Click Here!
      "Gerçekten" haber verir 02 Temmuz 2007

Eski tarihli sayılar

Görüş, teklif ve
eleştirilerinizi
okurhatti@yeniasya.com.tr
adresine bekliyoruz.
 

Yeni Asyadan Size

Bürolarımız toplandıBüro temsilcilerimiz önceki hafta sonu neşriyat hizmetlerimizi görüşmek ve gelecek dönemin planlamasını yapmak üzere İstanbul’da toplandı. Güneşli tesislerimizde yapılan toplantı verimli görüşme ve müzakerelere sahne oldu. Gün boyu süren toplantıda kitap, gazete, dergiler, takvim ve imsakiye ana başlıkları üzerinde duruldu. Birim sorumluları, birimlerinin faaliyet raporlarını sunarak, yeni yayın dönemi çalışmaları hakkında bilgi verdiler.

Promosyon kampanyalarımızın da değerlendirmeye tabi tutularak gelecek dönem verilecek hediyeler konusunda görüşleri sorulan temsilcilerimize Prof. Dr. Sabri Erdil tarafından bir pazarlama semineri verildi. Pazarlamanın püf noktalarını anlatan Erdil konuşmasında aktif pazarlamadan örnekler verdi ve temsilcilerimizin sorularını cevaplandırdı.

Bürolar toplantısında, satış ve pazarlama açısından durgun geçen yaz aylarına, tüm illerDe açılacak kitap sergileri ile canlılık kazandırılması kararı alındı. Tanıtım ve reklâm kampanyalarına hız verilmesi kararlaştırılırken, dergiler için ayrı bir kampanya düzenlenmesi de karara bağlandı.

Gazetemiz imtiyaz sahibi Mehmet Kutlular toplantının açış konuşmasında, ifa ettikleri önemli hizmetler dolayısıyla temsilcilerimize teşekkür ederken, gayretlerin daha geniş sahalara yayılması talebinde bulundu.

Katılımcıların periyodik hale getirilmesi dileğinde bulundukları bürolar toplantısı mihmandarlığını İslâm Yaşar’ın yaptığı ve İstanbul’u anlattığı Boğaz gezisiyle sona erdi.

***

Prodüksiyon çalışmaları

Yayıncılıkta adından söz ettirecek eserler ortaya koymak üzere 2006 yılı başında faaliyete geçen Yeni Asya Prodüksiyon, çalışmalarını sürdürüyor. Risâle-i Nur eksenli eserleri yayın hayatına sunan birimin hedeflerinden biri de külliyatın tamamını seslendirmek.

Prodüksiyon birimi şimdiye kadar şu eserleri seslendirerek cd ve kaset halinde piyasaya sundu:

İhlâs Risâleleri, Ramazan-İktisat-Şükür Risâleleri, Hastalar Risâlesi, Küçük Sözler, Uhuvvet Risâlesi, İhtiyarlar Risâlesi ve 23. Söz.

Risâle-i Nurların seslendirilmesi yanında, tanıtım ve sinevizyon filmleri de hazırlayan birim, promosyon kampanyalarımızın reklâm filmleri ile kampanyalarda hediye edilen vcd’lerin üretiminde de aktif rol aldı. Bu kapsamda; Namaz Öğreniyorum, Cevşen ve Kısa Sûrelerden oluşan Namaz ve Duâ vcd seti ile, sürmekte olan kampanyamızın hediyesi olan Kur’ân Elifbâsı vcd’sini hazırladı.

Birim, piyasaya sunulduğunda çok ses getireceğine inandığımız Bediüzzaman ve Risâle-i Nur vcd seti üzerindeki çalışmalarını sürdürüyor.

***

23. Söz de seslendirildi

Prodüksiyon birimi son olarak 23. Söz’ü dinleyicilerin hizmetine sundu. Ali Erdem Özkan’ın seslendirdiği eser, toplam 66 dakikalık bir cd olarak hazırlandı. Bölüm bölüm yapılan kayıt, eserin istenilen bölümünü seçerek dinlemede kolaylık sağlıyor. 23. Söz Risâle-i Nurların tamamının seslendirilmesinin ardından MP3 formatında da dinlenilebilecek.

Bediüzzaman Said Nursî tarafından telif edilen 23. Söz’de insanın mahiyeti, dünyaya gönderiliş gayesi, imanın insana kazandırdıkları ve duâ üzerinde duruluyor. Ayrıca eserde, her namaz sonrasında tesbihat sırasında okunan Tevhid cümlesinin on bir kelimesi ile Konferanstan bir parça da yer alıyor.

***

Külliyatta kampanya

Yeni Asya Neşriyat tarafından yeni bir tanzimle yayına hazırlanan renkli büyük boy külliyatta, yaz kampanyası başlıyor. Her eve bir külliyat mânâsından hareketle düzenlenen kampanya 1-15 Temmuz tarihleri arasında geçerli olacak. Şok fiyat indirimlerinin uygulanacağı kampanyanın şartları gazetemizde yayınlanan ilânlarla duyuruluyor. Anlaşılması en kolay külliyata bu kampanya ile en hesaplı ve en kolay şekilde sahip olabileceksiniz. Bu fırsatı kaçırmayın.

Hepinize hayırlı haftalar diliyoruz...

02.07.2007

E-Posta: yeniasyadansize@yeniasya.com.tr


 
Sayfa Başı  Yazıcıya uyarla  Arkadaşıma gönder  Geri


Önceki Yazıları

  (25.06.2007) - Bir şaheser daha

  (18.06.2007) - Kitapta yaz atağı

  (11.06.2007) - Bediüzzaman ve Demokratlar

  (04.06.2007) - Okuma zamanı

  (28.05.2007) - Örnek bir dâvâ adamı

  (21.05.2007) - Toplantı'nın ardından

  (14.05.2007) - Toplantı haftası

  (07.05.2007) - Demokrat misyon

  (30.04.2007) - Yeni hediyemiz: Elifba cüzü ve vcd'si

  (23.04.2007) - Meclisin seçimi, milletin seçimi

 

Bütün yazılar

YAZARLAR

  Abdil YILDIRIM

  Abdurrahman ŞEN

  Ali FERŞADOĞLU

  Ali OKTAY

  Cevat ÇAKIR

  Cevher İLHAN

  Davut ŞAHİN

  Faruk ÇAKIR

  Gökçe OK

  Habib FİDAN

  Hakan YALMAN

  Halil USLU

  Hasan GÜNEŞ

  Hasan YÜKSELTEN

  Hülya KARTAL

  Hüseyin EREN

  Hüseyin GÜLTEKİN

  Hüseyin YILMAZ

  Kazım GÜLEÇYÜZ

  M. Ali KAYA

  M. Latif SALİHOĞLU

  Mahmut NEDİM

  Mehmet KARA

  Meryem TORTUK

  Mikail YAPRAK

  Murat ÇETİN

  Murat ÇİFTKAYA

  Mustafa ÖZCAN

  Nejat EREN

  Nimetullah AKAY

  Raşit YÜCEL

  S. Bahattin YAŞAR

  Saadet Bayri FİDAN

  Sami CEBECİ

  Sena DEMİR

  Serdar MURAT

  Suna DURMAZ

  Süleyman KÖSMENE

  Vehbi HORASANLI

  Yasemin GÜLEÇYÜZ

  Yasemin Uçal ABDULLAH

  Yeni Asyadan Size

  Zafer AKGÜL

  Zeynep GÜVENÇ

  İslam YAŞAR

  İsmail BERK

  Şaban DÖĞEN


 Son Dakika Haberleri
Kadın ve Aile Dergisi Çocuk Dergisi Gençlik Dergisi Fikir Dergisi
Ana Sayfa | Dünya | Haberler | Görüş | Lahika | Basından Seçmeler | Yazarlar
Copyright YeniAsya 2004