27 Ocak 2010 ASYA'NIN BAHTININ MİFTAHI , MEŞVERET VE ŞÛRÂDIR Mobil İletişim Künye Abonelik Reklam Bugünkü YeniAsya!

Eski tarihli sayılar

Günün Karikatürü
Gün Gün Tarih
Dergilerimiz

Osman ZENGİN

“Sentez haber”den haberiniz var mı?


A+ | A-

Gazetemiz Yeni Asya; neşir hayatına başladı başlayalı, münasebetimizin olduğu her mahfilde, kırk senedir onu nazarlara verip, tahşidat yaparak, ya tanınıp bilinmesine, ya da abone olunmasına vesile olmuşuzdur Elhamdülillah. Çünkü dâvâmızın sesi olan gazetemiz vasıtasıyla, binlerce kişi Risâle-i Nur hakikatlerine kavuşmuştur. Bunun hem şahidi olmuş, hem de çok duymuşuzdur.

Ama, bu dâvânın, cemaatin mensubu olup da, gazete almakta gevşek davrananları hiç anlamamışımdır. Eskiden; ikazla, izahla, iknayla, böylelerini gazete almaya teşvik edip, aldırırdık da. Fakat, son senelerde teknolojinin ilerlemesiyle ortaya çıkan internet sayesinde, gazetelerin, artık buralardan da, okunması mümkün hâle gelmiş durumda. Hatta, bu işlerin yeni yeni başladığı ilk günlerde bir arkadaşımıza gazete alıp almadığını sorduğumda, ”Hem alıyorum, hem de internetten okuyorum” dediği zaman şaşırmıştım “Böyle nasıl oluyor acaba?” diye. Tabiî, daha sonraları bu iş yaygınlaşıp, intişar edince nasıl olduğunu biz de öğrendik.

Günümüzde artık, internet gazeteleri ve haber siteleri de yaygınlaşmış olarak devam etmektedir. Bizim gazetemiz Yeni Asya da, bu gelişmelerin neticesinde internetten okunduğu gibi (ki, yurt dışında olanlar bunun nasıl bir nimet olduğunu çok iyi bilir), birkaç senedir de, kendi bünyesinde ihdas ettiği, son birkaç aydır da yenilenerek çok güzel bir hâle gelen “sentez haber” ile, bu sahada da iddiâlı ve güzel bir adım atmıştır. Tabiî, herkes internet kullanmayabilir, ama internet kullananların da “sentez haber”den haberi var mı bilmem? Bu sitemiz, gerek son dakika haberleri olsun, gerek diğer aktüalite, ekonomi vs. gibi şeyler olsun, hepsinden ânında haber vermektedir.

Gerçekten de, kardeşlerimiz 7 gün 24 saat siteyi canlı tutarak, okuyucularının takdirini kazanmışlardır. Eğer haberdar olmayan varsa, en basit yol olan ”google” arama motoruna “sentez haber” yazarlarsa, karşılarına güzel sitemiz geliverir hemen. Yeni Asya ekolünün hakikî bir takipçisi olan sitemizin, genel olarak Yeni Asya gazetesi rahatlığında bir görüntüsü olduğu gibi, reklâmlarında dahi pespayelik vs. görünmemektedir. Hani Yeni Asya, nasıl “evinize rahatlıkla götürebileceğiniz bir gazete” ise, sentez haber de o şekilde ”rahatlıkla açılıp okunacak bir site”dir.

İnternet haber sitelerinden bahsederken, bu arada şunu da söyleyeyim. Bir çok site gazetemizi “gazete başlıkları” köşesine alıp yayınlıyor. Bazıları da yazarlarımızı iktibas ediyorlar. Son birkaç aydır yayına başlayan “www.tumkoseyazilari.com” diye bir site var. Sitede bizim gazete ve yazarlarımız tamamıyla verildiği gibi, ilk üç sayfada da gazete yazarlarından numuneler veriliyor. Bazen bu ilk üç sayfada bizim yazarlarımızı da veriyorlardı. Site yöneticileri ile muhaveremiz neticesinde sağ olsunlar şimdi, hemen hemen her gün, artık bizden birkaç yazara da yer veriyorlar. Kendileriyle haberleşmelerimizde tebrik ettiğim gibi, yine buradan da tebrik ediyorum. Tabiî, bu biraz da kadirşinaslık ve idrak etme meselesi. Yeni Asya’nın mevcud tirajı, şişme ve şişirme olmadığından, okuyucu sayısını, görünen günlük tirajından ziyade, en az 10 ile çarpmak lâzımdır.

27.01.2010

E-Posta: osmanzengin@yeniasya.com.tr


 
Sayfa Başı  Geri


Önceki Yazıları

  (25.01.2010) - Gençlerle beraber olmak

  (20.01.2010) - Kardeşlik diyenler, bu kitabı okumalı!

  (19.12.2009) - Hasta ziyaretine ne götürelim?

  (13.12.2009) - Milletin ’ahı’ tutar

  (12.12.2009) - Silâhlandınız mı?

  (27.11.2009) - Kurban Bayramının kurbanlıkları nereye kayboldu?

  (21.11.2009) - Bu yazıyı okurken sıkı durun!

  (19.11.2009) - Bayram Ağabey diyor ki...

  (17.11.2009) - Peşpeşe vefatlar ve tevafuklu bir vefat haberi

  (15.11.2009) - Şaban Döğen’den “mesaj” var!

Bütün yazılar

YAZARLAR

  Abdil YILDIRIM

  Abdullah ERAÇIKBAŞ

  Ahmet ARICAN

  Ahmet DURSUN

  Ahmet ÖZDEMİR

  Ali FERŞADOĞLU

  Ali OKTAY

  Ali Rıza AYDIN

  Atike ÖZER

  Baki ÇİMİÇ

  Cevat ÇAKIR

  Cevher İLHAN

  Elmira AKHMETOVA

  Fahri UTKAN

  Faruk ÇAKIR

  Fatma Nur ZENGİN

  Gökçe OK

  Gültekin AVCI

  H. Hüseyin KEMAL

  H. İbrahim CAN

  Habib FİDAN

  Hakan YALMAN

  Halil USLU

  Hasan GÜNEŞ

  Hasan YÜKSELTEN

  Hüseyin EREN

  Hüseyin GÜLTEKİN

  Kadir AKBAŞ

  Kazım GÜLEÇYÜZ

  M. Ali KAYA

  M. Latif SALİHOĞLU

  Mehmet C. GÖKÇE

  Mehmet KAPLAN

  Mehmet KARA

  Mehtap YILDIRIM

  Meryem TORTUK

  Mikail YAPRAK

  Murat ÇETİN

  Muzaffer KARAHİSAR

  Nejat EREN

  Nurullah AKAY

  Osman GÖKMEN

  Osman ZENGİN

  Raşit YÜCEL

  Recep TAŞCI

  Rifat OKYAY

  Robert MİRANDA

  Ruhan ASYA

  S. Bahattin YAŞAR

  Saadet BAYRİ

  Saadet TOPUZ

  Said HAFIZOĞLU

  Sami CEBECİ

  Selim GÜNDÜZALP

  Semra ULAŞ

  Suna DURMAZ

  Süleyman KÖSMENE

  Umut YAVUZ

  Vehbi HORASANLI

  Yasemin GÜLEÇYÜZ

  Yasemin YAŞAR

  Yeni Asyadan Size

  Zafer AKGÜL

  Ümit KIZILTEPE

  İbrahim KAYGUSUZ

  İslam YAŞAR

  İsmail BERK

  İsmail TEZER

  Şaban DÖĞEN

  Şükrü BULUT

Dergilerimize abone olmak için tıklayın.
Hava Durumu

Yeni Asya Gazetesi, Yeni Asya Medya Grubu Yayın Organıdır.
Kurumsal Linkler: Risale-i Nur Kongresi - Bediüzzaman Haftası - Risale-i Nur Enstitüsü - Yeni Asya Vakfı - Demokrasi100 - Yeni Asya Gazetesi - YASEM - Bizim Radyo
Sentez Haber - Yeni Asya Neşriyat - Yeni Asya Takvim oktay usta yemek tarifleri Köprü Dergisi - Bizim Aile - Can Kardeş - Genç Yaklaşım - Yeni Asya 40. Yıl