"Ümitvar olunuz, şu istikbal inkılâbı içinde en yüksek gür sada İslâm'ın sadası olacaktır."

Piyasalar

İsrail, yardımları kasten engelliyor

17 Mart 2024, Pazar 02:49
BM TEMSİLCİSİ JOSEP BORRELL, GAZZE’YE YARDIM GİRİŞLERİNİN YETERSİZLİĞİNİN İSRAİL’İN SINIR GEÇİŞLERİNİ KISITLAMASI SEBEBİYLE OLDUĞUNU VURGULAYARAK, “SINIRDAKİ KONTROLLERİN İNSANİ YARDIMLARIN GİRMESİNİ ENGELLEDİĞİNE DAİR PEK ÇOK DELİL VAR.” DEDİ.

AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, Gazze’ye yardım girişlerinin yetersizliğinin İsrail’in öne sürdüğü gibi Birleşmiş Milletler’in (BM) kapasite eksikliğinden değil, İsrail’in sınır geçişlerini kısıtlaması sebebiyle olduğunu vurgulayarak, “Sınırdaki kontrollerin insani yardımların girmesini engellediğine dair pek çok delil var.” dedi.

Borrell, ABD merkezli PBS televizyonuna konuk olarak Ukrayna ve Gazze’ye ilişkin soruları cevapladı. Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinde (BMGK) yaptığı konuşmada “İsrail’in Gazze’de açlığı savaş silahı olarak kullandığı” yönündeki ifadelerinin hatırlatılması üzerine Borrell, şunları söyledi: “Gazze’de açlık olduğunu düşünüyor musunuz? Evet, Gazze’de açlık var. Yüz binlerce insan kelimenin tam anlamıyla açlıktan ölüyor, aralarında beslenme nedeniyle ölen çok sayıda çocuk da var. Eğer açlık varsa, neden açlık var? Bu insanları desteklemek için yeterli insani yardım girmediği için olabilir mi? Peki neden? Çünkü İsrail sınırı kontrol ediyor ve insani yardımın girmesine izin vermiyor. Yani mantıksal sonuçları bu, değil mi? İnsani yardımın gelmesini engelliyorsunuz ve insanlar açlıktan ölüyor, bu mantıklı bir sebep sonuç ilişkisi değil mi?”

 

AA

Okunma Sayısı: 635
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haber ve yazıların tüm hakları Yeni Asya Gazetesi'ne aittir. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar

(*)

(*)

(*)

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. İstendiğinde yasal kurumlara verilebilmesi için IP adresiniz kaydedilmektedir.
 • S.topuz

  17.3.2024 04:14:50

  Bunların gözü dönmüş! Suçlu veya Suçsuz ayırmadan, hiç gözünü bile kırpmadan, vicdansızca katletmeye, yakıp yıkmaya devam ederek, etrafa ve tüm muhalif olanlara ve eleştirenlere de tehdit savurmaya devam ediyorlar! Bunların bu sorumsuzca ve kanunsuz ve keyfî uygulamaları sadece Gazzeliler ve Filistinliler için değil, bütün insanlık için büyük bir tehlike ve tehdit mahiyeti taşımaktadır! Tüm suçlular, uluslar arası Mahkemede gerekli ceza ve müeyideyi HAK ettiği şekilde acele almalı! Yoksa herkes kafasına göre, gayr-ı Kanunî hareket edecek olursa, bunun sonu nereye varacağını hayal bile edemeyiz, pek korkunç olur. Akl-ı Selim sahibi olan Dünya âlem mercilere ve Siyasîlere duyurulur! Aksi halde YARIN çoook geç olabilir, Allah muhafaza!

 • S.topuz

  17.3.2024 04:13:59

  ..."Öyle de mahlukatın en mükerremi, belki en a'lâsı olan insan, eğer bozulsa bozuk hayvandan daha ziyade bozuk olur. Müteaffin maddelerin kokusuyla telezzüz eden haşerat gibi ve ısırmakla zehirlendirmekten lezzet alan yılanlar gibi dalalet bataklığındaki şerler ve habîs ahlâklar ile telezzüz ve iftihar eder ve zulmün zulümatındaki zararlardan ve cinayetlerden lezzet alırlar, âdeta şeytanın mahiyetine girerler. Evet, cinnî şeytanın vücuduna kat'î bir delili, insî şeytanın vücududur." Bediüzzaman Said Nursi, Risale-i Nur Külliyatı Siracünnur - 126 😭😤😡🙌🌹🤲🤲🌹😥❤🌙☝️🕊🕊🕊🇵🇸🇵🇸🇵🇸

 • S.topuz

  17.3.2024 04:13:30

  😭😭😭🙌🌹🤲🌹❤😥🌙☝️🕊🕊🕊🇵🇸🇵🇸🇵🇸 ..."İnsanlarda şeytan vazifesini gören cesetli ervah-ı habîse bilmüşahede bulunduğu gibi cinnîden cesetsiz ervah-ı habîse dahi bulunduğu, o kat'iyettedir. Eğer onlar maddî ceset giyseydiler, bu şerir insanların aynı olacaktılar. Hem eğer bu insan suretindeki insî şeytanlar cesetlerini çıkarabilse idiler o cinnî iblisler olacaktılar. Hattâ bu şiddetli münasebete binaendir ki bir mezheb-i bâtıl hükmetmiş ki: "İnsan suretindeki gayet şerir ervah-ı habîse, öldükten sonra şeytan olur." Malûmdur ki a'lâ bir şey bozulsa, edna bir şeyin bozulmasından daha ziyade bozuk olur. Mesela, nasıl ki süt ve yoğurt bozulsalar yine yenilebilir. Yağ bozulsa yenilmez, bazen zehir gibi olur."... Bediüzzaman Said Nursi, Risale-i Nur Külliyatı Siracünnur - 126

(*)

Namaz Vakitleri

 • İmsak

 • Güneş

 • Öğle

 • İkindi

 • Akşam

 • Yatsı