"Ümitvar olunuz, şu istikbal inkılâbı içinde en yüksek gür sada İslâm'ın sadası olacaktır."

Piyasalar

“Sessiz olun, çıkarınız elden gider!”

Süleyman KÖSMENE
16 Kasım 2023, Perşembe
Ergin Boz: “Bu İsrail zulmü neye dayanıyor? Bu ne hoyratlık?”

Sessiz Olun!

Netanyahu, Arap ülkelerine “sessiz olun!” diyor. “Çıkarlarınızı korumak istiyorsanız tek bir şey yapmalısınız; sessiz kalın …” Bu nasıl bir tehdittir. Nasıl bir parmak sallamaktır. 

Anlaşılıyor ki, İsrail yalnız değildir! Öldürme ve katliamı İsrail ortaklarıyla birlikte yapıyor. 

Arap liderleri de zaten sessiz sessiz izliyorlar. Zalim de sadece sadist ve kör hissiyatına dayanarak vuruyor. Oysa yaşama hakkı her dinde olduğu gibi Yahudilikte de temel haklardandır. Tevrat da bunu korur. Yamyamlarda bile bu hakkı görmezden gelen bir anlayış yoktur.

Ama gözü kör olası kin, husumet, kibir, sadizm gibi kör duygular vardır ki, katliamdan zevk alır. Bunu bir başarı gibi algılar. Ve vurdukça, karşısında “dur!” diyen de olmayınca, arkada sana güç veren odaklar da olursa… Sıkıntı yoktur; vurursun!

Ayet Şu Vahşilerden Bahsediyor. 

Filistin’in mazlum halkı bu belaya maruz kalıyorlar, belayı imanlarıyla taşıyorlar. Teslim ve tevekkülleri var. Allah’a dayanıyorlar. Allah’ın zalimden haklarını alacağından eminler. 

Bu beladan kurtulmak için ellerinde meşru silahları yok. Savunma güçleri yok. Destekçileri yok. Ölüme karşı silahsız ve minik elleriyle karşı koyuyorlar. Silahsız mücahitler.   

Sadece bu görüntü bile rahmeti mazlum üzerine celp etmeye, gazabı zalim üzerine çekmeye yeter. Silahları yok, kinleri yok, dostları yok, güçleri yok çünkü. 

İnsan bir kör karıncayı bile ezerken üzüntü duyuyor, gözleri yaşarıyor. İnsanın hiçbir canı üzmeye, ezmeye, öldürmeye eli varmaz. Ya insanı? Ya katliam serisi halinde öldürülen masum insanları öldürmeye eli nasıl varır? Vicdanı nasıl el verir?

Kur’an diyor ki, “İşte bu nedenle İsrâiloğulları'na şöyle yazmıştık: Kim, bir cana veya yeryüzünde bozgunculuk çıkartmaya karşılık olmaksızın, haksız yere bir cana kıyarsa, bütün insanları öldürmüş gibi olur. Her kim bir canı kurtarırsa, bütün insanları kurtarmış gibi olur.”1 

İlginçtir, bu ayet İsrailoğullarına hitap ediyor. Şimdilerde savunmasız insan öldüren şu vahşilerden bahsediyor. Günahsız bir tek bebeğe kıymakla bütün insanlara kıyan canilerden... 

Çıkarınız Elden Gider mi?

Filistin meselesinin karanlık yüzleri de vardır. Arkada ne global katiller mevcuttur. Büyük ülkeler bile bu Siyonist oyunlara alet olmuşlar. Bir avuç masumun Gazze’de sıkıştırılması boşuna değildir. 

Filistin devletinin kendi vatandaşlarını korumaya dönük askerî, diplomatik, siyasî hiçbir gayretinin olmayışı ilginç değil mi? Filistin devletinin kendi vatandaşlarını koruma ve savunma hakkı yok mudur? Peki neden savunmuyor?   

Belki de Hamas denen o örgütün içine MOSSAD sızmıştır. Öyle ya… Su uyur, düşman uyumaz. Hamas’ın attığı o ilk füzelerden MOSSAD’ın haberi yok muydu? Yoksa atılmasını istiyor, fırsat mı gözetiyordu?

Belki o bölgede savaşı kızıştıran uluslararası silah tüccarları. Veya hangi zındıka komitesi var kim bilir. Belki de dünyaya kötülüğü hâkim kılmak isteyen hangi kötü güçler o bölgeyi ateş çemberine çevirdiler. BOP’tan Büyük İsrail projesine kadar, ne plânlar dönüyor orada, kim bilir?  

Dünyanın sessiz oluşu, bu global böyük güçlerden korktukları için midir? 

Öyle ye, “çıkarınızı korumak istiyorsanız sessiz olun” uyarısı boşuna değildir! 

Allah böyle insî şeytanların şerlerinden bütün masumları korusun. Âmin. 

Dipnot:

1- Maide Suresi: 32

Okunma Sayısı: 2676
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haber ve yazıların tüm hakları Yeni Asya Gazetesi'ne aittir. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar

(*)

(*)

(*)

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. İstendiğinde yasal kurumlara verilebilmesi için IP adresiniz kaydedilmektedir.
 • Coşkun

  16.11.2023 23:38:09

  Hamas, stratejik olmayan bir hareketle binlerce kişinin ölümüne ve Gazze'nin yerle bir edilmesine yol açmadı mı? Hamas bu saldırıdan ne tür bir kazanç elde etti acaba? Burada İsrail'i aklamıyorum. İsrail tıynetinin icabı her türlü vahşiliği acımasızca yapıyor. Hamas, İsrail ve Filistin arasındaki sorunu çözecek kapasitede bir örgüt mü? Mesela Hamas bir öldürürken, İsrail cevap olarak 100 kişiyi öldürüyor. Bu kâr mı zarar mı? Kudüs, Mescidi Aksa sorunu ve işgal edilen diğer yerlerin işgali meselesinde daha farklı bir strateji uygulanamaz mı? Çözüm olmayan ve büyük yıkımlara sebep olan bu saldırılara son verip başka bir çözüm bulunamaz mı? İslam dünyası ortak bir strateji ve planla uluslararası arenada İsrail'e karşı baskı yaparak bu iş çözülemez mi?

 • S.topuz

  16.11.2023 16:51:57

  Bu Filistin- Gazze VAHŞETİNİ, KATLİAMLARINI YAPANLAR İNSAN OLAMAZLAR! HAYVAN DESEM , HAYVANLARA Bile HAKARET OLUR. ALLAH c.c KAHHAR ism-i CELÂLİYLE kahru perişan eylesin en kısa zamanda inşaallah, Amiiin! Zalimler ve KATİLLER için, yaşasın CEHENNEM!... 🌷🤲🌷❤😪😤😡🕊🕊🕊🌙☝️🇵🇸

(*)

Namaz Vakitleri

 • İmsak

 • Güneş

 • Öğle

 • İkindi

 • Akşam

 • Yatsı