Click Here!
      "Gerçekten" haber verir 27 Ocak 2008

Eski tarihli sayılar

Görüş, teklif ve
eleştirilerinizi
okurhatti@yeniasya.com.tr
adresine bekliyoruz.
 

Basından Seçmeler

Bu kafayla işiniz zor

Karamanlis Anıtkabir'e gidince iki tür tepki gördü: Yunanistan'da "bizi mahveden o Kemal'in mezarına gidilir mi" diye kızanlar, Türkiye'de "gâvur mavur ama delikanlı adammış, helal olsun" diye sevinenler...Sarıkız mı, Ayışığı mı?

Dün Ergenekon terör çetesi ile ilgili yazı yazanların çok açık ya da örtülü olarak sorduğu ortak soru şuydu:Vahim çözüm!

MHP ile temasları yürüten AK Parti Grup Başkanvekili Sadullah Ergin, başörtüsü yasağını çözmek üzere hazırlanan yeni teklifin "kamu çalışanları ile ilköğretim ve liseyi kapsamadığını" belirterek, "Değişiklik teklifimiz sadece yükseköğretim noktasındadır." diyor. (Hürriyet, 24 Ocak 2008)'Sivil anayasa'ya ne oldu?

Bu 'sivil anayasa' meselesinde beni asıl endişelendiren nokta şudur: Statüko sözcüsü medya her ne kadar onda 'Atatürkçülük'ten ve laiklikten sapma' emareleri görse de, bana öyle geliyor ki, bu sürecin sonunda ortaya çıkacak olan 'sivil anayasa' hiç de 'radikal' değişiklikler içermeyecek ve temel meselelerde yürürlükteki Anayasadan pek de farklı olmayacaktır. Eğer öyle olursa, bunun Türkiye toplumunun gelecekteki özgürlük arayışlarına ket vurmasından korkarım.'Türkiye'yi yargı yönetsin!

DANIŞTAY İdari Dava Daireleri Kurulu'nun Petkim konusundaki kararını biliyorsunuz: Bir tek oy farkıyla, Petkim'in özelleştirmesinde "yüksek kamu yararı" yok diye yürütmeyi durdurmuştu.Kim?

"Din ve vicdan hürriyeti, eğitim hürriyeti, kişinin temel hak ve hürriyetidir... 

Bütün haberler


 Son Dakika Haberleri