18 Mayıs 2009 ASYA'NIN BAHTININ MİFTAHI , MEŞVERET VE ŞÛRÂDIR İletişim Künye Abonelik Reklam Bugünkü YeniAsya!

Eski tarihli sayılar

Günün Karikatürü
Dergilerimiz

Yeni Asyadan Size

Toplantı haftası


A+ | A-

Bu hafta sonu, 23 Mayıs Cumartesi günü İstanbul’da yapılacak olan Temsilciler Toplantısı öncesinde, Kasım toplantısından bu yana gazetemizle ilgili olarak yaşanan bazı gelişmeleri birlikte hatırlayalım:

* Ergenekon soruşturmasındaki gelişmeleri dikkatli ve dengeli bir tavırla izlerken, bazı üst düzey gözaltıların tahliye ile sonuçlanmasındaki arkaplanı sorguladık ve operasyonun saptırılıp sulandırılmaması gereğini vurguladık. Ergenekon’la ilgili yorumlarımız, 19 Nisan tarihli Yeni Şafak’ta Kürşat Bumin’in takdirkâr ifadeler taşıyan yazısına konu olurken, bu yazıdan iktibasen başka gazete, internet sitesi ve TV haberlerine de yansıdı.

* 40. hizmet yılımıza girerken, geçen yılki “Ses getiren manşetler” ilâvemizin daha geliştirilmiş bir versiyonunu, “Vicdanın ve sağduyunun sesi” adını taşıyan bir ek olarak verdik.

* Şahs-ı manevînin gazeteye sahibiyetini gösteren 40 yıllık okuyucu röportajlarımız devam ediyor.

* Üstadın vefatının 49. vefat yıldönümü vesilesiyle 23 Mart gazetesini yine özel sayı olarak çıkardık. “İlâhî ikaz: kriz” eki verdik.

* 23 Mart’taki “Çıkış yolu Risale-i Nur’da” manşetimiz 25 Mart tarihli Radikal’de Türker Alkan’ın “Bediüzzaman’ın kurtuluş reçetesi” başlıklı köşe yazısına, ilâvemiz de aynı gün Cumhuriyet gazetesinde “Ekonomik kriz ilâhî ikaz” başlıklı geniş bir habere konu oldu.

* 18 Şubat’ta, Ergenekon sanığı Eruygur ve Tolon başta olmak üzere hasta olduğu belirtilen generaller için attığımız “Paşaları, bağımsız bir kurul muayene etsin” manşetinin ardından, konuyla ilgili olarak Adalet ve Sağlık Bakanlıklarınca soruşturma açıldığı belirtildi. 20 Şubat’ta Genelkurmay’ın haftalık basını bilgilendirme toplantısında GATA’ya sevklerle ilgili yayınlar, isim verilmeden “kötü niyet”le suçlandı. Aynı manşete Tolon’un Yeni Asya’ya ağır hakaretler savurarak verdiği tepki ise 18 Mart’ta birçok TV kanalıyla internet sitesinde, 19 Mart’ta da gazetelerde haber oldu. (Adalet Bakanlığı soruşturmasının akıbetiyle ilgili herhangi bir gelişme olmazken, Sağlık Bakanlığının Levent Ersöz’ün GATA’ya sevkinde usulsüzlük tesbit ederek, sevki yapan doktorlara uyarı ve kınama cezaları verdiği açıklandı.)

* Özbekistan’da Nur talebelerine yapılan baskıyı, 5 Mart’ta “Bu zulme engel olun” ve 8 Mayıs’ta “Risale-i Nur şiddeti reddeder” manşetleriyle gündeme taşıdık.

* 21 Nisan’da Kutlu Doğum Haftası vesilesiyle “Krizden çıkışta Peygamber yolu” adlı bir ek verdik.

* 1 Mayıs’tan itibaren Cuma günleri Elif ekini vermeye başladık. Okuyucularımıza nostalji yaşatan bu çalışma dolayısıyla çok olumlu değerlendirmeler aldık.

* Allah nasip ederse, 29 Mayıs’ta Fetih ilâvesi vereceğiz.

* Statükoyu hedef alan çıkışlarıyla dikkat çeken ve savcılık görevinden ayrılmak zorunda kalan Gültekin Avcı, 12 Mayıs’ta Yeni Asya’da yazmaya başladı. Avcı, Salı ve Cuma olmak üzere haftada iki gün yazacak.

* Mustafa Özcan’ın ayrılmasından sonra Halil İbrahim Can günlük, Umut Yavuz da fasılalı yazılarıyla devreye girdiler.

***

Pazar günü Neşriyat Komisyonu

Temsilciler Toplantısından sonra, 24 Mayıs Pazar günü Türkiye Neşriyat Komisyonu toplanacak. Büro sorumlularıyla temsilcilerimizin katılacağı toplantıda, gazete başta olmak üzere neşriyatımızla ilgili konular görüşülecek.

Bu çerçevede, 29 Mayıs Cuma günü vermeyi planladığımız Fetih ilâvesiyle, Ramazan ayı için düşündüğümüz üç kitaplık hediye seti (Ramazan-İktisat-Şükür Risâlesi, 100 Soruda Oruç ve 100 Soruda Zekât) hakkında da görüş alış verişinde bulunulacak.

Toplantıya katılacak olan temsilcilerimizin bu konularda da zihnî ön hazırlıklarını yapmış olarak gelmelerini rica ediyoruz.

18.05.2009

E-Posta: yeniasyadansize@yeniasya.com.tr


 
Sayfa Başı  Yazıcıya uyarla  Arkadaşıma gönder  Geri


Önceki Yazıları

  (11.05.2009) - Fetih ilâvesi

  (04.05.2009) - Elif mesajları

  (27.04.2009) - Elif dönüyor

  (20.04.2009) - Krizden çıkışta Peygamber yolu

  (13.04.2009) - Yine Yeni Asya farkı

  (06.04.2009) - Kutlu Doğum hediyesi

  (30.03.2009) - “İyi ki Yeni Asya var”

  (23.03.2009) - Dünden bugüne 23 Mart’lar

  (16.03.2009) - 23 Mart'a doğru

  (09.03.2009) - Yeni Asya ve seçim

Bütün yazılar

YAZARLAR

  Abdil YILDIRIM

  Abdullah ERAÇIKBAŞ

  Ahmet ARICAN

  Ahmet DURSUN

  Ahmet ÖZDEMİR

  Ali FERŞADOĞLU

  Ali OKTAY

  Atike ÖZER

  Cevat ÇAKIR

  Cevher İLHAN

  Elmira AKHMETOVA

  Fahri UTKAN

  Faruk ÇAKIR

  Fatma Nur ZENGİN

  Gökçe OK

  Gültekin AVCI

  H. Hüseyin KEMAL

  H. İbrahim CAN

  Habib FİDAN

  Hakan YALMAN

  Halil USLU

  Hasan GÜNEŞ

  Hasan YÜKSELTEN

  Hüseyin EREN

  Hüseyin GÜLTEKİN

  Kadir AKBAŞ

  Kazım GÜLEÇYÜZ

  M. Ali KAYA

  M. Latif SALİHOĞLU

  Mehmet C. GÖKÇE

  Mehmet KAPLAN

  Mehmet KARA

  Mehtap YILDIRIM

  Meryem TORTUK

  Mikail YAPRAK

  Murat ÇETİN

  Nejat EREN

  Nimetullah AKAY

  Osman GÖKMEN

  Osman ZENGİN

  Raşit YÜCEL

  Recep TAŞCI

  Rifat OKYAY

  Robert MİRANDA

  Ruhan ASYA

  S. Bahattin YAŞAR

  Saadet BAYRİ

  Saadet TOPUZ

  Said HAFIZOĞLU

  Sami CEBECİ

  Selim GÜNDÜZALP

  Semra ULAŞ

  Suna DURMAZ

  Süleyman KÖSMENE

  Umut YAVUZ

  Vehbi HORASANLI

  Yasemin GÜLEÇYÜZ

  Yeni Asyadan Size

  Zafer AKGÜL

  Ümit KIZILTEPE

  İbrahim KAYGUSUZ

  İslam YAŞAR

  İsmail BERK

  İsmail TEZER

  Şaban DÖĞEN

  Şükrü BULUT

Hava Durumu
Yeni Asya Gazetesi, Yeni Asya Medya Grubu Yayın Organıdır.
Kurumsal Linkler: Risale-i Nur Kongresi - Bediüzzaman Haftası - Risale-i Nur Enstitüsü - Yeni Asya Vakfı - Demokrasi100 - Yeni Asya Gazetesi - YASEM - Bizim Radyo
Sentez Haber - Yeni Asya Neşriyat - Yeni Asya Takvim - Köprü Dergisi - Bizim Aile - Can Kardeş - Genç Yaklaşım - Yeni Asya 40. Yıl
Reklam Linkleri: Risale Yorum- Risale Çocuk- Oktay Usta - Euro Nur - Fıkıh İnfo- Ahmet Maranki- Cevşen - Yeni Asya Barla - Makdis