"Ümitvar olunuz, şu istikbal inkılâbı içinde en yüksek gür sada İslâm'ın sadası olacaktır."

Piyasalar

Korona KHK düzenini de yıktı

Kâzım GÜLEÇYÜZ
25 Mart 2020, Çarşamba
Koronavirüs paniğinin iyice tırmandığı bir aşamada sosyal medyaya akseden bir haber çok ilginç ve manidardı.

Doktorasını koronavirüs üzerine yapan ve konunun detaylarına en çok vâkıf olan uzmanlardan Doç. Dr. Mustafa Ulaşlı, dört sene önce başlayan malûm furyada KHK ile ihraç edilen akademisyenlerden biriydi.

Virüs tehdidini bertaraf etme arayış ve çabaları devam ederken Ulaşlı’nın bu konudaki birikimini paylaşıp hizmete sunmak istediğini bildiren mesajları gündeme geldi.

Virüse karşı aşı geliştirmek için ülkemizde gerek bilimsel, gerek teknik altyapının mevcut olduğunu belirterek “Yeter ki fırsat verilsin” diyen Ulaşlı’nın çağrısı mâkes buldu.

Sağlık Bakanından davet aldı.

İnşaallah bu görüşmelerden olumlu bir netice çıkar ve hem Ulaşlı’nın birikimi değerlendirilmiş, hem de virüse karşı verilen mücadele kısa sürede başarıya ulaşmış olur.

Hadise, hukuksuz KHK ihraçlarıyla ne kadar ağır, vahim ve ölümcül yanlışlara imza atılabildiğinin son derece tipik bir örneği.

Bunun başka ibretli örnekleri de oldu.

Yine KHK ile ihraç edildikten sonra askere alınan ve vatanî görevlerini yaparken terör saldırısında şehit düşenler de bunlardan.

Kimbilir, KHK mağdurları içinde bilinen veya bilinmeyen, çok önemli hizmetler yapabilecekken önleri kesilerek aileleriyle beraber perişan edilen daha kimler var?

Koronavirüs musibeti, Saray iktidarı tarafından hâlâ savunulan KHK musibetinin nelere mal olduğunu, Doç. Ulaşlı örneği üzerinden, bütün KHK’cıların suratına çarptı.

Bakalım, KHK savunucuları aynı inatçı ve dediğim dedikçi yaklaşımlarını bu çok çarpıcı, manidar ve ibretli örnekten sonra da devam ettirebilecekler mi, göreceğiz.

Bu noktada bir başka hazin örnek, kaç yıldır kemik kanserinden tedavisi devam eden, ama gelinen noktada maalesef artık tedavi kabul etmez durumda olan Ahmet.

Babasının tutuklu, annesinin yasaklı oluşu, bu süreçte en fazla ihtiyaç duyduğu şey olan moralini çökertmişti. Yurt dışına tedaviye gitmesi dahi malûm engellemelerle alabildiğine geciktirildi. Nihayet gidebildiğinde ise, ne yazık ki artık çok geçti.

Ahmet’in âh’ı Arşa yükseldi. Sebep olanları korona belâsıyla başbaşa bırakarak...

Scope yayınımız:

www.youtube.com/watch?v=-OuFp68l_Wk

Okunma Sayısı: 10510
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haber ve yazıların tüm hakları Yeni Asya Gazetesi'ne aittir. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar

(*)

(*)

(*)

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. İstendiğinde yasal kurumlara verilebilmesi için IP adresiniz kaydedilmektedir.
 • Feyzullah Ayhan

  27.3.2020 21:32:28

  Sayın yazar sadece KHK yı mı yıktı?Fiyakasından geçilmeyen,enesi kabarık,milleti küçümseyen,dudak büken kibir abidelerinin yanlarında inşa ettikleri KOSKOCA heykellerini de yerle bir etti ve acziyetle beraber cüceliklerini de dimağlara büyüüüük harflerle nakşetti.Ne mutlu ders alanlara.

 • Cemal Karaaslan

  26.3.2020 11:39:23

  Üstat hiçbir zaman beddua etmemiş yorumlara baktığımızda bazıları umumi müsibete sevinir bir tavır içinde masumların hukukunu her halükarda düşünmek gerekir

 • Abdulkadir

  25.3.2020 19:29:15

  Tabi KHK'lı vatandaşlarımızın durumuna üzülüyoruz elbette.Aileleri perişan hâldeler.Ülkemiz bir bütün olarak,zorlu bir süreçten geçiyor.Beterinden Rabbimize sığınıyoruz.En üzücü ve can alıcı nokta da;Ahmet kardeşimizin durumu.Babasının tutuklu,annesinin ise yasaklı durumu ve çocukları için ellerinden hiçbir şeyin gelmemesi,Ahmet'in de tedavi için geç kalması,hakikaten can alıcı mahiyette çok zor bi süreç.Düşünmek bile;insanı çok duygulandırıyor ve üzüyor.Rabbim;ülkemizin üzerindeki kara bulutların dağılmasını ve ülkemiz insanlarına;huzur,barış ve kardeş olabilme şuuru nasip eylesin,Amin!..

 • Metin

  25.3.2020 18:09:59

  Aklıma 15 Temmuz sonrası fütursuzca suçlu suçsuz ayırımı yapmadan diline geleni söyleyen, çalımlı çalımlı yürüyen, burunları kaf dağında olan ve burunlarından kıl aldırmayan, ne dediğinin farkında olmayan, birilerine yaranmak için ortalığı toza dumana katanlar geldi. Ne diyelim Allah büyük. Alma mazlumun ahını çıkar aheste, aheste.

 • Faruk çalışkan

  25.3.2020 16:24:50

  Maşallah barekallah size .dünyalık ne menfaatini var ki khk lıdan. Olmadığı halde hakkı ali tuttunuz. Şükran kesira

 • Ali

  25.3.2020 13:43:59

  Kaleminize sağlık kazım bey

 • Abdullah

  25.3.2020 12:47:19

  Zalimler için YAŞASIN CEHENNEM!!!

 • erhan

  25.3.2020 12:26:39

  Allah'ım, Mazlumların, masumların ahını yerde bırakma, yeryüzünde ki zalimlerin berzah aleminden gelecek zuriyetlerini dahi kurut, tüm zalimleri senin MÜZİL ve KAHHAR sıfatlarına havale ediyoruz. Rab'bim yeryüzünde ki zalimlerden biz razı değiliz sende ebediyen razı olma!

 • Kenan

  25.3.2020 11:25:05

  Evet Kazim bey ben de bir KHK lı öğretmenim yaşadığımız acıların tarifi yok... Ama bu süreç benden acıma duygusunu da aldı... ve bu musibete üzülmüyorum.... bize vebali gibi davrananlar şimdi kendileri gerçek vebaya yakalandı... Allah ne kadar büyük... bize yurtdışı yasağı konulurken gık cikarmayanlar şimdi bütün ülke yasaklı.... bunlar sadece Ahmet yavrumuzun değil daha nice Ahmet lerin Ayselerin ahhhlari ağıtları.... Zerre kadar acimiyorum... beni mazur görün.... icimdekini söylüyorum aksini yazarsam riyakarlik olur.... selametle

 • Ayse

  25.3.2020 11:09:01

  Benimde esim karantinada içerde tek başına küçük kızım 10 gündür uyumuyor ve babasını arıyor sürekli katilleri ve sapiklari çıkaracaklar bizide Allah çıkaracak ve sevdiklerimize kavuşturacak insallah çocukların ahi titretti arşı

 • Müjdat Bayar

  25.3.2020 10:44:42

  Rabbü'l Âlemîn her şeyi biliyor.Fazla söze ne hâcet!

 • Müslüm

  25.3.2020 08:21:43

  allah razı olsun abi. şahsen herşeyi allah'a havale ettim. gayr-ı bundan sonra zalimler düşünsün....men dakka dukka

 • Hüseyin İlhan

  25.3.2020 07:36:24

  İçimizi ısıtan haber salgın hastalık için aşı çalışması için haksızlığa uğrayan bir insanımızın muhatap alınmasıyla kör inatların,alikafaların sebep olduğu tahribata karşı bir adımın atılarak zulme karşı gedik açılmasıdır. İçimizi daraltan ise sabi bir evladımızında alilkafa ve taşlaşmış yüreklerin sebep olduğu bir canın daha ebedi aleme yolculuğudur. Eyyy diyerek sesleri kısılan,yüce rabbimizin verdiği akıl nimetini sadece kendinde sanan ebleh şunu iyi anlaki sen hiçsin.Sen ne kendine nede hüküm ettiğini sandıkalarına malik değilsin.Bir kör mikropla senin hükümlerini böyle tarumar edip yüzüne çarpan sulştanı kainata kulak ver.Haksızlıkalra devam etme,masumların canına kast etme diyor inşaallah rabbim anlamayı idrak eder.

 • Menduh

  25.3.2020 05:14:31

  Hak şerleri hayreyler Zannetme ki gayreyler Ârif onu seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler Erzurumlu ibrahim hakkı

 • Ahmet

  25.3.2020 04:43:52

  Sayın kazım bey inanınki ülkede on binlerce Ahmetler. Mustafalar var lakin sesi soluğu kesilmiş bu garipler ordusunu iktidar ve yandaşları görmesede kainatın sahibi ve herşeyin gücü elinde olan Rabbimiz görüyor biliyor ve ona göre muamele. Ediyor

 • Arif

  25.3.2020 02:35:50

  Gayretullaha çoktan dokundu. Haksızlık ve mezalime son verilmezse Allahın hazırladığı azap çok çetin olacaktır.

 • Pınar

  25.3.2020 00:23:58

  Benim eşim de bir KHK'lıydı ve üzüntüden kalp krizinden vefat etti benim ,evlatlarımın ahı da yerde kalmasın inşallah.

(*)

Namaz Vakitleri

 • İmsak

 • Güneş

 • Öğle

 • İkindi

 • Akşam

 • Yatsı