma gönder  Geri

 

Bütün haberler

Başlıklar

  Beşiktaş'ın 42 bin kişilik stadına ilk temel Mayıs'ta

  Selçuk: Paniğe gerek yok

  Fenerbahçe'nin belâlısı Sinan

  Fabiano ve Palop'un evleri soyuldu

  Zico'nun hatası..


 Son Dakika Haberleri