29 Haziran 2009 ASYA'NIN BAHTININ MİFTAHI , MEŞVERET VE ŞÛRÂDIR İletişim Künye Abonelik Reklam Bugünkü YeniAsya!

Eski tarihli sayılar

Günün Karikatürü
Dergilerimiz

Yeni Asyadan Size

Tatil ve gazeteniz


A+ | A-

Tatil ve dinlenme mevsimi olarak görülen yaz aylarında özellikle büyük şehirlerden küçük yerleşim birimlerine doğru akan bir hareketlilik yaşanır. Okulların kapanması ile birlikte başlayan turistik gezi ya da sıla-ı rahim amaçlı bu yer değiştirmeler yaz boyunca devam eder. Yayıncılar açısından bakıldığında bu hareketlilik, genelllikle gazete tirajlarına da olumsuz yönde yansır. Bu bakımdan yaz ve tatil ayları yayıncıları pek sevindirmez. Tiraj kayıplarından en çok da bizim gibi abonelik ve elden dağıtım usulüyle okuyucusuna ulaşan gazeteler nasibini alır. Okuyucu, ya tatil hengâmesiyle, ya da gittiği ücra bir yerde gazetesini bulamaz ve gazetesiyle buluşamaz.

Yaz kayıplarını önlemek ve gittiği yerde gazetemizi okuyucusu ile buluşturmak için gerekli tedbirler alındı. Abone ve Dağıtım Servisimiz, yaz münasebeti ile yer değiştirmek durumunda kalan okuyucularımızın gittikleri yere gazetesini ulaştırma hazırlığı yaptı. Okuyucularımız gittikleri yerin adresini Abone ve Dağıtım Servisine bir telefonla bildirmeleri halinde gazetelerine birkaç gün içinde ulaşmaları mümkün olacak. Servis yetkilileri, bu hizmetin Yay-Sat Dağıtım şirketi kanalıyla gazete giden yerlere verilebileceğini kaydedip, gazete istenecek yerin bayi kod numarasının önceden öğrenilmesinin gerektiğini belirtiyorlar.

Bu açıdan tatile gidecek abonelerimize bir çağrımız olacak: Lütfen adres değişikliğinizi bize bildiriniz. Bizler sizlere elimizden geldiğince ulaşmak ve beraberliğimizi kesintisiz sürdürmek istiyoruz..

***

Kampanya heyecanı

Üç kitaplık Ramazan seti ile ilgili hazırlıklar da, oluşan heyecan dalgası da gün geçtikçe hız kazanıyor. Şevke medar olan ve gönülleri buluşturan Nevşehir buluşması yurt çapına yayılıyor. Benzer formatta bir toplantı da Ege Bölgesi temsilci ve neşriyat sorumlularının katılımıyla İzmir’de gerçekleşecek. 5 Temmuz tarihinde yapılacak olan toplantıya müessesemizi temsilen Yeni Asya A.Ş. Genel Müdürü Recep Taşcı ve yazarımız Şaban Döğen de katılacaklar.

***

Ramazan sayfası

Üç ayların girmesi ile Ramazan hazırlıkları da hız kazandı. Önceki haftalarda Ramazan sayfası için bir duyuruda bulunmuştuk. Bu duyurumuzu tekrarlamak istiyoruz.

Babıali'de Yeni Asya ile birlikte başlayan güzel bir gelenek olan ve bugün pekçok gazete tarafından benimsenen Ramazan sayfamız her yıl farklı bir şekil ve muhteva ile öne çıkıyor.

Önemli bir bölümü eli kalem tutan okuyucularımızın katkılarıyla hazırlanan sayfamız için, aynı çağrıyı tekrarlamak istiyoruz. Çağrımız hem geçen yıllarda sayfamıza katkıda bulunan, hem de bu sene için hazırlık yapmış eser sahipleri için geçerli. Ramazan sayfasının mânâ ve muhtevasına uygun çalışmalarınızı Ağustos’un ilk haftasında elimizde olacak şekilde bekliyoruz. Mümkünse bilgisayar ortamında yazılmış, Ramazan sayfası formatına uygun, kısa, öz ve çarpıcı, tefekküre dayalı düz yazı, şiir ve fotoğraf çalışmalarınızı ramazan@yeniasya.com.tr adresine bekliyoruz.

***

Yeni Asya farkı

Medyada güven unsurunun kaybolduğu, düzmece bazı masa başı haberlerin kişi ve kuruluşların hayatını kararttığı basın dünyasında Yeni Asya “gerçekten haber vermeye” devam ediyor. Kul hakkı olarak gördüğü kişi haklarına saygıyı, insanlara hakaret etmeden fikre fikirle cevap vermeyi şiar edinmiş olan Yeni Asya doğruluk ve dürüstlüğü ile de kendisine duyulan güveni boşa çıkartmıyor. 40 yıllık mazisinin ona sağladığı itibarlı konum, basın meslek kuruluşlarınca da teyid ediliyor. Basın Konseyi, kendilerine ulaşan şikâyetlerle ilgili son beş yıllık kararları açıkladı. Yeni Asya için dört şikâyetin geldiği, dördünün de yersiz bulunduğu listede, diğer gazetelerin hatırı sayılır bir uyarı ve kınama cezası aldıkları görüldü. Bu rapor bir kere daha Yeni Asya'nın, hak ve hukuka dayanan yayın çizgisinin tasdiki oldu.

Hepinize iyi haftalar dileğiyle...

29.06.2009

E-Posta: yeniasyadansize@yeniasya.com.tr


 
Sayfa Başı  Yazıcıya uyarla  Arkadaşıma gönder  Geri


Önceki Yazıları

  (22.06.2009) - Temsilcilerimizle buluştuk

  (15.06.2009) - Ramazan seti buluşması

  (08.06.2009) - Gündem Ramazan

  (01.06.2009) - Nice fetihlere

  (25.05.2009) - Toplantının ardından

  (18.05.2009) - Toplantı haftası

  (11.05.2009) - Fetih ilâvesi

  (04.05.2009) - Elif mesajları

  (27.04.2009) - Elif dönüyor

  (20.04.2009) - Krizden çıkışta Peygamber yolu

Bütün yazılar

YAZARLAR

  Abdil YILDIRIM

  Abdullah ERAÇIKBAŞ

  Ahmet ARICAN

  Ahmet DURSUN

  Ahmet ÖZDEMİR

  Ali FERŞADOĞLU

  Ali OKTAY

  Atike ÖZER

  Cevat ÇAKIR

  Cevher İLHAN

  Elmira AKHMETOVA

  Fahri UTKAN

  Faruk ÇAKIR

  Fatma Nur ZENGİN

  Gökçe OK

  Gültekin AVCI

  H. Hüseyin KEMAL

  H. İbrahim CAN

  Habib FİDAN

  Hakan YALMAN

  Halil USLU

  Hasan GÜNEŞ

  Hasan YÜKSELTEN

  Hüseyin EREN

  Hüseyin GÜLTEKİN

  Kadir AKBAŞ

  Kazım GÜLEÇYÜZ

  M. Ali KAYA

  M. Latif SALİHOĞLU

  Mehmet C. GÖKÇE

  Mehmet KAPLAN

  Mehmet KARA

  Mehtap YILDIRIM

  Meryem TORTUK

  Mikail YAPRAK

  Murat ÇETİN

  Nejat EREN

  Nimetullah AKAY

  Osman GÖKMEN

  Osman ZENGİN

  Raşit YÜCEL

  Recep TAŞCI

  Rifat OKYAY

  Robert MİRANDA

  Ruhan ASYA

  S. Bahattin YAŞAR

  Saadet BAYRİ

  Saadet TOPUZ

  Said HAFIZOĞLU

  Sami CEBECİ

  Selim GÜNDÜZALP

  Semra ULAŞ

  Suna DURMAZ

  Süleyman KÖSMENE

  Umut YAVUZ

  Vehbi HORASANLI

  Yasemin GÜLEÇYÜZ

  Yeni Asyadan Size

  Zafer AKGÜL

  Ümit KIZILTEPE

  İbrahim KAYGUSUZ

  İslam YAŞAR

  İsmail BERK

  İsmail TEZER

  Şaban DÖĞEN

  Şükrü BULUT

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Mehmet Kutlular’ın STV Haber’deki programını izlemek için tıklayın.
Dergilerimize abone olmak için tıklayın.
Hava Durumu
Yeni Asya Gazetesi, Yeni Asya Medya Grubu Yayın Organıdır.