20 Kasım 2009 ASYA'NIN BAHTININ MİFTAHI , MEŞVERET VE ŞÛRÂDIR İletişim Künye Abonelik Reklam Bugünkü YeniAsya!

Eski tarihli sayılar

Günün Karikatürü
Gün Gün Tarih
Dergilerimiz

Spor

Kenan Sofuoğlu'nu küstürdük

DÜNYA Supersport Şampiyonası'nı üçüncü sırada tamamlayan Türk motosikletçi Kenan Sofuoğlu, Türkiye'de insanların kendi başarısı yerine ne kadar kazandığını konuşmaya başladığını belirterek, "Büyük bir ihtimalle 2010 yılında Hollanda'ya yerleşeceğim" dedi.

Sakarya Ticaret Sanayi Odasının (SATSO) Meclis Toplantısı'na onur konuğu olarak katılan Sofuoğlu, burada gazetecilerin sorularını yanıtladı. Ağabeyi Sinan Sofuoğlu'nun vefatının ardından Türkiye'de yaşamaya başladığını söyleyen milli sporcu,Türkiye'de yaşamaya başladığı 1 yıllık süre zarfında çevresindeki insanlar nedeniyle sıkıntılı günler geçirdiğini ifade etti. Türkiye'de yaşadığı süre zarfında insanların başarılarından çok ne kadar kazandığını konuştuğunu anlatan Sofuoğlu, çevresindeki bir çok insan nedeniyle zorlanmaya başlandığını kaydetti.

Bir çok insanın kendisinden destek ve yardım istediğini dile getiren Sofuoğlu, "Sonuçta ben bir sporcuyum. Türkiye'yi kalkındırabilecek biri değilim. Ben Türkiye'de böyle bir sıkıntı yaşamaya başladım. Herkes yaptığımdan çok kazandığımı konuşmaya başladı. Bu da beni çok rahatsız ediyor. O yüzden önümüzdeki yıllarda, büyük bir ihtimalle 2010 yılında yurt dışında yaşamaya başlayacağım. Hollanda'da takımımın olduğu yerde yaşamayı düşünüyorum. Ağabeyimin vefatından sonra Türkiye'ye geldim. Son bir yıla bakılınca artık böyle bir sıkıntı yaşamaya başladım. İnsanlar Kenan'ın başarısını değil de Kenan'ın ne kadar kazandığını konuşmaya başladı. Bu, beni çok rahatsız ediyor. O yüzden Türkiye'de çok fazla vakit geçirmek istemiyorum. Büyük bir ihtimalle 2010 yılında Hollanda'da yaşamaya başlayacağım.'' ifadelerini kullandı.

20.11.2009

 
Sayfa Başı  Yazıcıya uyarla  Arkadaşıma gönder  Geri

Bütün haberler

Başlıklar

  BEŞİKTAŞ ‘DERBİ’ YOKSULU

  Trabzonspor Ocak ayında Tekke ile masaya oturacak

  Hidayet'in gücü yetmedi

  ANTRENMANDA KALP KRİZİ GEÇİRİP ÖLDÜ

  GİNE MİLLİ TAKIMINA BAKANDAN AĞIR CEZA

  KALECİ İVANKOV BULGAR MİLLİ TAKIMINI BIRAKTI

  40 LİRAYA KOMBİNE BİLET

  İŞİTME ENGELLİLERE ÖDÜL MÜJDESİ

  UFUK G.SARAY'DA FORMA BEKLİYOR

  Kenan Sofuoğlu'nu küstürdük

  Fransa Henry'nin eliyle 2010 biletini kaptı

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Mehmet Kutlular’ın STV Haber’deki programını izlemek için tıklayın.
Dergilerimize abone olmak için tıklayın.
Hava Durumu
Yeni Asya Gazetesi, Yeni Asya Medya Grubu Yayın Organıdır.