Click Here!
      "Gerçekten" haber verir 08 Ocak 2008

Eski tarihli sayılar

Görüş, teklif ve
eleştirilerinizi
okurhatti@yeniasya.com.tr
adresine bekliyoruz.
 

Ekonomi

TCDD, özel sektöre açılıyor

Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğü (TCDD), yatırımlarında özel sektörden destek istedi. TCDD; hızlı tren, demiryolu yapımı, mevcut hatların yenilenmesi, yeni merkezlerde lojistik köylerin inşası ile garların alışveriş merkezi şeklinde inşası ve işletilmesi için özel sektöre davet yolladı.

Hızlı tren, Marmaray gibi Türkiye'nin önemli projelerine imza atan TCDD, yatırımlarına özel sektörü dahil etmek için harekete geçti. Bunun içinde, garanti olarak TCDD'ye ayrılan bin 672 milyon YTL'lik ödeneği gösterdi.

Yatırımlarına YİD modeli ile devam etmeyi planlayan TCDD, ilk olarak özel sektöre projeleri hakkında bilgi verdi. TCDD, Ankara-İstanbul ve Ankara-Konya hızlı tren projeleri ile yapımı planlanan Burdur/Isparta-Antalya, Konya-Antalya, Bursa-Osmaneli Hızlı Tren Projesi, Trabzon-Erzincan/Erzurum, Konya-Mersin projeleri ile yatırımcıların pazarda ilk olma avantajlarını kullanabileceğine dikkat çekti.

Özel sektör için cazip projeler

TCDD, İstanbul Halkalı, İzmit Köseköy, Balıkesir Gökköy, Eskişehir Hasanbey, Aydın, Uşak, Denizli Kaklık, Mersin Yenice, Konya Kayacık, Kayseri Boğazköprü ve Erzurum Palandöken'de Lojistik Köy çalışmalarının devam ettiğini, lojistik köylerin öneminin ise her geçen gün arttığını vurguladı. Hızlı tren garlarını büyük alış veriş merkezi şeklinde inşa etmeyi planlayan TCCD, bu yatırımın da özel sektör için cazip projeler arasında yer aldığını kaydetti.

/ ANKARA

08.01.2008

 
Sayfa Başı  Yazıcıya uyarla  Arkadaşıma gönder  Geri

 

Bütün haberler

Başlıklar

  İran vanayı kapattı

  Artık sürpriz istemiyoruz

  Zamların faturası yine halka

  En düşük memur maaşı 959 YTL

  Dar gelirli sıkıntıya girdi

  2007'de ihracatın yarısı 10 ülkeye

  TCDD, özel sektöre açılıyor

  Şirket satışları rekor kırdı

  THY'den uluslararası onarım merkezi

  Sabancı, Migros'tan vazgeçti


 Son Dakika Haberleri