Click Here!
      "Gerçekten" haber verir 08 Ocak 2008

Eski tarihli sayılar

Görüş, teklif ve
eleştirilerinizi
okurhatti@yeniasya.com.tr
adresine bekliyoruz.
 

Ekonomi

Dar gelirli sıkıntıya girdi

Tüketici Derneği (TÜKEDER) Başkanı Necati Yentürk, elektrik ve doğalgaza yapılan zamların dar gelirli insanları sıkıntıya soktuğunu söyledi.

KDV indirimlerini fiyata yansıtılmadığından da şikâyet eden Yentürk, "KDV indirimi çok olumlu bir gelişme; ancak işyerlerinin bu indirimleri vatandaşa yansıtmaması hoş olmayan bir durumdur" dedi.

Elektrik ve doğalgaza yapılan zamların dar gelirli insanları sıkıntıya soktuğunu dile getiren Yentürk, "Bir süredir ertelenen zamlar yeni yılla birlikte adeta bonbardıman şeklinde arka arkaya geldi. Asgarî ücret yüzde 4 civarında artrırılırken elektrik fiyatındaki artış yüzde 15'i geçmiştir. Ekonominin temel girdilerinden olan elektrik ve doğalgaza yapılan zamların hizmet ve üretim sektöründeki fiyatları etkilemesi kaçınılmazdır. Başta ulaşım olmak üzere birçok hizmet zamlanmıştır. Zam yağmuru sadece elektrik ve doğalgazla sınırlı kalmadı, harçlar da büyük miktarlarda artmıştır. Yoksulluk salt aileleri ilgilendiren bir konu değildir. Bireyssel yoksulluk ülkenin geleceğini de etkiler. Bu sebeple hükümetin insanımızın alım gücünün düştüğü ortamlarda yeni tedbirlerle yoksulluk sınırının altında yaşayan insanlara nefes alacak bir alan oluşturması zorunludur." diye konuştu.

/ BURSA

08.01.2008

 
Sayfa Başı  Yazıcıya uyarla  Arkadaşıma gönder  Geri

 

Bütün haberler

Başlıklar

  İran vanayı kapattı

  Artık sürpriz istemiyoruz

  Zamların faturası yine halka

  En düşük memur maaşı 959 YTL

  Dar gelirli sıkıntıya girdi

  2007'de ihracatın yarısı 10 ülkeye

  TCDD, özel sektöre açılıyor

  Şirket satışları rekor kırdı

  THY'den uluslararası onarım merkezi

  Sabancı, Migros'tan vazgeçti


 Son Dakika Haberleri