Click Here!
      "Gerçekten" haber verir 05 Mart 2008

Eski tarihli sayılar

Görüş, teklif ve
eleştirilerinizi
okurhatti@yeniasya.com.tr
adresine bekliyoruz.
 

Haberler

Erdoğan: Asker davul zurnayla mı dönecekti?

AKP Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Herhalde haber vererek, ‘dönüyoruz, döndük’, davul zurnayla bunu bildirerek, en tehlikeli olan bir dönüş harekâtı duyurulmaz. Bu işin güvenliği ve bunun icabı gereğidir. Harekâtın bitiş tarihinin kamuoyuna açıklanmamasını zaafmış gibi gündeme getirenler, bilerek ya da bilmeden Türkiye’nin terörle mücadelesine gölge düşürmektedirler" dedi.

AKP Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM grup toplantısında yaptığı konuşmada, TBMM’den alınan tezkere çerçevesinde, Hükümetin verdiği yetkiyle Türk Silâhlı Kuvvetlerinin, Irak’ın kuzeyindeki terör örgütü hedeflerine yönelik başlattığı kara harekâtını başarıyla sonuçlandırdığını söyledi. Askerlerin yurda dönüşünün daha önce ilân edilmemiş bir tarihte gerçekleşmesinin, yapılan işin tabiatı gereği olduğunu belirten Erdoğan şunları kaydetti:

“Herhalde haber vererek, ‘dönüyoruz, döndük’, davul zurnayla bunu bildirerek, en tehlikeli olan bir dönüş harekâtı duyurulmaz. Bu işin güvenliği ve bunun icabı gereğidir. Harekâtın bitiş tarihinin kamuoyuna açıklanmamasını zaafmış gibi gündeme getirenler, bilerek ya da bilmeden Türkiye’nin terörle mücadelesine gölge düşürmektedirler. Böyle birlik ve beraberlik gerektiren bir millî meselede, siyasî polemikler üretmek, haksız suçlamalarda bulunmak sorumluluk duygusuyla bağdaşmıyor. Sorumluluk sadece yönetenlere, Hükümete düşmüyor, bir ülkenin muhalefeti de, ana muhalefeti de, medyası da, sivil toplumu da bu tür konularda sorumluluk duygusuyla hareket etmelidir.’’

“Şimdi bu şartlar altında bir kez daha söylüyorum: Allah bize buradan gelecek oyu nasip etmesin...” diyen Başbakan Erdoğan, muhalefete, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’a seslenerek, ‘’Her şey, parti siyasetinden ibaret değildir. ‘Hükümete muhalefet edelim’ diye, şehitlerimize saygısızlık yapmayın, o kahramanlara haksızlık yapmayın’’ dedi.

/ ANKARA

05.03.2008

 
Sayfa Başı  Yazıcıya uyarla  Arkadaşıma gönder  Geri

 

Bütün haberler

Başlıklar

  Erdoğan: Asker davul zurnayla mı dönecekti?

  Kamuoyunda bölünmüşlük ve kutuplaşma olsa da...

  Önceliği 301’e verin

  Çiçek’in 301 öfkesi

  TSK’dan YÖK’e red

  Bahçeli: Harekâtın sona ermesi derin şaşkınlık yaşattı

  MEB, kararı değerlendiriyor

  Bakan Aydın: Gereken yapılır

  Özcan: Şahsımda aldığım bir tehdit yok

  Türkiye, hâlâ uyuşturucu geçiş noktasında

  Evliliğin de okulu var

  MHP, Vakıflar Kanunu’nu mahkemeye taşıyacak

  Coşan Hocaefendi Stockholm’de anıldı

  Otobüsçüler rakip tanımıyor

  Ilısu Barajı bölgede ekmek kapısı olacak

  Köy olacak beldeler çözüm arayışı içinde

  Türksat 3A uzaya

  Şimdi de “Küresel loşlaşma”

  Antalya'ya “Torununu da al gel”

  Boşanma, en çok çocuğu etkiliyor

  10 milyon kişi tansiyon hastası olduğunu bilmiyor

  Bel ağrıları nasıl önlenir?


 Son Dakika Haberleri