25 Ağustos 2010 ASYA'NIN BAHTININ MİFTAHI , MEŞVERET VE ŞÛRÂDIR İletişim Künye Abonelik Reklam Bugünkü YeniAsya!

Eski tarihli sayılar

Günün Karikatürü
Gün Gün Tarih
Dergilerimiz

Yurt Haber

Ekmeğimizi israf etmeyelim

FIRINCILAR Ramazan ayı sonrası ekmeğe zammı tartışırken Çevre ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği (ÇETKODER) Genel Başkanı Mustafa Göktaş, Türkiye’de emek israfına dikkat çekti.

ÇETKODER Genel Başkanı Mustafa Göktaş, emek israfınnın önlenememesinin üzerinde düşünülmesi gereken bir olay olduğunu belirterek, “Ekmek israfı hat safhada. Ne dersek diyelim ekmek israfını bir türlü önleyemiyoruz. Bir yanda kuru ekmek ile gıdasını temin etmeye çalışanlar varken diğer yanda ülkemizde günde 12 milyon ekmeğin çöpe gittiği aşikârdır. Bu bir eğitim ve kültür meselesidir” dedi.

Tüketilemeyecek ekmeğin alınmaması ikazında bulunan Göktaş, “Vatandaşlara sesleniyorum. Sizin için bir ekmeğin belki ekonomik açıdan bir önemi yok ama o ekmeğe muhtaç olanları, hiç bulamayanları lütfen aklınızdan çıkarmayın. Ülkemizde halen o ekmeğe muhtaç insanlarımız var. Fırınlara uğradığınızda bir gün önceki bayat ekmeği yarı fiyatına ya da çok cüzi bir rakama satın alarak evine götürüp çoluk çocuğunun gıdasını temin edenler var. Hepimiz ekmeğimiz için çalışıyoruz. Ve ekmek kutsaldır. Yeri kesinlikle çöplük değildir. Lütfen ekmeklerinizi atmayınız. Gereksiz ekmek almayınız. Ekmeği israf etmeyiniz” diye konuştu.

ASKIDA EKMEK VAR

Göktaş, açıklamasında şöyle dedi:“Ramazan ayında geçmişte olduğu gibi yine bu amaçla ekmeği bulamayanlar için ihtiyaç sahibi insanlarımız için yurt geneli ‘askıda ekmek’ uygulamasına başladık ve tüm gönüllülerimize olayı yansıttık. İhtiyaç sahipleri gelsinler ihtiyaçları kadar alsınlar. İhtiyacı olmayan durumu iyi olanda askıya ekmek bıraksın. Allah rızası için yapsın. Hem bu şekilde bir hayır işlemiş olurlar hem de topluma faydalı bir hizmet yapmış olurlar. Ekmeği çöpe atmayın ihtiyaç sahibine verelim.”

25.08.2010

 
Sayfa Başı  Yazıcıya uyarla  Arkadaşıma gönder  Geri


Son Dakika Haberleri

Bütün haberler

Başlıklar

  Mevsimler değİşİyor mu?

  Mevsimler değİşİyor mu?

  Kadir Gecesi 116 cami sabaha kadar açık

  Ekmeğimizi israf etmeyelim

  En büyük cami için seferber oldular

  Pakistan sevgisi bağışlara yansıdı

  İstikbal’den Pakistan’a destek

Dergilerimize abone olmak için tıklayın.
Hava Durumu
Yeni Asya Gazetesi, Yeni Asya Medya Grubu Yayın Organıdır.