Click Here!
      "Gerçekten" haber verir 21 Haziran 2006

Eski tarihli sayılar

Görüş, teklif ve
eleştirilerinizi
[email protected]
adresine bekliyoruz.
 

Ekonomi

Google Türkiye’de

Dünyanın en büyük arama motoru Google web deneyimlerini Türk kullanıcılara sunmak, Türk iş dünyasını arama reklamcılığındaki potansiyel hakkında eğitmek ve Türk şirketleriyle işbirlikleri kurmak amacıyla İstanbul’da Türkiye Ofisi açtı.

Çırağan Sarayı’nda gerçekleştirilen basın toplantısında konu hakkında bilgi veren Google Türkiye Ülke Müdürü Erem Karabey, Türkiye’de internet kullanımının hızla arttığını ve 16.5 milyonluk bir kullanıcı kitlesi olduğunu belirtti. Karabey konuşmasına şöyle devam etti; “Türkiye internet altyapısına ağırlık veriyor ve biz Türk kullanıcılarının hem internet deneyimini geliştirmeyi hem de satın alma öncesi araştırma ve online işlemler yaptığından e-ticareti büyütmeyi istiyoruz. İnsanlar aradıkları şey hakkında doğrudan ilintili bilgiler istiyor. Bu reklamcılık dünyası için önemli bir fırsat” dedi.

Google EMEA Bölgesi Gelişmekte Olan Pazarlardan Sorumlu Direktörü Dennis Woodside de, Google olarak, farklı kültüre ve farklı iş yapış şekillerine sahip ülkeleri anlamak için ofis açtığı bölgelerdeki insanlarla çalıştığını anlatarak, “Türkiye bizim ilgilendiğimiz öncelikle girilmesi gereken ülkeler listesindeydi” dedi.

Naciye KAYNAK / İSTANBUL

21.06.2006

 
Sayfa Başı  Yazıcıya uyarla  Arkadaşıma gönder  Geri

 

Bütün haberler

Başlıklar

  Vergi kaçağına ceza yağdı

  İstihdam da, işsizlik de artıyor

  Soros, 5 yılda 8 milyon $ harcadı

  Mobilyacılar zamma hazırlanıyor

  Google Türkiye’de

  Babalar daha çok sevindi

  4 milyar dolarlık projeye, 4 milyon dolarlık tören

  Ekolojik halk pazarı

 Son Dakika Haberleri
Kadın ve Aile Dergisi Çocuk Dergisi Gençlik Dergisi Fikir Dergisi
Ana Sayfa | Dünya | Haberler | Görüş | Lahika | Basından Seçmeler | Yazarlar
Copyright YeniAsya 2004