"Ümitvar olunuz, şu istikbal inkılâbı içinde en yüksek gür sada İslâm'ın sadası olacaktır."

Piyasalar

Her gün ilân etmeli değil miyiz?

Ali FERŞADOĞLU
23 Kasım 2020, Pazartesi
Minare ve belediye hoparlörlerinden, tv’lerden her gün nerede ise onlarca kez uyarılarız: “Değerli vatandaşlar! Korona salgını için maske, mesafe ve temizlik kurallarına azamî dikkat edelim.”

Aslında, “Bu müthiş zamanda ve dehşetli düşmanlar mukabilinde ve şiddetli tazyikat karşısında ve savletli bid’alar, dalâletler içerisinde…” korona salgınından daha dehşetli bir salgın ile karşı karşıyayız, farkında mıyız? 1 

Evet, Ahirzamanın en son dilimi günümüz deccalizm / Süfyanizm ve onun kolları “ifsat, zındıka, dinsizlik, ahlâksızlık komiteleri ile Kemalizm, vs.” fitneleriyle kasıp, kavruluyor! 

Hadis-i şerifin ihbarıyla korona gibi hastalıklardan ölenler ehl-i iman ise inşaallah hükmen şehid, yani, şehid-i manevidir! Ama, Ahirzamanda dehşetli şahıslarının, ateist felsefik akımların darbesini yiyen, mikrobunu kapan, ebediyen zindanda kalır!

Evet, Kur’ân ve hadislerde haber verilen en dehşetli deccalizm fitnesi devrindeyiz. Mehdiyet-Deccaliyet/ savaşı her yerde, her gün, her saat devam ediyor. Minareler ve hoparlörlerden her gün bu mikroplardan korunmak için çağrılar yapmalı! Ve elbette Mehdiyetten yana yerimizi almak mecburiyetindeyiz. Hz. Ali’den (ra) gelen bir rivayette Hz. Mehdi ve askerlerinin faziletleriyle ilgili olarak şöyle denilir:  

“Hz. Mehdi’nin ordusu zaman zaman darbeler yiyecek, zaman zaman o çetin görevi üstlenememek, rahatlık meyli; can, mal, mevki korkusu gibi çeşitli sebeplerle kendisinden ayrılanlar olacaktır. Ama onlar buna aldırmayacak.” 2  

Ancak, asla moralimizi bozmamalı, aşk, şevk, sebat ve metanetimizi kaybetmemeliyiz. Zira, Asr-ı Saadet’ten aldığı ümit, aşk ve şevki günümüze pompalayan Bediüzzaman bize şöyle sesleniyor: “Evet, evet... Sivrisinek tantanasını kesse, balarısı demdemesini bozsa, sizin şevkiniz bozulmasın, hiç teessüf etmeyiniz.” 3 

Sivrisinek “tantana”, balarısı “demdeme”siyle ne anlatılmak isteniyor: Herşey tersyüz olsa, alt üst olsa, bile, asla ümidinizi kaybetmemelisiniz. İşte ümit ışığının projektörü:  

“Ümitvar olunuz! Bu istikbal inkılâbı içinde en yüksek gür sadâ İslâm’ın sâdâsı olacaktır!” 4 

Nurun sâdâsı olacaktır!.. 

Dipnotlar: 

1- Bediüzzaman, Lem’alar, s. 164. 

2- İbni Mace/Ramuzü’l Ehadis, s. 476. 

3- Münâzarât, s. 46. 

4- Bediüzzaman, Tarihçe-i Hayat, s. 133. 

Okunma Sayısı: 1638
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haber ve yazıların tüm hakları Yeni Asya Gazetesi'ne aittir. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar

(*)

(*)

(*)

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. İstendiğinde yasal kurumlara verilebilmesi için IP adresiniz kaydedilmektedir.
 • Mehmet

  23.11.2020 08:07:06

  Öyle bir iman öyle bir ihlas lazım ki sıkıntılar toz mesabesinde kalsın.Bunun için de notalara ve ES lere dikkat etmemiz elzemdir.insan 40 ı na gelirde İşlem önceliğini bilir de tahakkuk ettirmez se ne diyelim.Tek kelime gaflet.Direklere odaklanalım.Vakitleri ve işleri dinin direklerine göre tanzim edelim.Imanı kavileştirelim.Bunun için önce terk e sonra berke binelim.Herşeyimizi O' nün için kapayıp O nün için çalıştıralım.Allah RIZA si dilencilerin dilinden kalplerimize ve düşüncelerimize girsin artık.Bu fabrikayı ben kurdum;en iyi şekilde nasıl çalışacağını da ben bilirim diyor Alim olan Allah.Nefis namına çalıştırınca neler olduğunu fiil_i maziden müşahade ediniz.

(*)

Namaz Vakitleri

 • İmsak

 • Güneş

 • Öğle

 • İkindi

 • Akşam

 • Yatsı