Click Here!
      "Gerçekten" haber verir 26 Haziran 2006

Eski tarihli sayılar

Görüş, teklif ve
eleştirilerinizi
okurhatti@yeniasya.com.tr
adresine bekliyoruz.
 

Dünya

İsrail’i kızdıran saldırı

İsrail Adalet Bakanı Haim Ramon, ‘’terörist saldırılara bulaşanların tasfiye edileceğini’’ belirtti. Bakan Ramon, Gazze sınırı yakınındaki İsrail askeri noktasına düzenlenen saldırının ardından yaptığı açıklamada, ‘’dün sabah meydana gelen olayların çok ciddi olduğunu, teröristlerin harekete geçtiği bölgelerde sert bir şekilde misillemede bulunacaklarını düşündüğünü’’ belirtti ve ‘’hangi örgütten olursa olsun terörizme bulaşanların tasfiye edileceğini’’ kaydetti.

Öte yandan, Filistin ulusal güvenliğinden üst düzey bir yetkili, askeri kontrol noktasına düzenlenen saldırının ardından İsrail askerlerinin Gazze Şeridi’nin güneyine düzenlediği operasyonun ‘’sınırlı’’ olduğunu ve tankların sadece birkaç yüz metre içeriye girdiğini açıkladı. Yetkili, ‘’bunun sınırlı bir arama operasyonu olduğunu ve tankların hala sınır yakınında bulunduğunu’’ söyledi. Filistinli militanlar, İsrail’in bölgeden çekilmesinden sonra ilk kez bir tünelden İsrail topraklarına sızarak askeri kontrol noktasına saldırı düzenlemiş, çıkan çatışmada 3 Filistinli militanla 2 İsrail askerinin öldüğü bildirilmişti.

Bu arada, İsrail Başbakanı Ehud Olmert, Gazze sınırı yakınındaki İsrail askeri noktasına düzenlenen saldırının sorumluluğunun, Filistin yönetimi ile Hamas hükümetine ait olduğunu söyledi. Olmert, haftalık kabine toplantısından önce yaptığı açıklamada, ‘’Biz, bu saldırıdan, Mahmud Abbas’ın başkanlık ettiği, Hamas iktidarındaki Filistin yönetimini sorumlu tutuyoruz’’ dedi.

/ KUDÜS/REFAH

26.06.2006

 
Sayfa Başı  Yazıcıya uyarla  Arkadaşıma gönder  Geri

 

Bütün haberler

Başlıklar

  Londra saldırıları da bile bile lades

  ABD'nin çekilme planı hazır

  Avrupa yabancıya muhtaç

  İsrail’i kızdıran saldırı

  Abbas ve Haniye biraraya geldi

  Saddam Hüseyin pazarlık hayalinde

  Rumsfeld İsrail’e gidiyor

  2 Amerikan askeri 48 Taliban öldürüldü

  İran, sabır diledi

  2008 Avrupa Kültürlerarası Diyalog Yılı

 Son Dakika Haberleri
Kadın ve Aile Dergisi Çocuk Dergisi Gençlik Dergisi Fikir Dergisi
Ana Sayfa | Dünya | Haberler | Görüş | Lahika | Basından Seçmeler | Yazarlar
Copyright YeniAsya 2004