"Ümitvar olunuz, şu istikbal inkılâbı içinde en yüksek gür sada İslâm'ın sadası olacaktır."

Piyasalar

Barış için dua çağrısı

27 Haziran 2024, Perşembe 09:05
Lübnanlı Müslüman ve Hıristiyanlar ülkelerinde ve Gazze'de barış için dua edecek.

CUMA HUTBESİNDE DUA

Lübnan Müftüsü Şeyh Deryan: “Gelecek Cuma namazı hutbesini Filistin'de, Lübnan'da ve dünyanın her yerindeki mazlumlara destek olmak ve Allah'tan bu savaşın bitmesini istemek, Gazze halkına, Gazze'de ve Lübnan'ın güneyinde vefat edenlere dua edilmesi için tahsis ediyoruz.”

HIRİSTİYANLARA DAVET

Lübnan Maruni Patriği Mar Beşara Butrus er-Rai: “Lübnan’ın ve bölgenin kaldıramayacağı savaşların sona ermesi ve barış için dua etmek çok önemli. Gelecek Pazar’ın Lübnan'ın güneyine ve Gazze'ye barışın gelmesi adına dua günü olması için tüm Hıristiyanlara çağrı yapıyoruz.”

***

Müslüman ve Hristiyan ülkelerden Gazze için dua 

Lübnan’da Müslümanlar ve Hristiyanlar cuma ve pazar günlerinde Lübnan’ın güneyinde ve Gazze Şeridi’nde barışın hakim olması için dua edecek.

Lübnan Müftüsü Şeyh Abdullatif Deryan ve Lübnan Maruni Patriği Mar Beşara Butrus er-Rai, başkent Beyrut’un kuzeyindeki Bkerke bölgesinde yer alan Maruni Patrikhanesi Genel Merkezi’nde Hristiyan ve Müslüman din adamları ile siyasi parti temsilcilerinin katıldığı toplantının ardından basın toplantısı düzenledi.

Rai, “Gelecek pazarın Lübnan’ın güneyi ve Gazze’ye barışın gelmesi adına dua günü olması için tüm Hristiyanlara çağrıda bulunuyoruz.” dedi. Lübnan Müftüsü Şeyh Abdullatif Deryan: “Gelecek Cuma namazı hutbesini Filistin’de, Lübnan’da ve dünyanın her yerindeki mazlumlara destek olmak ve Allah’tan bu savaşın bitmesini istemek için Gazze halkına, Gazze’de ve Lübnan’ın güneyinde hayatını kaybedenlere dua edilmesi için tahsis ediyoruz” dedi.

AA

Okunma Sayısı: 1026
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haber ve yazıların tüm hakları Yeni Asya Gazetesi'ne aittir. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar

(*)

(*)

(*)

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. İstendiğinde yasal kurumlara verilebilmesi için IP adresiniz kaydedilmektedir.
 • S.topuz

  27.6.2024 14:14:48

  ..."Dinsizlik cereyanına karşı ayrı ayrı iken mağlub olan İsevîlik ve İslâmiyet ittihad neticesinde, dinsizlik cereyanına galebe edip dağıtacak istidadında iken; âlem-i semavatta cism-i beşerîsiyle bulunan şahs-ı İsa Aleyhisselâm, o din-i hak cereyanının başına geçeceğini, bir Muhbir-i Sadık, bir Kadîr-i Külli Şey'in va'dine istinad ederek haber vermiştir. Madem haber vermiş, haktır; madem Kàdir-i Külli Şey' va'detmiş, elbette yapacaktır." ..."Hazret-i İsa Aleyhisselâm geldiği vakit, herkes onun hakikî İsa olduğunu bilmek lâzım değildir. Onun mukarreb ve havassı, nur-u iman ile onu tanır. Yoksa bedahet derecesinde herkes onu tanımayacaktır." Bediüzzaman Said Nursi, Risale-i Nur Külliyatı, Mektubat 57

 • S.topuz

  27.6.2024 14:13:38

  ..."İşte böyle bir sırada, o cereyan pek kuvvetli göründüğü bir zamanda, Hazret-i İsa Aleyhisselâm'ın şahsiyet-i maneviyesinden ibaret olan hakikî İsevîlik dini zuhur edecek, yani rahmet-i İlahiyenin semasından nüzul edecek; hal-i hazır Hristiyanlık dini o hakikata karşı tasaffi edecek, hurafattan ve tahrifattan sıyrılacak, hakaik-i İslâmiye ile birleşecek; manen Hristiyanlık bir nevi İslâmiyete inkılab edecektir. Ve Kur'ana iktida ederek, o İsevîlik şahs-ı manevîsi tâbi' ve İslâmiyet metbu' makamında kalacak; din-i hak bu iltihak neticesinde azîm bir kuvvet bulacaktır."... Bediüzzaman Said Nursi, Risale-i Nur Külliyatı Mektubat - 57

 • S.topuz

  27.6.2024 14:12:48

  "Allahü veliyyüllezîne amenü!" "Allah c.c iman edenlerin dostudur!" "La tehzen, innallahe meana! Üzülme, muhakkak ki Allah (c.c) bizimle BERABERDIR! "Vallahü alâ külli şeyin GADÎR!" "Allah'ın c.c gücü her şeye yeter!" ALLAHÜEKBER, ALLAHÜEKBER! Allah c.c her şeyden ve herkesten daha BÜYÜKTÜR! "Allah'ü yütimmi NURİHİ, velev kerihel KAFİRUN!" "Allah c.c NUR'unu tamamlayacaktır, KÂFİRLER istemese de." اَللّٰهُمَّ اَجِرْنَا مِنْ فِتْنَةِ اٰخِرِ الزَّمَانِ ٭ اَللّٰهُمَّ اَجِرْنَا مِنْ فِتْنَةِ الْمَس۪يحِ الدَّجَّالِ وَ السُّفْيَانِ ٭ اَللّٰهُمَّ اَجِرْنَا مِنَ الضَّلَالَاتِ وَ الْبِدْعِيَّاتِ وَ الْبَلِيَّاتِ ٭ اَللّٰهُمَّ اَجِرْنَا مِنْ شَرِّ النَّفْسِ الْاَمَّارَةِ ٭ اَللّٰهُمَّ اَجِرْنَا مِنْ شُرُورِ النُّفُوسِ الْاَمَّارَاتِ الْفِرْعَوْنِيَّةِ ٭ اَللّٰهُمَّ اَجِرْنَا مِنْ شَرِّ النِّسَٓاءِ .. "İnnallahe meassabirîn." Allah c.c Sabreden ve müsbet hareket ederek HAK ve HUKUKUNU MÜDAFAA EDENLERLE BERABERDİR! ZALİMLER ve KATiLLER için yaşasın CEHENNEM! 🌷🤲🌷😭😤💗🌙☝️🌍🇪🇺🕊🕊🇵🇸🇵🇸🇵🇸

(*)

Namaz Vakitleri

 • İmsak

 • Güneş

 • Öğle

 • İkindi

 • Akşam

 • Yatsı