Click Here!
      "Gerçekten" haber verir 01 Haziran 2007

Eski tarihli sayılar

Görüş, teklif ve
eleştirilerinizi
okurhatti@yeniasya.com.tr
adresine bekliyoruz.
 

Kültür-Sanat

Fatih Sultan Mehmet gönülleri de fethetti

Ümraniye Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen ‘Şehzade Mehmet Nasıl Fatih Oldu’ başlıklı konferansa konuşmacı olarak katılan araştırmacı-yazar Vehbi Vakkasoğlu, Fatih Sultan Mehmet ve İstanbul’un fethiyle ilgili önemli tesbitlerde bulundu. Konuşmasına Osmanlı İmparatorluğu’nda çocuk eğitimi ile ilgili bilgiler vererek başlayan Vakkasoğlu, Fatih Sultan Mehmet’in de bu sıkı eğitimden geçtiğini anlattı.



Balkanların güçlü sesi Merlin İstanbul’da

Balkanların ünlü sesi Dido Merlin, İstanbul Büyük Şehir Belediyesi tarafından organize edilen bir konser için İstanbul’a geldi. Dido Merlin, Amerika’da verdiği konserin ardından Türk Hava Yolları’na ait uçakla Saraybosna’dan İstanbul’a geldi. Merlin, Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde konser organizasyonundan sorumlu yetkililer tarafından karşılandı.



Gaziantep’te kitap sergi ve fuarı

Gaziantep’te açılan kitap sergisinde gazete, dergi ve yayınlarımızın tanıtım ve satışı yapıldı. Her gün yüzlerce kişinin ziyaret ettiği kermes yanındaki Yeni Asya Neşriyat standına ilgi çok yoğundu. Akort Fuarcılık tarafından Gaziantep Üniversitesi kampusunda düzenlenen 2. Gaziantep Fuarında başta Risâle-i Nurlar olmak üzere kitap, dergi ve gazetemizin tanıtımı yapıldı.



Kartal 1. Ulusal Kısa Film Yarışması sona erdi

Kartal Belediyesi’nce ilk kez düzenlenen 1. Ulusal Kısa Film Festivali, düzenlenen bir törenle kapandı. Festivale katılan 129 filmden ilk elemede 57 film değerlendirmeye alındı. Festivalin ilk gününde ön jüri, gün boyunca 57 filmi izleyip finale kalan 17 filmi belirledi. İkinci ve son günde büyük jüri, 17 film içinden ilk üç dereceye giren filmi belirledi.



DT’de yeniden Bilgin dönemi

Lemi Bilgin’in mahkeme kararı üzerine görevine geri dönmesinin ardından Devlet Tiyatroları’nda (DT) bazı idarî değişiklikler yapıldı. Bilgin’in geçmiş dönemde birlikte çalıştığı bölge müdürlerinden bazıları yeniden göreve başladı.



 

Bütün haberler


 Son Dakika Haberleri
Kadın ve Aile Dergisi Çocuk Dergisi Gençlik Dergisi Fikir Dergisi
Ana Sayfa | Dünya | Haberler | Görüş | Lahika | Basından Seçmeler | Yazarlar
Copyright YeniAsya 2004