Click Here!
      "Gerçekten" haber verir 23 Nisan 2007

Eski tarihli sayılar

Görüş, teklif ve
eleştirilerinizi
okurhatti@yeniasya.com.tr
adresine bekliyoruz.
 

Spor

Zico sezon sonu bırakıyor

Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico, La Gazzetta Dello Sport'un haftalık dergisi 'Sport Week'e verdiği özel demecinde "Burada uzun süre kalacağımı sanmıyorum" dedi.

Brezilyalı hoca, Türk futbolu ve daha bir çok konuya da değinirken, hayalinde yatan takımı da açıkladı. Sport Week, uzun süre Japonya'da görev yapan ve ardından önemli bir kulübe transfer olan Zico'nun Fenerbahçe'yi şampiyonluğa taşıdığı belirtilirken, Brezilyalı hoca, Türkiye'nin en önemli ve en çok taraftarı olan bir kulübün başında görev yapmanın kolay olmadığını ancak çok popüler olan bir kulüpte görev yapmaktan dolayı mutlu olduğunu ifade etmiş.

Ajansspor'da yer alan habere göre, İtalya'da Udinese kulübünden sonra Japonya'ya giden Zico "Japonya'daki 15 yıllık görevim sonrasında Avrupa düzeyinde bir kulüpte görev yapmak istiyordum ve bana gelen teklife sıcak bakara kabul ettim. Ayrıca Türk futbolunu çok iyi ve yakından tanıyordum" derken, en üst düzey futbolun ise İngiltere, İtalya ve İspanya olduğunu belirtiyor.

Türkiye'de çok sabırlı olmak gerektiğini belirten Zico, görevde kaldığı süre içinde başarıyı yakalamak, ve sonuca gitmenin tek hedefi olduğunu belirtiyor. Ayrıca hayalinde Portekiz liginden Sporting kulübünde görev yapmak olduğunu ifade ederken, buna da neden olarak babasının küçük yaştan beri bu kulübe hayran ve taraftarı olmasını gösteriyor. Babasıyla birlikte küçük yaştan itibaren Sporting'in maçlarını radyodan dinlediklerini söyleyen Zico, babasının Portekiz'in kuzey bölgesinden olduğunu da belirtiyor.

Röportajında Fenerbahçe ile sözleşmesinin iki yıllık olduğunu belirten Zico, "Ancak çok iyi bildiğim bir nokta ise, eğer şampiyon olamazsak beni yeniden onaylamazlar. Ancak şampiyon olsak da benim kalacağım da söylenemez. Yani bu garantiyi veremem" diyor. Kendisini dövüşen bir horoza benzeten Zico, "Sahip olduğum güç, cesaret ve hırsın seviyesini çok iyi bildiğim için kritiklere alışığım" derken, Şampiyonlar Ligi'nden elendikten sonra çok ağır eleştirildiğini, aynı şeyin UEFA'dan elendikten sonra da devam ettiğini belirtirken sözlerine şöyle devam ediyor: "Ancak çalıştırdığım kulüp olarak Türkiye'nin en iyi hücumunu oynayan kulüp olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim." dedi.

23.04.2007

 
Sayfa Başı  Yazıcıya uyarla  Arkadaşıma gönder  Geri

 

Bütün haberler

Başlıklar

  Günün adamı Murat

  Zico sezon sonu bırakıyor

  Vural, teşvik primi iddiasına ateş püskürdü

  Napoli taraftarları Messi için para topluyor

  Her maç korku filmi

  Yattara şov yaptı


 Son Dakika Haberleri
Kadın ve Aile Dergisi Çocuk Dergisi Gençlik Dergisi Fikir Dergisi
Ana Sayfa | Dünya | Haberler | Görüş | Lahika | Basından Seçmeler | Yazarlar
Copyright YeniAsya 2004