"Ümitvar olunuz, şu istikbal inkılâbı içinde en yüksek gür sada İslâm'ın sadası olacaktır."

Piyasalar

İktidarın icraatlarının dindarlıkla ilgisi yok

Ali FERŞADOĞLU
24 Mayıs 2022, Salı
Adam sosyal medyada konuşuyor:

Memleket bitti, memleket satıldı… Peynirin kilosu 70, elma, armudun 20 lira olur mu, bunlar burada yetişmiyor mu? El insaf! Yani herkes anladı ki, bu iş din ile yürümüyor. Bu iş bilimle yürüyor. Din senin ahlakındır, din senin yaşantındır. Senin kıldığın namazın bana ne faydası var? Namaz kılıyormuş!” 

Bugün iktidarın uyguladığı iç ve dış politika, dindarı dindara, cemaatleri cemaatlere kırdırıyor! “İfsat, ahlaksızlık, dinsizlik komitelerinin”, Kemalist sistemin, rejimin, çıkar gruplarının eseri; din ile, dindarlıkla ne ilgisi var? Ki, 10 Mart 2014’te cezaevinden tahliye edilen İşçi Partisi Genel, “Türkiye’yi bölmek için bizi Ergenekon’a hapsettiler. Şimdi Ergenekon’dan çıkıyoruz, cemaatlerin, tarikatların kökünü kazıyacağız” demişti. Şimdi iktidarın borozanı güya dindar, ona övgüler diziyor kimi zaman! 

Çocuklarımızı Deccalizm/Süfyanizm ve kolları “ifsat, ahlaksızlık, dinsizlik komitelerinin, tv, internet, telefon, sosyal medya, “yalancı, gaddar, canavar siyaseti” bir proje olarak ellerine tutuşturdukları “siyasal dinciler/dindar siyasalcılar” ve “siyasetli cemaatler”in yaptıkları zulümler, ihaleli, ihalesiz tüm yolsuzluklar, rüşvetlerle “dinin ve dindarlığın içini boşaltarak” işte bu zihniyetin işidir! 

Bugünkü ekonomik politika kapitalizmin faizci, ezici, güçlünün kazandığı, zayıfın ezilip sömürüldüğü bir ekonomik politikadır! Taşeronluğu, “dindar siyasalcı-siyasal dindar” AKP’ye yaptırılmaktadır! Keza, eğitim politikası, tamamen Kemalist, kapitalist, materyalist, Darwinist sistemin eseri. Dindar diye lanse edilen iktidarla yürütülüyor! 

Bugün iktidar olan tam hürriyetçi, demokrat değilse, deccalizmin/süfyanizmin/Kemalizmin kurguladığı “yalancı, gaddar, menfaatperest” siyaset uygulamak zorunda kalır! Dini ve mukaddes değerleri hasis emellerine, çıkarlarına alet ederek kötü örnek olan, dinin dindarlığın içini boşaltan iktidarın kötü icraatları nasıl dine, dindarlığa mal edilebilir ki! 

İşte Bediüzzaman bunun için yüzde 60-70 tam mütedeyyin (takvalı) olmadıktan sonra iktidara geçmeye çalışmamalı demiştir. (Emirdağ Lâhikası, s. 386) Zira, toplumun ve devletin dinamiklerini ancak yüzde 60-70 sürükler. Şu prensibi de unutmayalım: Tam dindar tam siyasetçi, tam siyasetçi tam dindar olamaz!

(Tarihçe-i Hayat, s. 131) 

Okunma Sayısı: 1647
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haber ve yazıların tüm hakları Yeni Asya Gazetesi'ne aittir. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar

(*)

(*)

(*)

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. İstendiğinde yasal kurumlara verilebilmesi için IP adresiniz kaydedilmektedir.
 • S.topuz

  24.5.2022 11:18:10

  Malum zihniyyetin iktidar olması ve ikdidarda kalması için her şey mübah ve her şey meşrudur. Bu konuda fetva verecek ulemai Su' denebilecek çok fetvacılarıda yeterince bulabiliyorlar! Dünya siyaseti aldatıcıdır. Aldandılarda. Ve netice ortada.Allah islah etsin ve basiret ihsan etsin. Allah c.c yar ve yardımcımız olsun inşaallah.

 • hikmet

  24.5.2022 07:55:41

  hocam duygularımıza tercüman oldunuz.Teşekkur ederiz.

 • Oğuz Yiğiter

  24.5.2022 04:53:25

  Yaşanan bütün çıplaklığıyla tam da budur. Bunu sokaktaki normal vatandaş ve beraber yola çıktıkları arkadaşları anladı da, siyasal iktidara muhîb, kırmızı kitab okuduğunu bildiğimiz bir kısım ihvan hâlâ anlayamadı. Garip, çok garip....

 • Necati

  24.5.2022 01:19:27

  Maalesef dindar görünümlü, aslında dinimizle hiç ilgisi olmayan icraatları yüzünden çok büyük bir kitle dini değerlerden uzaklaştı. Bu iktidarın maddi tahribatlarından çok manevi tahribatları daha fazla zarar vermiştir İnşallah bu tahribatlar Kur'an'ın elmas bir kılıncı olan Risale-i Nur hakikatları ile kısa sürede tamir edilir.

(*)

Namaz Vakitleri

 • İmsak

 • Güneş

 • Öğle

 • İkindi

 • Akşam

 • Yatsı