Click Here!
      "Gerçekten" haber verir 11 Haziran 2006

Eski tarihli sayılar

Görüş, teklif ve
eleştirilerinizi
okurhatti@yeniasya.com.tr
adresine bekliyoruz.
 

Dünya

Abbas: İsrail katliam yapıyor

Gazze Şeridindeki İsrail saldırılarında son 24 saatte öldürülen Filistinlilerin sayısı 14’ü bulurken, 2 günde ölenlerin sayısı 20’ye yaklaştı. İsrail ordusunun dün Gazze sahilindeki sivillere yönelik saldırısında 10 kişinin yaşamını yitirmesi ve 40 dolayında kişinin yaralanması, İsrail’de de tepkilere yol açtı.

İsrail Savunma Bakanı Amir Peretz, Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas’a bir mesaj göndererek, Gazze’de sivillerin öldürüldüğü son saldırıdan duyduğu derin üzüntüyü dile getirdi.

Gazze sahilinde piknik yapan Ali Ralia (48), eşi Rasia (30), 6 ve 18 aylık iki bebekleri, kızları Elham (15) ve Sabrin (4) ile birlikte yaşamını yitirdi. Viham (20), Latife (11) ve Hadil (8) ise son bombalamanın ardından hayatta kalan aile üyeleri oldu. Ali’nin ikinci eşi Hamdiye (42) de bombalamada yaralanarak Gazze’deki Şifa hastanesine kaldırıldı. Babası gözlerinin önünde ölen ve şoka giren Hadil Ralia (8), Beyt Lahiya’daki hastanede tedavi altına alındı Doktorlar, Hadil’in geçirdiği travma yüzünden olayları hatırlamadığını belirtti ve ‘’ailesiyle ilgili durumu ona söylememeleri’’ şartıyla gazetecilerin onunla görüşmesine izin verdi. Hadil, büyük bir patlama olduğunu ve koşmaya başladığını söyledi, ‘’Babamın, biraz ötede yattığını hatırlıyorum. Şimdi beni bekliyor.

Herkesin koştuğunu gördüm, ben de koştum. Ailemi, anne ve babamı aramak için koştum. Sonra beni hastaneye getirdiler. Biraz hasta olduğumu söylediler. Aileme dönmek istiyorum. Onlar evde beni bekliyor’’ dedi. Beyt Lahiya’da çiftçilikle geçinen aynı ailenin, iki yıl önce de bir bombalamada üyelerinden 4’ünü yitirdiği belirtiliyor.

İsrail’deki insan hakları örgütleri, ortak bir bildiri yayımlayarak, sivillerin öldürülmesini protesto etti.

/ KUDÜS

11.06.2006

 
Sayfa Başı  Yazıcıya uyarla  Arkadaşıma gönder  Geri

 

Bütün haberler

Başlıklar

  Zerkavî öldü, bombalar arttı

  Abbas: İsrail katliam yapıyor

  Küresel dengesizlik büyüdü

  Zerkavi ihanete kurban gitmiş

  İran’dan pakete karşı paket

  Haniye: Direniş yasal hakkımız

  Pakistan 20 Taliban’ı öldürdü

  Olmert de referanduma karşı çıktı

 Son Dakika Haberleri
Kadın ve Aile Dergisi Çocuk Dergisi Gençlik Dergisi Fikir Dergisi
Ana Sayfa | Dünya | Haberler | Görüş | Lahika | Basından Seçmeler | Yazarlar
Copyright YeniAsya 2004