"Ümitvar olunuz, şu istikbal inkılâbı içinde en yüksek gür sada İslâm'ın sadası olacaktır."

Piyasalar

Filistin âh Filistin - 1

Gülay Aydil
18 Ekim 2023, Çarşamba
İsrail Ortadoğu’da bir çıban başı, Filistin İslam ülkeleri halklarının kanayan yarası, Üstad Bediüzzaman’ın Birinci Avrupa ismiyle tesmiye ettiği ehl-i vicdan Avrupalılar da hükümetler bazında olmasa da adalet ve hürriyetperverlik hisleri ile Siyonizm karşıtı bazı Yahudi gruplar ile Müslüman Filistin halkına bin dokuz yüz kırklardan itibaren sürdürülen bu mezâlime artık dur denilmesini istiyor.

Holokost adıyla bilinen, Yahudilere Batı’da zulüm ve sürgünler neticesinde Filistin topraklarına bin türlü entrikalarla yerleştirilmiş olan Yahudiler minnet duyguları içinde Arap komşuları ile iyi geçinmek yerine evlerini başlarına yıktılar, çoluk çocuk demeden katlettiler.

Yıl 1994 Siyonist İsrail bir yerleşim bölgesine baskın düzenlemiş çok sayıda Müslümanı kadın, erkek yaşlı, genç, çocuk demeden katletmişti. Yıllardır hafızamdan silinmeyen görüntü ise İsrail askerlerinin on beş yaşlarında gençleri sürükleyerek kayalık arazide iri kayalarla kollarını kırdıkları sahnedir. Ne zaman hatırlasam yine aynı üzüntüyü yaşarım. O yıllarda Ariel Şaron iktidarda idi. 1928 yılında dünyaya gelmiş, asker ve politikacı olan Şaron, bir savaş adamı olarak hayatını sürdürmüştür. 11 Ocak 2014 tarihinde 8 yıllık bir koma döneminin ardından ölen Ariel Şaron hiçbir zaman barış yanlısı olmamış, Filistinli Arapların en temel ihtiyaçlarını bile göz ardı etmiştir. Müslümanlar onu Filistin’deki Müslüman halkının en zalim düşmanlarından biri olarak görmüştür. Siyonist liderlerde o günden bugüne ne değişti?

Şu ‘mim’siz medeniyet verdiği destekle onları daha da ‘deni’leştirdi. İnsan Hakları İzleme Örgütünün (HRW) sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, İsrail Savunma Bakanı Gallant’ın Filistinliler için kullandığı “Gazze Şeridi’nin tamamen kuşatılması emrini verdim. Elektrik olmayacak, yiyecek olmayacak, yakıt olmayacak, her şey kapalı. İnsansı hayvanlarla savaşıyoruz ve ona göre davranıyoruz” şeklindeki açıklamalarının “iğrenç” bulunduğu belirtildi. Gallant’ın sözleri için “Bu savaş suçu işlemeye çağrıdır” ifadesine yer verilen paylaşımda, Uluslararası Ceza Mahkemesi etiketlenerek, İsrailli Bakan’ın bu sözlerinin “not edilmesi” gerektiği yazıldı. HRW İsrail ve Filistin Direktörü Omar Shakir’in “İşgal altındaki bir bölgedeki nüfusu yiyecek ve elektrikten mahrum bırakmak, açlığın bir savaş silahı olarak kullanılması gibi, bir savaş suçu olan toplu cezalandırmadır. Uluslararası Ceza Mahkemesi, savaş suçu işlemeye yönelik bu çağrıyı dikkate almalıdır” demiş.

Okunma Sayısı: 1865
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haber ve yazıların tüm hakları Yeni Asya Gazetesi'ne aittir. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar

(*)

(*)

(*)

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. İstendiğinde yasal kurumlara verilebilmesi için IP adresiniz kaydedilmektedir.
 • S.topuz

  18.10.2023 21:31:44

  ..."Hem daire-i insaniye içinde her milletten ziyade hırs ile dünyaya yapışan ve aşk ile hayat-ı dünyeviyeye bağlanan Yahudi Milleti pek çok zahmet ile kazandığı, kendine faidesi az, yalnız hazinedarlık ettiği gayr-ı meşru bir servet-i ribaî ile bütün milletlerden yedikleri sille-i zillet ve sefalet, katl ve ihanet gösteriyor ki: Hırs maden-i zillet ve hasarettir. Hem harîs bir insan, her vakit hasarete düştüğüne dair o kadar vakıalar var ki, اَلْحَر۪يصُ خَٓائِبٌ خَاسِرٌ darb-ı mesel hükmüne geçmiş, umumun nazarında bir hakikat-i âmme olarak kabul edilmiştir. Madem öyledir; eğer malı çok seversen, hırs ile değil, belki kanaat ile malı taleb et, tâ çok gelsin". Bediüzzaman Said Nursi, Risale-i Nur Külliyatı Ramazan - 47 ..."Aziz Nur kumandanı ve Kur'anın hâdimi kardeşim Re'fet Bey! Yahudi milleti hubb-u hayat ve dünyaperestlikte ifrat ettikleri için her asırda zillet ve meskenet tokadını yemeğe müstehak olmuşlar."... Bediüzzaman Said Nursi, Risale-i Nur Külliyatı Şualar - 507

 • Mehmet Kaşlıoğlu

  18.10.2023 18:00:49

  Tebrik ederim kardeşim. Çok faydalı malumat ile dolu, güzel bir makale kaleme almışsınız. Tahkik eseri benzer yazılarınızı okumak isteriz.

(*)

Namaz Vakitleri

 • İmsak

 • Güneş

 • Öğle

 • İkindi

 • Akşam

 • Yatsı