Click Here!
      "Gerçekten" haber verir 22 Ağustos 2007

Eski tarihli sayılar

Görüş, teklif ve
eleştirilerinizi
okurhatti@yeniasya.com.tr
adresine bekliyoruz.
 

Röportaj

Ahmet CEYLAN

Ramazan'a Kur'ân'lı merhaba

Şu sıralar Yeni Asya matbaalarında ve mücellithanesinde heyecanlı bir çalışma sürmekte. Gazetenin okurlarına Ramazan hediyesi olarak vereceği Kur’ân-ı Kerim’in hazırlık çalışması. Bu sürece kadar geçen aşamaları ve verilecek olan hediyeyi anlatan Gazetemizin Teknik Müdürü İbrahim Özdabak, “Herkes büyük bir titizlikle ve saygıyla Kur’ân-ı Kerim için çalışıyor ve onun maneviyatından feyiz alıyor” dedi.

*Yeni Asya gazetesi, okurlarına yeni bir hediye, bir Kur’ân-ı Kerim vermek üzere. Bu kampanyadan biraz bahseder misiniz?

On bir ayın sultanı Ramazan yaklaşırken her yerde bir tatlı telaş olur. Gazeteler de bu telaştan nasibini alırlar, Yeni Asya olarak her Ramazan ayı öncesi bu telaşı yaşamaktayız. Ramazan sayfası hazırlıkları ve daha önemlisi, Ramazan’da okuyucularımıza hediye edeceğimiz promosyon hazırlıklarının telaşı.

Okuyucularımız bilirler, son bir kaç yıldır Ramazanlarda Kur’ân-ı Kerim’in cüz- cüz, meal gibi çeşitli versiyonlarını hediye olarak verdik. Hepsinde de ortak özellik Kupon neşri Ramazanın başında başlamasına rağmen, Ramazan’da Kur’ân okumanın yoğunlaşmasından dolayı kitapları okuyucularımıza peşin olarak sunduk. Bu yıl da işte bu düşüncelerle yetkili kurullarda fikri hazırlığı yapılan Ramazan hediyemiz bilgisayar hatlı Kur’ân-ı Kerim olarak kararlaştırıldı ve ön çalışmalar başlatıldı.

Piyasada bu özellikleri taşıyan Kur’ân-ı Kerimler incelendi, yayıncılarıyla irtibata geçildi ve bir karar verildi. Kur’ân CD ortamında Teknik Servisimize intikal etti. İşte bu aşamadan sonra matbaamızdaki maraton başlamış oldu.

*Bu Kur’ân-ı Kerim’in hazırlanışında sizin ve ekibinizin ne gibi katkıları oldu?

Teknik Servis olarak bizim yaptığımız işler, film almak, montaj yapmak, ozalit kontrolünü sağlamak ve matbaaya intikal ettirmek, baskı ve cilt aşamasını titizlikle takip etmek. Bu işler için Yeni Asya bünyesindeki tüm birimler harekete geçmiş durumdadır. Yeni Asya Neşriyat, Teknik Servis, Matbaa, Mücellithane ve Tanıtım Servisi. Herkes büyük bir titizlikle ve saygıyla Kur’ân-ı Kerim için çalışmaktadır. Ve onun maneviyatından feyiz almaktadır.

*Sizin biriminizdeki hazırlık aşaması ne kadar sürdü?

Malumunuz Kur’an 624 sayfadır. Tam 39 forma yapmaktadır. Her bir forması sırayla ayrı birimlerimizde işleme tabi tutuldu. Ciltlenmiş olarak hazırlanıp dağıtım servisine intikal edinceye kadar bu promosyonumuz üzerinde özenle çalışmak tüm birimlerimizin öncelikli işi oldu. Bu işler üç haftalık bir süreci kapsamaktadır. Bu durumda hafta sonu cilt işlemleri gerçekleştirilecek ve Ramazandan 15 gün önce bir mani olmazsa kitaplarımız hazır olacak. Tanıtım çalışması yapacak olan temsilciliklerimize diğer reklam malzemeleriyle beraber ulaştırılacak. “Kur’ân ayında Kur’ân okuyalım” sloganıyla okuyucusuyla buluşacak kampanyamızın hayırlara vesile olmasını Cenâb-ı Allah’tan diliyorum.

Ahmet CEYLAN

22.08.2007

 
Sayfa Başı  Yazıcıya uyarla  Arkadaşıma gönder  Geri


Önceki Röportaj

  (20.08.2007) - Tezkereciler AKP’ye yakınlaşıyor

  (19.08.2007) - Büyüklerle konuşulmalı

  (13.08.2007) - Devlet ve zenginler daha az tüketmeli

  (09.08.2007) - Ev tekstili ürünleriyle Osmanlı nakış sanatını dünyaya tanıtıyorlar

  (23.07.2007) - Avrupa Birliği yolundan çıkarsak Türkiye için de, Avrupa için de iyi olmaz

  (21.07.2007) - ‘Her eve bir külliyat’

  (16.07.2007) - Demokrasinin ve özgürlüklerin önü açılmalı

  (12.07.2007) - O güzelliğe kıymayın beyler

  (09.07.2007) - Türkiye eskisi gibi olamaz

  (02.07.2007) - İslâmî kesim daha özgürlükçü

 

Bütün haberler


 Son Dakika Haberleri