Click Here!
      "Gerçekten" haber verir 16 Mayıs 2008
Anasayfam Yap | Sık Kullanılanlara Ekle | Reklam | Künye | Abone Formu | İletişim
ASYA'NIN BAHTININ MİFTAHI , MEŞVERET ve ŞÛRÂDIR

Eski tarihli sayılar

Görüş, teklif ve
eleştirilerinizi
okurhatti@yeniasya.com.tr
adresine bekliyoruz.
 

Spor

G.Saray, Daum'un ilk tercihi değil

ALMANYA ikinci liginden birinci lige çıkmayı başaran 1. FC Köln'ün teknik direktörü Christoph Daum, Türkiye'de Fenerbahçe'yi çalıştırdıktan sonra Almanya'ya döndüğüne hiçbir zaman pişman olmadığını söyledi.

Daum, Alman ''Die Welt'' gazetesinde yayınlanan röportajında, ''Türkiye'den Almanya'ya döndüğünüze hiç pişman oldunuz mu?'' şeklindeki bir soruya karşılık, ''Hiçbir zaman. Üstelik de Alman futboluna dönüş kolay olmamasına rağmen. Her zaman, 'Daum bunu zaten yapar' denildi. Ancak diğer ikinci lig takımları da çok şey yapabiliyor'' diye cevap verdi.

KÖLN'Ü SEVİYORUM, ANCAK

Sürekli bir şekilde kendisinin 1. FC Köln'den ayrılacağının söylendiğini, kendisinin ise sezon sonunda duruma göre kulüp yönetimiyle bir araya gelerek karar vereceğini açıkladığını hatırlatan Daum, kulüpten ayrılmayacağını da kesinlikle söyleyemeyeceğini, ancak Köln'ü çok sevdiğini ve halk arasında da kendisine büyük sempati ve destek olduğunu hissettiğini söyledi.

BENİ İSTEMEYENLER VAR

Daum, Kicker adlı Alman spor dergisinde yayınlanan röportajında da kulüp yönetiminde bazı kişilerin 1. FC Köln'de kalmak istemesine şaşırıp şaşırmadığı şeklindeki bir soru üzerine de ''Galiba beni burada istemeyen biri var. Çok şaşıracak'' şeklinde konuştu. Daum, bu kişinin adını açıklamak istemedi.

KÖLN, BENİM KULÜBÜM

Galatasaray tarafından da istendiğinin hatırlatılması ve ''FC sizin ilk tercihiniz mi?'' şeklinde bir soru sorulması üzerine Daum, ''FC benim ilk tercihim değil, FC benim kulübüm'' şeklinde cevap verdi. 1. FC Köln'de kalmak istemediği şeklinde daha önce yayınlanan haberlerin doğru olmadığını, tam aksine bu kulübü çok sevdiğini ifade eden Daum, ancak kulüpte bazı değişikliklerin yapılmasının şart olduğunu savundu. Bu değişikliklerin yapılmaması durumunda, takımın başarısının geri tepebileceğini kaydeden Daum, ''15, 20 ya da 25 milyona oyuncu alıp alamayacağımız önemli değil. Önemli olan, profesyonel bir çalışma için belirli bir kültür hazırlanması'' dedi. Daum, daha önceleri takımla ilgili olarak bir çok şeye öfkelendiğini, ancak geçen haftalarda birlikte çok başarılı olduklarını kaydetti.

16.05.2008

 
Sayfa Başı  Yazıcıya uyarla  Arkadaşıma gönder  Geri

 
GAZETE 1.SAYFA
Download

Kutlu Doğum Haftası Pdf

Bütün haberler

Başlıklar

  G.Saray, Daum'un ilk tercihi değil

  Terim: Hakan Şükür'e 20 senedir forma verdik, bu defa çağırmadık

  Mehmet'li Jazz, Lakers'a yenildi

  Bakkal, 2 yıl daha Gençlerbirliği'nde

  Beşiktaş, potada Türk Telekom'u ağırlıyor

  Erman Kunter'in Cholet' Fransa'da final oynuyor

  Hakan Balta baba oldu

  Sakaryaspor-Boluspor Eskişehir-Diyarbakır

  Celtic efsane hocası Burns öldü

  Elvan ve Selim Avrupa'da ayın atleti seçildi

  F.Bahçeli basketbolcular şampiyonluğu kutladı

  Sahil Yolu Koşusu Pazar günü yapılacak