06 Şubat 2010 ASYA'NIN BAHTININ MİFTAHI , MEŞVERET VE ŞÛRÂDIR Mobil İletişim Künye Abonelik Reklam Bugünkü YeniAsya!

Eski tarihli sayılar

Günün Karikatürü
Gün Gün Tarih
Dergilerimiz

Güncel

İlker Başbuğ’un sözleri popülist

GENELKURMAY Başkanı İlker Başbuğ’un Hürriyet gazetesine vermiş olduğu beyanatları gazetemiz için değerlendiren Emekli Tuğgeneral Adnan Tanrıverdi, Genelkurmay Başkanı’nın sözlerini popülist sözler olarak değerlendirdi.


TÜRKİYE BU UTANÇTAN KURTULMALI

12 Eylül darbesinin “armağanı” olan ve yıllardır milyonlarca insanı mağdur eden kanunsuz başörtüsü yasağı, yasağın en katı uygulayıcısı bir kurumun ba

AKP, Başbuğ’un açıklamasını 'olumlu’ buldu

AKP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ’un Emine Erdoğan’ın GATA’ya alınmamasıyla ilgili ‘Keşke olmasaydı’ yönünde


  Yarbay Dönmez’e hapis ve ihraç

Ankara Zir Vadisi’nde bulunan mühimmatla ilgili olarak yargılanan Yarbay Mustafa Dönmez, Genelkurmay Başkanlığı Askerî Mahkemesinde görülen dâvâsında, ‘’Bir kısmı cephane niteliğinde olan askerî eşyayı gizlemek’’ suçundan dört yıl hapis cezasına çarptırıldı ve Türk Silâhlı Kuvvetlerinden çıkarılmasına karar verildi.


  Karitatüre dâvâ açmak utanç verici

KARİKATÜRİSTİMİZ İbrahim Özdabak’a Sincan Hakimi Osman Kaçmaz tarafından açılan hakaret dâvâsı tepkilere yol açtı.


  Eylem başarılıydı

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu Genel Başkanı Sami Evren, İstanbul’da yapılan eylemi değerlendirdi. Evren, “Burada yapılan eylemi başarılı görüyoruz. Ancak bizim esas amacımız, iktidarın bu mesajımızı almasıdır” dedi.


  Laiklik devletin teminatı

CumhurbaşkanI Abdullah Gül, ‘’Laiklik, modern bir devlet olmanın ve siyaset ilişkilerini sağlıklı bir şekilde düzenlemenin en önemli teminatlarından biridir’’ dedi.


  Kaybolan çocuklar bulunamıyor

Bahçeşehİr Üniversitesi Sosyoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nilüfer Narlı, son iki yıldır Türkiye’de kaybolan yaklaşık bin çocuğa hiçbir şekilde ulaşılamadığını söyledi.


  “MERKEZ BANKASI VE BANKALAR BİRLİĞİ OLAYA SEYİRCİ KALMAMALI”

ATO Başkanı Sinan Aygün, bankaların ücret, komisyon ve hizmet bedellerini yıllardır “tatlı kâr kapısı” olarak kullandığını ancak artık bu kapının kapatılmasının zamanı geldiğini bildirdi.


  Bankalar vatandaşı soyuyor

BankalarIn, bankacılık işlemlerinde müşterilerinden 100’e yakın isim altında aldıkları ücret, komisyon ve bankacılık hizmet gelirlerinin alındığı bildirildi.


  Demokrasi aileden başlamalı

AİLE ve Sosyal Araştırmalar Genel Müdürü Doç. Dr. Ayşen Gürcan, ‘’Toplumlarda demokrasi varsa bu aileye yansımıyor, ama aile içerisinde oluşan demokratik ortamlar toplumlara yansıyor’’ dedi.


  Ne çekiyorsak bu sevgisizlikten

DİYANET İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Bardakoğlu, “Önce gönlümüzdeki sevgi yoksulluğunu bizim gidermemiz lâzım. Ne çekiyorsak bu sevgisizlikten” dedi.


  Yağmur fazla yağdı, mahsul dalda kaldı

BALIKESİR'İN Havran ilçesinde yoğun yağış sebebiyle zeytinlerin dallarından toplanamadığı ve mağduriyet olduğu bildirildi.


  Pazartesi ders zili çalıyor

İLKÖĞRETİM ve ortaöğretim okullarında 2009-2010 eğitim-öğretim yılının ikinci yarısı 8 Şubat Pazartesi günü başlayacak.


  Mahallede sabaha kadar “baz” nöbeti

İZMİR'İN Çiğli ilçesinde bir mahalleye baz istasyonu yapılmak istenmesi vatandaşların tepkisine sebep oldu.


  Muhabir kılığında sivil polise tepki

SİNOP Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Erol Derici, oda olarak üyesi bulundukları Sinop Valiliği İl İnsan Hakları Kurulu’ndan ayrıldıklarını açıkladı.


  Yaya köprüsü anketlerle belirlendi

YALOVA Belediyesi, Safran Deresi üzerine yapılacak yaya köprüsünü internet anketiyle belirledi. ‘’Gazi Paşa Caddesi ve Sahil Düzenleme Projesi’’ içinde yer alan, Badgodesberg Parkı ile Panjin Parkı’nı birbirine bağlayacak yaya köprüsüyle ilgili düzenlenen anket sona erdi.


  Kardan adam değil, cami

BOLU’DA kar yağışı dolayısıyla kendilerine eğlence arayan iki genç, kardan cami yaptı. Yoğun kar yağışının tadını çıkartan iki kardeş, yaşıtları gibi kardan adam yapmak yerine değişiklik olsun diye cami yapmaya karar verdi.


  Safranbolu evleri beyaz gelinlikle daha güzel

KARABÜK’ÜN tarihî ve turistik ilçesi Safranbolu’da dün sabahtan itibaren başlayan kar yağışı etkili olurken, Eski Çarşı bölgesindeki tarihî konaklar karla birlikte ayrı bir güzellik oluşturdu. 18. ve 19. yüzyıllardan kalma Osmanlı ahşap mimarisinin en güzel örneklerinin sergilendiği Safranbolu konakları beyaza büründü.


  Bu da kardan gelin

KARS’IN Sarıkamış ilçesinde vatandaşların yaptığı kardan gelin, büyük ilgi gördü.


  TÜBİTAK’a rekor proje başvurusu

TÜRKİYE Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Başkanı Prof. Dr. Nüket Yetiş, son yıllarda TÜBİTAK’a proje başvurusunun rekor seviyeye ulaştığını belirterek, “2003 yılında sadece bin olan başvuru, 2009 yılında 8 bin civarındadır” dedi.Bütün haberler

Dergilerimize abone olmak için tıklayın.
Hava Durumu

Yeni Asya Gazetesi, Yeni Asya Medya Grubu Yayın Organıdır.
Kurumsal Linkler: Risale-i Nur Kongresi - Bediüzzaman Haftası - Risale-i Nur Enstitüsü - Yeni Asya Vakfı - Demokrasi100 - Yeni Asya Gazetesi - YASEM - Bizim Radyo
Sentez Haber - Yeni Asya Neşriyat - Yeni Asya Takvim oktay usta yemek tarifleri Köprü Dergisi - Bizim Aile - Can Kardeş - Genç Yaklaşım - Yeni Asya 40. Yıl