"Gerçekten" haber verir 04 Mayıs 2009
Anasayfam Yap | Sık Kullanılanlara Ekle | Reklam | Künye | Abone Formuİletişim
ASYA'NIN BAHTININ MİFTAHI , MEŞVERET ve ŞÛRÂDIR

Eski tarihli sayılar

Görüş, teklif ve
eleştirilerinizi

adresine bekliyoruz.

 

Yeni Asyadan Size

Elif mesajlarıUzun bir aradan sonra, geçen Cuma günü ilk sayısını verdiğimiz Elif ekimizle ilgili olarak tebrik ve takdir mesajları aldık. Bu arada, ekin muhtevasında sanat-edebiyata daha fazla ağırlık verilmesini isteyen okuyucularımız oldu. Elif sizlerden gelecek görüş, talep ve tavsiyeler istikametinde şekillenip olgunlaşarak devam edecek. Bu vesileyle, emeği geçen bütün arkadaşlarımıza teşekkür ve tebriklerimizi sunuyor; gelen bazı mesajları sizlerle paylaşırken, katkılarınızın devamını bekliyoruz.

***

İsmetullah Güler: Elif’in geri dönüşüne sevindik. Ciddî bir ihtiyaç olduğuna inanıyorum. Bu sayede edebiyat ve san'atta yeni kalemleri görmüş olacağız.

Elif, yeni kalemlerin yetişmesine de vesile olacaktır. Genç kabiliyetler için bir zemin teşkil edecektir. Bir boşluğu dolduracaktır.

Esasında “Elif”in bir edebî mektep hüviyetine bürünüp, bilhassa lise ve üniversite çağlarındaki gençlere yönelik toplantı, sohbet, seminer ve derslerle zenginleştirilerek, bu şekilde bir altyapı teşkiline gidilirse çok daha faydalı olacağı kanaatindeyim.

Yazarlarının kimler olacağını henüz bilmiyorum. Ancak, kırk yıllık bir Yeni Asya okuyucusu olarak, Selâhaddin Yaşar gibi yazarların katılımıyla kurulacak bir heyetin nezaretinde çıkar ve düşünülen bu mektebin öncülüğü yapılırsa verimli olacağına inanıyorum.

Düşünce ve emek olarak hizmeti geçen zevatı tebrik ediyor, “Elif”in okuyucularımıza, camiamıza ve bilhassa gençlerimize hayırlı olmasını diliyor, selâm ve saygılarımı sunuyorum.

***

Duysal Tan: Yeni Asya gazetemizin çıkarmış olduğu haftalık “Elif” eki ilk olarak 1 Mayıs’ta verildi. Gazeteyi elime alır almaz orta sayfasını açıp, eke baktım. Gerek sayfa sayısı olsun, gerek muhteviyatı olsun, gerek bulmacası olsun, bu şekilde bir ek beklemiyordum. Bizi şaşırttınız açıkçası! Öyle tahmin ediyorum ki, ilerleyen sayılarda yapacağınız yayın hizmetiyle bizi daha çok şaşırtacaksınız. Artık Cuma günlerini hasretle bekleyeceğiz. Böyle bir ekin çıkarılmasında emeği geçen herkese şükran ve minnetlerimi sunarken, Üstadın yolunda saff-ı evvellerle çizilen ilk günkü misyondan hiç taviz vermediğiniz için de siz tüm Yeni Asya emektarlarına teşekkürlerimi arz ederim.

***

Mehtap Yıldırım: Öncelikle “Elif” ilâvesi hayırlı olsun. Bizim için merakla takip edeceğimiz bir ek olacak. Zira büyüklerimizden “Elif”’in medhini o kadar çok duyuyorduk ki, anlatırken o günlerdeki heyecanı yüreklerinde taşıyorlardı. Onları dinledikçe o günkü “Elif”i okumayı biz de çok istiyorduk. Buna istinaden âcizane bir önerim olacak. Yeni kuşağın merakını gidermek ve büyüklerimiz için de bir nostalji mahiyetinde Elif’in ilk sayısını (ya da sayılarını) yeniden çıkarmamız mümkün mü? Hem gençler, hem de büyüklerimiz için çok heyecan verici olacağını düşünüyorum.

***

Şahin Tokmak: Elif eki İnşaallah bir eksikliği doldurdu. Emeği geçenleri tebrik ederiz. İsmail Tezer kardeşimin 1111 kuvvetindeki 4 eliflere vesile olması dileğine amin diyoruz. Elif’te okuyucuya bir çağrı yapılabilir, eli kalem tutanların yazılarını göndermeleri istenebilir. Osman Zengin Ağabeyimizin listesini görünce insan Elif’in çok yüksek dereceli bir fakülte olduğunu anlıyor ve görüyor. Bu eksikliği tamamladığınız için sizlere binlerce teşekkür.

***

Bahar toplantısı 23 Mayıs’ta

2009 İlkbahar dönemi Temsilciler Toplantımız 23 Mayıs Cumartesi günü yine İstanbul’daki hizmet binamızda yapılacak.

Geçen yıl 8 Kasım’da yapılan güz toplantısından bu yana hizmetlerimizde meydana gelen gelişmelerin değerlendirilip, önümüzdeki dönemle ilgili müzakerelerin gerçekleşeceği toplantı için mahallerdeki istişare ve hazırlıkların şimdiden ikmal edilmesi hususunu dikkatlerinize sunuyoruz.

04.05.2009

E-Posta: yeniasyadansize@yeniasya.com.tr


 
Sayfa Başı  Yazıcıya uyarla  Arkadaşıma gönder  Geri


Önceki Yazıları

  (27.04.2009) - Elif dönüyor

  (20.04.2009) - Krizden çıkışta Peygamber yolu

  (13.04.2009) - Yine Yeni Asya farkı

  (06.04.2009) - Kutlu Doğum hediyesi

  (30.03.2009) - “İyi ki Yeni Asya var”

  (23.03.2009) - Dünden bugüne 23 Mart’lar

  (16.03.2009) - 23 Mart'a doğru

  (09.03.2009) - Yeni Asya ve seçim

  (02.03.2009) - 40. yıl mesajları

  (23.02.2009) - 40. yılda 40 bin kere tebrikler

 

Bütün yazılar

YAZARLAR

  Abdil YILDIRIM

  Abdullah ERAÇIKBAŞ

  Ahmet ARICAN

  Ahmet DURSUN

  Ahmet ÖZDEMİR

  Ali FERŞADOĞLU

  Ali OKTAY

  Atike ÖZER

  Cevat ÇAKIR

  Cevher İLHAN

  Elmira AKHMETOVA

  Fahri UTKAN

  Faruk ÇAKIR

  Fatma Nur ZENGİN

  Gökçe OK

  H. Hüseyin KEMAL

  H. İbrahim CAN

  Habib FİDAN

  Hakan YALMAN

  Halil USLU

  Hasan GÜNEŞ

  Hasan YÜKSELTEN

  Hüseyin EREN

  Hüseyin GÜLTEKİN

  Kadir AKBAŞ

  Kazım GÜLEÇYÜZ

  M. Ali KAYA

  M. Latif SALİHOĞLU

  Mehmet C. GÖKÇE

  Mehmet KAPLAN

  Mehmet KARA

  Mehtap YILDIRIM

  Meryem TORTUK

  Mikail YAPRAK

  Murat ÇETİN

  Nejat EREN

  Nimetullah AKAY

  Osman GÖKMEN

  Osman ZENGİN

  Raşit YÜCEL

  Recep TAŞCI

  Rifat OKYAY

  Robert MİRANDA

  Ruhan ASYA

  S. Bahattin YAŞAR

  Saadet BAYRİ

  Saadet TOPUZ

  Said HAFIZOĞLU

  Said HAFIZOĞLU

  Sami CEBECİ

  Selim GÜNDÜZALP

  Semra ULAŞ

  Suna DURMAZ

  Süleyman KÖSMENE

  Umut YAVUZ

  Vehbi HORASANLI

  Yasemin GÜLEÇYÜZ

  Yeni Asyadan Size

  Zafer AKGÜL

  Ümit KIZILTEPE

  İbrahim KAYGUSUZ

  İslam YAŞAR

  İsmail BERK

  İsmail TEZER

  Şaban DÖĞEN

  Şükrü BULUT

Sitemizle ilgili görüş ve önerileriniz için adresimiz:
Yeni Asya Gazetesi Gülbahar Cd. Günay Sk. No.4 Güneşli-İSTANBUL T:0212 655 88 59 F:0212 515 67 62 | © Copyright YeniAsya 2008.Tüm hakları Saklıdır

Kurumsal Linkler:
Bediüzzaman Haftası - Risale-i Nur Enstitüsü - Yeni Asya Vakfı - Demokrasi100 - Yeni Asya Gazetesi - YASEM - Bizim Radyo
Sentez Haber - Yeni Asya Neşriyat - Yeni Asya Takvim - Köprü Dergisi - Bizim Aile - Can Kardeş - Genç Yaklaşım - Yeni Asya 40. Yıl

Reklam Linkleri:
Risale Yorum- Risale Çocuk- Oktay Usta - Euro Nur - Fıkıh İnfo- Ahmet Maranki- Cevşen - Yeni Asya Barla - Makdis