"Ümitvar olunuz, şu istikbal inkılâbı içinde en yüksek gür sada İslâm'ın sadası olacaktır."

Piyasalar

Batı (2. Avrupa) neden İsrail’i destekliyor?

Ömer Faruk ÖZAYDIN
22 Ekim 2023, Pazar
İnsanlığın, özellikle Müslümanların başına bela olan bu Yahudi meselesini anlamak tarihi, Kur’an’ı ve onun bu zamandaki tefsiri olan Risale-i Nur’u bilmekle olur.

Bediüzzaman, Bakara suresi 94. ayeti tefsir ederken; (mealen) Sosyal hayatta her türlü dolap hilesiyle emek ve sermayeyi karşı karşıya getiren (sosyalizm), yüksek  faizle bankaları açmaya sebep olan, çeşitli hilelerle mal biriktiren bir millet olduğu gibi; hep mahrum kalan ve zulüm gördükleri hükûmetlerden intikam almak için her çeşit fesat şebekelerine karışan ve her türlü ihtilale parmak karıştıran yine o millet (Yahudi) olduğunu ifade ediyor.

Bu Kur’an’î hakikatler doğru okunmadan çoğu şeyin cevabını bulmak çok zor. 

Yine; “Yahudi milleti hubb-u hayat ve dünyaperestlikte ifrat ettikleri için her asırda zillet ve meskenet (sefillik) tokadını yemeğe müstehak olmuşlar.”1 diyor ki, bir kaç satırda o milleti böylece özetliyor Bediüzzaman.

Bütün bu bilgilerden sonra güncel meselemize gelince; “Fakat bu Filistin mes’elesinde, hubb-u hayat ve dünyaperestlik hissi değil, belki Enbiya-i Benî-İsrailiyenin mezaristanı olan Filistin o eski peygamberlerin kendi milliyetlerinden bulunması cihetiyle bir cihette bir ehemmiyetli hiss-i millî ve dinî olmasından çabuk tokat yemiyorlar.2 diyerek devlet kurmalarının altındaki hakikatı özetliyor. Buradan hareketle kurdukları devletin üç buçuk milyon nüfusa sahip olmasına rağmen dünyayı konsolide etmelerinin altında dünyaya yayılan çokça Yahudi olmasının anlaşılmaması.

En eski kavimlerden biri olan bu milleti 10/15 milyon göstermek müthiş bir algı. Yani bakın bu bir kaç milyon insan Müslümanlara kafa tutuyor hatta galip geliyor algısını yerleştirdiler. Halbuki Hz İbrahim’in (as) oğullarından İshak (as) nesline dayanan bu millete, Hz. İsa’ya (as) kadar binlerce peygamber gelip haklarında çok bahis var. Dolayısıyla tarih bu milletin köklü bir mazisinin olduğunu gösteriyor. Yaptıkları ifsadlardan dolayı hükûmetlerden kovulan Yahudiler, her yere dağılıp kimlik gizlemekte mahir olduklarından kamuflaj içindeler. 

Öyle ya, beş bin yıllık tarih içerisinde var olan bu milletin üç buçuk milyon diye gösterilmesi tarihe ihanettir. Ya da hiç çocuk sahibi olmamaları gerekir ki, nüfus planlamasını tavsiye eden bu millet tam tersi 5-6 çocuk sahibidirler.

Dünyada 850 milyon Yahudi olduğu bunun 50 milyonunun bilindiği rivayetine göre 800 milyon nerede?

İşte can alıcı soru bu.

Devlet olmadan evvel de dünyanın her yerine dağılmış Yahudiler, bugün hemen her devlette varlar. Binlerce meşhur ve dünyaya hakim konumunda olan firmaların Yahudi olduğu biliniyor. Kısaca kamuflaj ustası olan bu millet, Müslüman, Hıristiyan vs. milletlerde gizlenmişler. Bazen bir rahip bazen de bir şeyh olarak karşımıza çıkabiliyorlar. Dolayısıyla dünya arenasında İsrail’le ilgili kararlarda lehte oylarla destek veriyorlar ve lobileri güçlü bir millet. Özellikle ABD ve Avrupa ülkelerinde çeşitli organizasyonlarda hep onlar var ki, 2. Avrupa’yı teşkil ediyorlar. 

Bütün bunlara rağmen dünyada bu mevzuda (1. Avrupa) müsbet düşünenler var. İslâm alemine düşen, vuralım kıralım, misilleme yapalım yerine bunları harekete geçirmek. 

Dipnotlar

1.2 Şualar 

Okunma Sayısı: 2486
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haber ve yazıların tüm hakları Yeni Asya Gazetesi'ne aittir. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar

(*)

(*)

(*)

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. İstendiğinde yasal kurumlara verilebilmesi için IP adresiniz kaydedilmektedir.
 • S.topuz

  23.10.2023 02:20:36

  "Tokat yemiyor." dememiş! Ya ne demiş? ..."Čabuk tokat yemiyorlar!" denilmiş! Yani geç de olsa bi tokat (mecazî manada da olabilir?) daha yiyeceklerini, hissi kablel vuku ile, belki de ebced, cifir ilmi ile Ayet ve Ahirzaman Hadislerinden hissettirilmiş olabilir! Allahü e'lem? Ortalık hayli gergin.... Belki de İsa Aleyhisselam ve ümmeti vasıtasıyla ve bahsettiğiniz O ehli Kitap olan, barış ve huzur isteyen Avrupalılarla bir ve beraber ve Alemi İslâm olarak dehşetli tehlikeleri ve zulümleri ancak atlatabiliriz, inşaallah? Birlikden kuvvet doğar, vesselam!

 • S.topuz

  23.10.2023 01:57:44

  La tehzen, innallahe meana! Üzülme, Allah c.c bizimle BERABERDIR! Vallahü alâ külli şeyin GADÎR! ALLAHÜEKBER, ALLAHÜEKBER! Allah (c.c) her şeyden ve herkesten daha BÜYÜKTÜR! "Allah'ü yütimmi NURİHİ, velev kerihel KAFİRUN!" "Allah c.c NUR'unu tamamlayacaktır, Kâfirler istemese de." Israrla ve devamlı olarak Fiilî ve kavlî Dua ile şifanın kapısını aralayacağız, inşaallah🌹 اَللّٰهُمَّ اَجِرْنَا مِنْ فِتْنَةِ اٰخِرِ الزَّمَانِ ٭ اَللّٰهُمَّ اَجِرْنَا مِنْ فِتْنَةِ الْمَس۪يحِ الدَّجَّالِ وَ السُّفْيَانِ ٭ اَللّٰهُمَّ اَجِرْنَا مِنَ الضَّلَالَاتِ وَ الْبِدْعِيَّاتِ وَ الْبَلِيَّاتِ ٭ اَللّٰهُمَّ اَجِرْنَا مِنْ شَرِّ النَّفْسِ الْاَمَّارَةِ ٭ اَللّٰهُمَّ اَجِرْنَا مِنْ شُرُورِ النُّفُوسِ الْاَمَّارَاتِ الْفِرْعَوْنِيَّةِ ٭ اَللّٰهُمَّ اَجِرْنَا مِنْ شَرِّ النِّسَٓاءِ ...Tesbihatdan! Duaya ve Sabra devam! "İnnallahe meassabirîn." Allah c.c Sabreden ve müsbet hareket ederek HAK ve HUKUKUNU MÜDAFAA EDENLERLE BERABERDİR! ZALİMLER için yaşasın CEHENNEM! 🌷🤲🌷😔😭😤💗🌙☝️

 • Salih baş

  22.10.2023 19:52:25

  Oğuz bey haçlı seferleri neden olmuştu 1.dünya savaşı neden oldu ırak körfez savaşı neden oldu

 • Neslinur

  22.10.2023 17:18:13

  Muhterem Ömer Faruk ağabey, aydınlatıcı yazınız için teşekkür ederiz. Sıhhat ve afiyet temennilerimizle🌹

 • Oğuz Yiğiter

  22.10.2023 00:23:06

  Bütün mesele toptancılığı terk edip analitik düşünce zemininde batıya, birinci avrupa ve ikinci avrupa bakış açısını; özellikle "haçlı zihniyeti" karşıtlığı yüzeysel fikir zeminine hapsolmuş hamaset erbabına anlatmak gibi bir zorluğumuz var... Bu perspektifi yeniden nazara veren makaleniz için; Tebrikler, dualar...

 • Murat Cansız

  22.10.2023 00:07:39

  Kalemine sağlık abi

(*)

Namaz Vakitleri

 • İmsak

 • Güneş

 • Öğle

 • İkindi

 • Akşam

 • Yatsı