17 Haziran 2009 ASYA'NIN BAHTININ MİFTAHI , MEŞVERET VE ŞÛRÂDIR İletişim Künye Abonelik Reklam Bugünkü YeniAsya!

Eski tarihli sayılar

Günün Karikatürü
Dergilerimiz

Sami CEBECİ

www.asyanur.info sitesine mesaj var


A+ | A-

“Bir gâye-i hayal olmazsa, yahut nisyan basarsa, ya tenâsi edilse; elbette zihinler enelere dönerler, etrafında gezerler” diyen Bediüzzaman, yüksek ideâl ve hedeflere yönelmemizi telkin ediyor.

Allah’ın rızâsı dairesinde, milletin imanını taklitten tahkik mertebesine çıkararak, hem dünya hem de âhiret saadetini elde etmelerini kendine bir misyon edinen Üstad Hazretleri, telif ettiği eserleri ve onu okuyan talebeleri vasıtasıyla bu hedefine büyük ölçüde ulaşmıştır.

Başta, Nur dershaneleri olmak üzere, seminer, konferans, panel, kongre ve çeşitli yayınlarla iman ve tebliğ hizmetini yerine getiren Nur Talebeleri, binlerce internet sitesiyle de insanlığın imdadına koşmaya çalışıyor.

Bu cümleden olarak, önceleri bir gaye-i hayal tarzında düşündüğümüz ve daha sonra Allah’ın yardımıyla kurmaya muvaffak olup, Almanya üzerinden yayın yapmaya başladığımız www.asyanur.info Risâle sitesi, iki buçuk aydır hizmet vermeye devam ediyor. Risâle dersleri, tefekkür penceresi, Risâle seminerleri ve muhtelif makalelerle zenginleştirilen sitemiz genel kabul gördü. Şimdilik yedi bin civarında insan sitemizden hizmet aldı. Allah’a ne kadar şükretsek azdır.

Siteye girip istifade edenlerden bir kısmı, ziyaretçi bölümüne girerek duygu ve düşüncelerini ifâde etti. Hem bir numune, hem bir karşı teşekkür makamında onlardan bazılarını sizinle paylaşmak arzu ettik.

Amerika’dan Muhammed: “Allah sizlerden râzı olsun. Risâlelerin daha iyi anlaşılmasına vesile oldunuz. Sizleri kutluyorum.”

Serkan Dağlı: “Tebrikler. Tasarım güzel. Bundan iyisi can sağlığı. Allah’ın (cc) daha nice hayırlı hizmetler nasip etmesi duâ- sıyla..”

Tolga: “Cenâb-ı Hak yaptığınız hizmetlerin devamını getirsin. Videoları bütün dünyanın izlemesi de insana ayrı bir tat veriyor, Elhamdülillâh..”

Celâl: “Bu zamanda insanlığın böyle kötü gidişi nereye dediğimiz günlerde, gerçekten sımsıkı sarılacağımız bir dostun olması, bir kitabımızın olması ve sizler gibi insanların olması ne güzel.”

Gökçe Ok: “Cenâb-ı Hak hizmetlerinizde muvaffakiyetler nasip etsin, İnşallah. Selâm ve duâ ile...”

Nurullah Özer: “Asyanur Kültür Merkezi ve İnternet sitesinin hayırlar getirmesi, Risâle-i Nurların değişik kitlelere duyurulmasında önemli hizmetler etmesi duâsı ile hayırlı olsun.”

Ahmet Özdemir: “Asya Nur mekteb-i irfânı, Nur camiasına hayırlı olsun. Nice Nur hizmetlerinde bulunmak duâ ve temennisiyle...”

Mustafa Erünsal: “Nasılsınız abi? Site güzel. Zamanla İnşallah daha iyi olur. Dersleri takip etmesi için Rusya’daki arkadaşa adresi verdim. Artık hizmete zaman ve mekân mâni olamıyor.”

Şahin Tokmak: “Allah sayınızı arttırsın. Burada eğer teknik açıdan sıkıntı yoksa, diğer abi ve kardeşlere de yer verilsin ki, birlik, beraberlik, ihlâs, uhuvvet ve dayanışmaya ayna olsun. Bizler de o aynaya yansıyan nurlardan istifâde edelim. Üstad, bu dâvânın hadimlerini alkışlıyor. Ben de sizleri Kırşehir’den alkışlıyorum. Bu alkış, tebrik mânâsında. Maddeten yanınızda olamasak da mânen yanınızdayız mânâsındadır. Hepinizi Allah için seviyoruz. Allah râzı olsun.”

Emre: “Hepinizden Allah râzı olsun. İyi ki varsınız.”

Hayati: “Allah (cc) râzı olsun.”

Evet, gelen mesajlar böyle. Bunlar, bizim hem şevkimizi kamçılıyor, hem de isabetli bir iş yaptığımızı teyit ediyor. Tebrik bâbından olan mesajlar için teşekkür ediyor, temenni tarzında olanlar için de İnşallah, diyoruz.

Cenâb-ı Hak, son nefesimize kadar bu kudsî iman ve Kur’ân hizmetinde hepimizi âzâmî ihlâs, sadâkat, tesânüd ve istikamet dairesinde istihdam etsin, İnşallah.. Âmin, âmin, binler âmin...

17.06.2009

E-Posta: sami-cebeci@hotmail.com


 
Sayfa Başı  Yazıcıya uyarla  Arkadaşıma gönder  Geri


Önceki Yazıları

  (10.06.2009) - Nur mesleğinde ihlâs, sadâkat ve tesânüd

  (03.06.2009) - Afyon ve Uşak hattı

  (20.05.2009) - 23 nolu koltuk

  (13.05.2009) - www.asyanur.info Hizmet sitesi

  (06.05.2009) - Kudsî bir dâvâya vakfedilmiş hayatlar

  (29.04.2009) - Seyyar dershaneler

  (23.04.2009) - Yeni Asya okuyucu buluşmaları

  (16.04.2009) - Küresel ahlâk

  (08.04.2009) - Bursa’da Bediüzzaman coşkusu

  (01.04.2009) - Risâle dersleri ve seminerler sitesi başlarken

Bütün yazılar

YAZARLAR

  Abdil YILDIRIM

  Abdullah ERAÇIKBAŞ

  Ahmet ARICAN

  Ahmet DURSUN

  Ahmet ÖZDEMİR

  Ali FERŞADOĞLU

  Ali OKTAY

  Atike ÖZER

  Cevat ÇAKIR

  Cevher İLHAN

  Elmira AKHMETOVA

  Fahri UTKAN

  Faruk ÇAKIR

  Fatma Nur ZENGİN

  Gökçe OK

  Gültekin AVCI

  H. Hüseyin KEMAL

  H. İbrahim CAN

  Habib FİDAN

  Hakan YALMAN

  Halil USLU

  Hasan GÜNEŞ

  Hasan YÜKSELTEN

  Hüseyin EREN

  Hüseyin GÜLTEKİN

  Kadir AKBAŞ

  Kazım GÜLEÇYÜZ

  M. Ali KAYA

  M. Latif SALİHOĞLU

  Mehmet C. GÖKÇE

  Mehmet KAPLAN

  Mehmet KARA

  Mehtap YILDIRIM

  Meryem TORTUK

  Mikail YAPRAK

  Murat ÇETİN

  Nejat EREN

  Nimetullah AKAY

  Osman GÖKMEN

  Osman ZENGİN

  Raşit YÜCEL

  Recep TAŞCI

  Rifat OKYAY

  Robert MİRANDA

  Ruhan ASYA

  S. Bahattin YAŞAR

  Saadet BAYRİ

  Saadet TOPUZ

  Said HAFIZOĞLU

  Sami CEBECİ

  Selim GÜNDÜZALP

  Semra ULAŞ

  Suna DURMAZ

  Süleyman KÖSMENE

  Umut YAVUZ

  Vehbi HORASANLI

  Yasemin GÜLEÇYÜZ

  Yeni Asyadan Size

  Zafer AKGÜL

  Ümit KIZILTEPE

  İbrahim KAYGUSUZ

  İslam YAŞAR

  İsmail BERK

  İsmail TEZER

  Şaban DÖĞEN

  Şükrü BULUT

Hava Durumu
Yeni Asya Gazetesi, Yeni Asya Medya Grubu Yayın Organıdır.
Kurumsal Linkler: Risale-i Nur Kongresi - Bediüzzaman Haftası - Risale-i Nur Enstitüsü - Yeni Asya Vakfı - Demokrasi100 - Yeni Asya Gazetesi - YASEM - Bizim Radyo
Sentez Haber - Yeni Asya Neşriyat - Yeni Asya Takvim - Köprü Dergisi - Bizim Aile - Can Kardeş - Genç Yaklaşım - Yeni Asya 40. Yıl
Reklam Linkleri: Risale Yorum- Risale Çocuk- Oktay Usta - Euro Nur - Fıkıh İnfo- Ahmet Maranki- Cevşen - Yeni Asya Barla - Makdis