"Ümitvar olunuz, şu istikbal inkılâbı içinde en yüksek gür sada İslâm'ın sadası olacaktır."

Piyasalar

Almanya'da Kur'an konuşuldu: İslamofobiye karşı gerçek İslam anlatılmalı

13 Mart 2016, Pazar 14:39
Almanya'da Köln Üniversitesinde konferans veren Dr. Fevzi Cebe, embriyonun nasıl oluştuğunun yüzyıllar önce Kur'an-ı Kerim'de ayrıntılı şekilde anlatıldığını ancak bu konunun günümüz biliminde yeni yeni anlaşılmaya başlandığını söyledi.

Almanya'da Köln Üniversitesinde konferans veren Dr. Fevzi Cebe, embriyonun nasıl oluştuğunun yüzyıllar önce Kur'an-ı Kerim'de ayrıntılı şekilde anlatıldığını ancak bu konunun günümüz biliminde yeni yeni anlaşılmaya başlandığını söyledi.

Almanya'da hekimlik yapan ve bir dönem Avrupalı Türk Demokratlar Birliğinin (UETD) başkanlığını yürüten Cebe, üniversitenin İnsan Bilimleri Fakültesi'nde Almanca yaptığı sunumda, Kur'an-ı Kerim'in beşeri ilimlere yansıttığı ışıktan Batılı bilim adamlarının yararlandığını belirtti.

Konferansın ilk bölümünde Kur'an-ı Kerim'in mucizelerinden örnekler veren Fevzi Cebe, "Bundan 30 yıl önce Kanadalı Prof. Dr. Keith Moore, Kur'an-ı Kerim'deki ayetlerle embriyolojinin nasıl alakası olduğunu ve merhaleden merhaleye yaratıcının insanı ana rahminde nasıl yetiştiğini anlatması ve bunun Almanca sunulması bizim için çok önemliydi" dedi.

İslamofobiye karşı gerçek İslam anlatılmalı

Konferansın ikinci bölümünde, büyüyen mülteci kriziyle islamofobinin de büyüdüğüne dikkat çeken Dr. Cebe, Müslümanların bu durumu dinlerini değiştirerek değil, dinlerini doğru algılayıp doğru anlatarak aşabileceklerini ifade etti.

Dr. Cebe, Kur'an-ı Kerim'de Hz. İsa'nın 25 kez geçtiğini ve Müslümanların çocuklarına İsa ismi verdiklerini belirterek "Konferansımızı dinlemeye gelenlere bu bilgileri dışarıda arkadaşlarıyla paylaşmalarını tavsiye ettik. Çünkü bu bilgiler paylaşıldıkça Hristiyanların bizim için Hz. İsa'nın nasıl bir pozisyonda olduğunu, bizim Hristiyanlığa ne kadar uzak veya yakın olduğumuzu ve Kur'an-ı Kerim'in de bilime nasıl ışık tuttuğunu anlatmaya çalıştık" diye konuştu.

Konferansın sonuncu bölümünde ise İslam'ın IŞİD gibi terör örgütleri tarafından temsil edilmesinin söz konusu olamayacağını anlatan Cebe, "Tam aksine Müslümanların öz güvenle dik ve alnı ak bir şekilde kendilerini ve dinlerini yaşayarak, anlatarak Batı toplumunda islamofobiye karşı bir kampanya başlatmaları gerekir" ifadesini kullandı.

Dr. Cebe, konferans sonunda yaptığı açıklamada, Kur'an-ı Kerim'in üç dört yerinde ayrıntısıyla bir embriyonun nasıl oluştuğunun anlatıldığını belirterek "Bu mucize yüzyıllar sonra yani günümüzde bilim dünyası tarafından yeni yeni anlaşılmaya başlanmış durumda. Bu ayetler ilk kez 25-30 yıl önce anlaşılmaya başladı ve günümüz şartlarında çok fazla insan tarafından bilinmiyor" dedi.

DOĞRU İSLAMİYETİ VE İSLAMİYETE LAYIK DOĞRULUĞU YAŞARSAK EĞER...

Müslümanlara karşı çok ciddi önyargılar var

http://www.yeniasya.com.tr/dunya/muslumanlara-karsi-cok-ciddi-onyargilar-var_388543

Bediüzzaman; birinci 'Avrupa'yı övüyor, ikinci 'Avrupa'yı tokatlıyor

http://www.yeniasya.com.tr/dunya/bediuzzaman-birinci-avrupa-yi-ovuyor-ikinci-avrupa-yi-tokatliyor_385940

DOĞRU İSLAMİYETİ VE İSLAMİYETE LAYIK DOĞRULUĞU YAŞARSAK EĞER...

Bediüzzaman, doğru İslamiyeti ve İslamiyet'e layık doğruluğu layıkıyla yaşayabildiğimiz ölçüde sair dinlerin tabilerinin cemaatler halinde fevc fevc İslamiyet'e dahil olacakları müjdesini vermektedir. Risale-i Nur'un farklı bölümlerinde bu yöndeki ifadeler dikkat çekicidir.

Bediüzzaman'ın Risale-i Nur'daki veciz ifadelerinden bir bölüm:

''Eğer biz doğru İslâmiyeti ve İslâmiyete lâyık doğruluğu ve istikameti göstersek, bundan sonra onlardan [diğer din mensuplarından] fevc fevc dahil olacaklardır.''

''Eğer biz ahlâk-ı İslâmiyenin ve hakaik-i imaniyenin kemâlâtını ef’âlimizle izhar etsek, sair dinlerin tâbileri, elbette cemaatlerle İslâmiyete girecekler; belki küre-i arzın bazı kıt’aları ve devletleri de İslâmiyete dehâlet edecekler.''

Konuyla ilgili haberleri istifadenize sunuyoruz;

Avusturya Dışişleri Bakanı Sebastian Kurz 'Doğru İslamiyet'i arıyor

http://www.yeniasya.com.tr/dunya/avusturya-disisleri-bakani-sebastian-kurz-dogru-islamiyet-i-ariyor_341823

İsveçli Emniyet Müdürü: İsveç'teki camiler halk için güvenilir mekanlar

http://www.yeniasya.com.tr/dunya/isvecli-emniyet-muduru-isvec-teki-camiler-halk-icin-guvenilir-mekanlar_359650

Dünyaca ünlü yazar Gaarder: ''Medine vesikası'' anlayışına ihtiyacımız var

http://www.yeniasya.com.tr/dunya/dunyaca-unlu-yazar-gaarder-medine-vesikasi-anlayisina-ihtiyacimiz-var_371732

Medine Vesikası nedir?

http://www.yeniasya.com.tr/elif/islam-devletinin-ilk-anayasasi-medine-vesikasi_109260

NECİSİN, NEREDEN GELİYORSUN VE NEREYE GİDİYORSUN?

Bütün insanların en ziyade alakadar olduğu "Necisin? Nereden geliyorsun? Ve Nereye gidiyorsun?" suallerine en güzel cevapların verildiği Kur'an-ı Hakim'in hakikatli ve parlak bir tefsiri olan Risale-i Nur Külliyatı'nı okumak için tıklayınız;

http://www.yeniasya.com.tr/risaleinur/

Risale-i Nur'dan bir bölüm;

“…  Nereden geliyorsunuz? Nereye gidiyorsunuz? Bu dünyada işiniz nedir? Reisiniz kimdir?"

"Bu suale, benî-âdem namına, emsali olan büyük peygamberler gibi, Muhammed-i Arabî Aleyhissalâtü Vesselâm, nev'-i beşere vekaleten karşısına çıkarak şöyle cevapta bulundu:"

'Ey hikmet! Bu gördüğün insanlar, Sultan-ı Ezelî'nin kudretiyle yokluk karanlıklarından ziyadar varlık âlemine çıkarılan mahluklardır. Sultan-ı Ezelî, bütün mevcudatı içinde biz insanları seçmiş ve emanet-i kübrayı bize vermiştir. Biz haşir yoluyla saadet-i ebediyeye müteveccihen hareket etmekteyiz. Dünyadaki işimiz de, o saadet-i ebediye yollarını temin etmekle, re's-ül malımız olan istidadlarımızı nemalandırmaktır.' ”

(İşârâtü’l-İ’caz, Fatiha Suresi Tefsiri)

İlgili bölümün devamını okumak için tıklayınız;

http://www.yeniasya.com.tr/risaleinur/isaratulicaz/#28

Avrupa İslam’dır, İslam da Avrupa’dır

http://www.yeniasya.com.tr/dunya/avrupa-islam-dir-islam-da-avrupa-dir_343159

Kur’ân-ı Azîmüşşân'ın ders verdiği tarzda doğru 'Allah' inancı nasıldır?

http://www.yeniasya.com.tr/gundem/kur-an-i-azimussan-in-ders-verdigi-tarzda-dogru-allah-inanci-nasildir_355363

Ehl-i kitapla aramızdaki ortak söz nedir?

http://www.yeniasya.com.tr/suleyman-kosmene/ehl-i-kitapla-aramizdaki-ortak-soz-nedir_369698

Bono: Bunun İslam’la alakası yok!

http://www.yeniasya.com.tr/dunya/bono-bunun-islam-la-alakasi-yok_369000

AA

Okunma Sayısı: 3131
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haber ve yazıların tüm hakları Yeni Asya Gazetesi'ne aittir. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar

(*)

(*)

(*)

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. İstendiğinde yasal kurumlara verilebilmesi için IP adresiniz kaydedilmektedir.
  (*)

  Namaz Vakitleri

  • İmsak

  • Güneş

  • Öğle

  • İkindi

  • Akşam

  • Yatsı