Click Here!
      "Gerçekten" haber verir 01 Mayıs 2007

Eski tarihli sayılar

Görüş, teklif ve
eleştirilerinizi
okurhatti@yeniasya.com.tr
adresine bekliyoruz.
 

Haberler

Seçim bildirisi gibi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Ulusa sesleniş” konuşmasında, “84 yıllık süreçte Türkiye büyümüş, gelişmiş, kalkınmış, zaman zaman kalkınma mücadelesi kesintiye uğrasa, krizler yaşansa, duraklama dönemlerine girilse de milletimizin var olma iradesi her defasında yeniden ortaya çıkmış ve ülkemiz ayağa kalkarak yeniden hedeflerine yürümeye başlamıştır” dedi.


Karar süreci etkileyecek

Cumhurbaşkanı seçimi için geçtiğimiz Cuma günü TBMM’de yapılan ilk tur oylamada toplantı yeter sayısının en az 367 olması gerektiği ve bu sayının bulu

Ordu kışlaya

Avrupa Konseyi Genel Sekreteri Tery Davis, ‘’Türk ordusunun siyasetin dışında ve kışlasında kalması gerektiğini’’ söyledi. ‘’Genelkurmay Başkanlığı’nı


  AB Komisyonu: Demokrasi hükümete bırakılmalı

AB Komisyonu, Türkiye’de “demokrasinin demokratik yollarla seçilmiş hükümete bırakılması” gerektiğini bildirdi.


  Genelkurmay açıklamasına dâvâ

Ankara Barosu avukatlarından Kemal Vuraldoğan, Genelkurmay Başkanlığı’nın basın açıklamasının, kendisinde rahatsızlığa sebep olduğunu belirterek, Milli Savunma Bakanlığı aleyhine sembolik olarak 1 YTL’lik manevi tazminat dâvâsı açtı.


  İnal Batu, DYP'ye katıldı

CHP’den istifa eden Hatay Milletvekili İnal Batu, düzenlenen törenle DYP’ye katıldı. DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, törenin başında ‘’Sayın Batu’ya şahsım ve partim adına hoş geldiniz diyorum’’ dedi.


  Koray Aydın’a 216 yıl istendi

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Nuri Ok, eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Koray Aydın’ın 10 ihaleye ayrı ayrı, 19 ihaleye de zincirleme olarak “fesat karıştırmak” ve “haksız mal edinme” suçlarından toplam 216 yıl 6 aya kadar hapsini istedi.


  Dink dâvâsında iddianâme reddedildi

Gazeteci Hrant Dink cinayetine ilişkin hazırlanan iddianamenin, “terör örgütü konusundaki delillendirmenin yeterli olmadığı” gerekçesiyle reddedildiği öğrenildi.


  Saldırı girişimine 3 tutuklama

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erdoğan Teziç’e yönelik saldırı girişimiyle ilgili olarak gözaltına alınan 6 kişiden aralarında Nurullah İlgün’ün de bulunduğu 3 kişi mahkemece tutuklandı.


  Çağlayan'dan sağ duyusu çağrısı

Ankara Sanayi Odası Başkanı Zafer Çağlayan, son siyasi gelişmelerle ilgili ‘’sağduyu’’ çağrısında bulundu.Çağlayan, yaptığı yazılı açıklamada, ‘cumhuriyetin temel kazanımlarını koruma konusunda gereken hassasiyetin gösterilmesini’’ istedi.


  Rapor Anayasa Mahkemesi üyelerinde

CHP’nin cumhurbaşkanı seçiminin ilk turunun iptali ve yürütmenin durdurulması talebiyle Anayasa Mahkemesi’nde açtığı davada, raportörün raporunu tamamlandığı ve üyelere dağıtıldığı bildirildi.


  Kınamak yetmez sorumlular cezalandırılsın

Genelkurmay’ın açıklamasına yönelik tepkiler devam ederken insan hakları dernekleri, olayın kınanmasından çok sorumluların cezalandırılmasını istedi.


  Mumcu’dan ‘son çağrı’

Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, ‘’Siyaseti söz sahibi kılmanın tek yolu Anayasa Mahkemesi’nin karar vermesini beklemeden Cumhurbaşkanı adayının adaylıktan geri çekilmesidir. Bu süreç demokrasinin önünü açacaktır, Türkiye demokrasisini vesayet gölgesinden kurtaracaktır’’ dedi.


  Taksim’de eyleme izin verilmeyecek

İstanbul Valisi Muammer Güler, 1 Mayıs’ta Taksim’de kitlesel bir eyleme izin verilmeyeceğini belirterek, ‘’Herkesi sağduyulu davranmaya dâvet ediyorum’’ dedi.


  Doğu’yu sel bastı

Şırnak’ın Silopi ilçesinde, bir kadının yıldırım düşmesi sonucu hayatını kaybettiği bildirildi. Alınan bilgiye göre, Şırnak’ın Cizre ve Silopi ilçelerinde selden etkilenen vatandaşlar, evlerindeki suları tahliye etmeye çalışıyor.


  Yörük göçü başladı

Kışı Akdeniz sahillerinde geçiren Yörüklerin yaylalara göçü başladı. Anadolu’da bin yıldır yaşayan, efsane olan ancak yerleşik düzene geçenlerin yoğunlaşmasıyla sayıları parmakla sayılacak kadar azalan Yörükler, bir kültürü yaşatmaya devam ediyor.


  Kamu-Sen: Demokrasiden vazgeçilmesin

Kamu-Sen Genel Başkanı Bircan Akyıldız, altında TSK imzası olan muhtıranın ortaya hoş olmayan sonuçlar çıkardığını söyledi.


  Balkanlarda Müslümanların yüzleri Türkiye’ye dönük

Yunanistan’ın Gümülcine Seçilmiş Müftüsü İbrahim Şerif, Balkanlarda 10 milyon Müslüman Türk’ün yaşadığını ve bunların hepsinin gönüllerinin ve yüzlerinin Türkiye’ye ve Ankara’ya dönük olduğunu söyledi.


  Rusya Müftüsü: Risâle-i Nur aydınlatıyor

Rusya’da Bediüzzaman Said Nursî’nin kitaplarının yasaklanması için açılan dâvâda, Rusya Müftüler Konseyi Başkanı Ravil Gaynuddin imzasıyla mahkemeye gönderilen görüşte, “Said Nursî’nin ünlü Kur’ân yorumcularından biri olduğu, eserlerinin müstesna şekilde aydınlatıcı unsurlar taşıdığı ve manevî değerler aşılanmasını sağladığı” belirtildi.


  Şener: Erken seçim kararı yok

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, cumhurbaşkanı seçiminde sürecin devam ettiğini ifade ederken, ‘’Sayın Gül’ün cumhurbaşkanı seçilme yeterliliğine sahip olduğunu düşünüyorum’’ dedi.


  Bolu Dağı Tünelinde çalışma var

Ankara-İstanbul Otoyolunun Bolu Dağı Tünelinde modifikasyon test çalışmaları dolayısıyla, tünel, İstanbul-Ankara istikametinde yarın saat 07.00’dan itibaren 4 Mayıs Cuma günü saat 18.00’a kadar kapatılacak.


  İstanbul’da 41 okul tatil

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, 1 Mayıs nedeniyle Şişli ve Beyoğlu ilçelerinde Taksim’e yakın 41 okulu ubgün tatil etti.


  Beş yıldızlı mezar hizmeti

İzmir’in Kemalpaşa ilçesinde eşine pek rastlanmayan modernliğe sahip ‘’Cennet Bahçesi Mezarlığı’’, havuzu, altyapısı, yağmurlu ve güneşli havalarda kullanılan tentesi, bilgisayarlı kayıt sistemi, mezarlara dikilen farklı çiçekleri ve bakımıyla görenleri şaşırtıyor.


  Yaz geliyor, dikkatli beslenin

Sağlık Bakanlığı, havaların iyice ısındığı şu günlerde vatandaşları beslenme ve ölümlere yol açan kalp-damar hastalıkları konusunda uyardı.


  Bugün, Dünya Astım Günü

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Alerji İmmunoloji Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Seval Güneşer Kendirli, astımın, çocukluk çağının en önemli kronik hastalığı olduğunu bildirdi.


  Şifalı bitkilerle zayıfladı

Muş’ta bitkilerle çeşitli hastalıkları tedavi eden Yasin Oflaz, yaptığı karışımla 115 kiloluk gencin 40 günde 95 kiloya inmesini sağladığını söyledi. 

Bütün haberler


 Son Dakika Haberleri
Kadın ve Aile Dergisi Çocuk Dergisi Gençlik Dergisi Fikir Dergisi
Ana Sayfa | Dünya | Haberler | Görüş | Lahika | Basından Seçmeler | Yazarlar
Copyright YeniAsya 2004