Click Here!
      "Gerçekten" haber verir 03 Eylül 2007

Eski tarihli sayılar

Görüş, teklif ve
eleştirilerinizi
okurhatti@yeniasya.com.tr
adresine bekliyoruz.
 

Ekonomi

Türkiye, gücünü idrak etti

Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Türkiye’nin artık küresel çapta bir oyuncu olduğunu idrak ettiğini belirterek, ‘’Türkiye, bugün boy aynasına baktığı zaman karşısında yükselen bir yıldızı, yorulmak bilmeyen bir delikanlıyı görmektedir’’ dedi.


Gelir vergisi, işçi ve memurdan

İşçi ve memurlar, vergi yükünü sırtlamaya devam ediyor. Bu yılın 7 ayındaki (Ocak-Temmuz) gelir vergisi tevkifatının neredeyse yarısını çalışanlar kar

İthalatın büyük kısmı üç ülkeden yapılıyor

Rusya, Almanya ve Çin’den yapılan ithalat, Türkiye’nin dış ticaret açığının yüzde 86,1’ine ulaştı. Bir başka deyişle ilk 6 ayda (Ocak-Haziran) yaklaşı


  Yatırım araçlarını kullanmıyoruz

Türkiye’de her beş kişiden biri tasarrufları için çeşitli yatırım araçlarından faydalandığı, ancak AB ve ABD ile kıyaslandığında Türkiye’deki yatırım araçlarını kullanma oranının çok düşük olduğu bildirildi.


  Sanayide aykırı üretime ceza

Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, 2004-2007 yılları arasında 15 ilde yaptığı denetimler sonucunda, 13 bin 102 adet ürünü denetledi. Bunlardan 1058’i aykırı ürün olarak tescillendi ve 462 bin 185 YTL para cezası verildi.


  İş adamlarının yeni gözdesi İskenderun

Petrol boru hatları, yenilenen limanlar, yassı üretime geçişe hazırlanan İskenderun Demir Çelik, trendi yükselen turizm, tarımla birlikte gelişen sanayinin Doğu Akdeniz’i iş adamlarının yeni gözdesi yaptığı vurgulandı.


  Enflasyonda bahar bitti

İstanbul’da geçen ay, perakende fiyatında en fazla artış, yüzde 28,62 oranı ile ürün azlığının en fazla yaşandığı domateste gerçekleşti. İstanbul Ticaret Odası’nın raporunda, özellikle yaş kuru sebze ve meyve grubunda yer alan bazı ürünlerdeki arz yetersizliğinin fiyatlarda önemli artışlara yol açtığı vurgulandı.


  Sismik bot gün sayıyor

Kıyılarda sismik araştırma yapmak amacıyla Maden Tetkik ve Arama (MTA) Genel Müdürlüğü tarafından inşa çalışmaları sürdürülen araştırma botu, önümüzdeki günlerde denize indirilecek.


  Silâhlarımız İngiltere’de görücüye çıkıyor

Savunma sanayi alanında faaliyet gösteren Türk kamu ve özel şirketlerin de yer alacağı Uluslararası Savunma Sistemleri Ekipmanları Fuarı (DSEİ), 11-14 Eylül tarihleri arasında Londra’da düzenleniyor.


  Bu bitki “altın” değerinde

Boya, ilâç, kozmetik ve gıda sanayisinde ham madde olarak kullanılan ‘’safran’’ (Crocus Sativus) bitkisinin, kilosunun 8 bin dolardan alıcı bulduğu, bu sebeple bu bitkiyi çiftçilerin iyi bir alternatif olarak değerlendirebilecekleri bildirildi.


  Zeytine Ramazan'da zam yok

Marmara Zeytin Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (Marmarabirlik), Ramazan öncesi zeytin fiyatlarına zam yapılmayacağını açıkladı.


  Denizli'de ekmeğe kuraklık zammı

Denizli’de, Ramazan ayı öncesinde kuraklıktan ötürü ekmek fiyatlarına zam yapıldı.


  Afşin-Elbistan’da linyit aranacak

Linyit arama seferberliği projesi kapsamında yürütülen çalışmalara katkı sağlayan MTA Genel Müdürlüğü, iki sahada da linyit kömürü arama amaçlı sondaj çalışmaları yapmayı kararlaştırdı. 

Bütün haberler


 Son Dakika Haberleri