Click Here!
      "Gerçekten" haber verir 02 Haziran 2007

Eski tarihli sayılar

Görüş, teklif ve
eleştirilerinizi
okurhatti@yeniasya.com.tr
adresine bekliyoruz.
 

Dünya

Irak’ta kanlı Mayıs

Irak’ta şiddetin önünü almak için önemli sayıda güvenlik gücü yerleştirilmesine karşın, mayıs ayında ölen sivillerin sayısı yüzde 30 civarında artarak 2 bine yaklaştı.


Rusya’ya demokrasi çağrısı

ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice, Almanya’da yaptığı bir açıklamada, Rusya’ya usulünce yeni bir saldırıda bulunarak, ‘’Güçlü bir Rusya istiyoruz

Schröder: Türkiye'yi destekleyin

Almanya eski Başbakanı Gerhard Schröder, ‘’Avrupa’nın ilke ve değerlerini bağlayıcı şekilde benimseyen demokratik bir Türkiye’nin, çağdaşlıkla İslâm d


  Gates: Irak’ta uzun süre kalmayı planlıyoruz

ABD Savunma Bakanı Robert Gates, ülkesinin Irak’ta, Güney Kore’deki gibi uzun süre kalmayı planladığını bildirdi.


  ABD Büyükelçiliği Kudüs’e taşınabilir

Amerikan Temsilciler Meclisi’nin, Başkan George Bush’a ABD’nin İsrail Büyükelçiliği’nin Tel Aviv’den Kudüs’e taşıması çağrısı yapacak karar tasarısını gelecek hafta oylayacağı belirtildi.


  Bush’tan Talabani’ye sadakat sözü

ABD Başkanı George Bush, Irak Devlet Başkanı Celal Talabani’ye Irak hükümetine yardım etme sözüne “sonuna kadar sadık” olduğunu söyledi.


  Ortak hedef İsrail

El Fetih Hareketi Mısır Sorumlusu Berakat Farra, El Fetih ve Hamas’ın ortak hedefinin İsrail ve İsrail işgali olduğunu söyledi.


  İsrail’in Suriye’yle savaş korkusu

İsrail’in Haaretz gazetesi ordunun bu yaz Suriye’yle savaş ihtimali sebebiyle Gazze’de kara operasyonu başlatmadığını yazdı. İsrail Ordusu Gazze’den ateşlenen roketlere rağmen bölgede şu ana kadar kara operasyonu düzenlemedi.


  Savaş suçlusu Tolimir yakalandı

BM’nin Hollanda’nın Lahey şehrindeki savaş suçları mahkemesi, savaş suçu işlediği gerekçesiyle aranan Bosnalı Sırp Zdravko Tolimir’in tutuklandığını doğruladı.


  İngiltere İran’dan yardım isteyecek

İngiltere’de yayımlanan The Guardian gazetesi, İngiliz hükümetinin Irak’ta kaçırılan 4 güvenlik görevlisi ve bir mali danışmanın bulunabilmesi için İran hükümetinden yardım isteyeceğini öne sürdü.


  Çin’den uzaya bir uydu daha

Çin resmî makamları yaptıkları açıklamada, ‘Xinnuo 3’ adlı haberleşme uydusunu uzaya başarıyla gönderdiklerini açıkladı.


  Alo deprem oluyor!

Japonya’nın önde gelen iki cep telefonu operatörü, müşterilerine deprem olacağını haber verecek ortak sistem geliştirdi.


  Küresel ısınma balon mu?

NASA Başkanı “Küresel ısınmanın ciddî bir sorun olduğundan emin olmadığını” söyledi. 

Bütün haberler


 Son Dakika Haberleri
Kadın ve Aile Dergisi Çocuk Dergisi Gençlik Dergisi Fikir Dergisi
Ana Sayfa | Dünya | Haberler | Görüş | Lahika | Basından Seçmeler | Yazarlar
Copyright YeniAsya 2004